Új hozzászólás Aktív témák

  • nuke7

    veterán

    válasz helixP #194 üzenetére

    1 - Nem az apple csinálta, hanem fb, google, és a többiek az iOS platformot használva. Ami ellen elég egyszerűen lehet tenni, nem az apple gyűjti is adja el az adataid.
    2 - Ez a cikk kb. azt írja amit én, hogy sokkal jobb a helyzet mint a google esetén - ugyan nehezebb visszakapni az adatokat, de lehet, és nagyon könnyű is opt-outolni.
    3 - (ez pl. régebbi, mint amit én linkeltem, szóval nem teljesen értem, hogy miért lenne frissebb :D ) de itt sajnos nem vagyok előfizető, ugyh nem tudom elolvasni :(
    4 - "...The research is interesting and comprehensive, but the impact on the general iPhone using population of the flaws may not be huge. It’s still unclear how many people may have been affected by the issues, though Google estimates it may be in the thousands." - akár több ezer embert is érinthet... :DDD
    Emellett még azt is írják, hogy szinte minden bug javítva lett a következő ios frissítésnél, ami viszonylag gyakori amúgy... ezen felül ez nem is privacy, hanem különböző security exploit-ok, amiket szinte biztosan nem direkt épít be a cég a szoftverbe :D
    szóval ez sem mond igazán ellent annak, amit írtam...
    5 - ez meg megint az, hogy nem azonosítható módon gyűjtötték az adatokat - ha kikapcsolod a siri aktív hallgatózását akkor nincs is ilyen.

    https://youtube.com/user/nuke7

Új hozzászólás Aktív témák