Új hozzászólás Aktív témák

  • Csocsesz75

    őstag

    válasz polonic #658 üzenetére

    A pulzusmérés egy kalap 💩

    Folyamatos : szinte csak mozdulatlan kéz esetén képes mérni. Ha ülök és nem mozog a kezem akkor tud mérni. Ha ülök és már mozgatom a kezem intenzívebben akkor 2-3 perc után már nem tud mérni. Vagy csak villog az érték, hogy próbál mérni de nem tud és felette a most felirat van, vagy kiír egy fix értéket és felette egy időpont van amikor utoljára mérni tudott. Ugyanez van ha mozgok, és közben mozog a kezem. Ha mozgok, sétlok vagy futok de szinte mozdulatlanul tartom a kezem akkor tud mérni.
    Ki kell rakni a pulzusmérő widgetet közvetlenül az óraszámlap mellé és hirtelen jobbra húzva lehet rajtakapni .

    Nyugalmi 10 perces : Ugynez. Ha a tizedik percben éppen mozog a kezem akkor nem tud mérni.

    Kézi : 10-15 másodperc alatt mér de csak ha mozdulatlan a kezem. Ha mozog közben a kezem már nem tud mérni, meg is kér, hogy maradjak nyugton különben nem tud mérni. Mosttanában már találkoztam olyannal is, hogy 1-2 másodperc után beköpi a mért adatot, jellemzően akkor amikor intenzívebb mozgás közben hirtelen mérek.

    Az edzés közbeni pulzusmérést annyira nem teszteltem, egyszer egy pár perces gyaloglás közben néztem de ott folyamatosan mért. Mondjuk ott a hátsó zöld led folyamatosan világít nem pedig villog mint az edzésen kívüli pulzusmérésnél.

    Volt 2db Watch 4 órám az ugyanilyen volt. Más, nem WearOS rendszerű óráim ( Xiaomi S1 Active, Amazfit T-Rex Pro, Samsung Watch Active 2 ) rendben mérnek mozgó kéz esetén is. Bár utóbbit már szintén kaptm rajt, hogy csak villog az érték a most falirat alatt.

    Jó lenne ha más is tesztelné tüzetesen, mert el nem hiszem, hogy csak nálam jelentkezik ez a hiba, ráadásul 3 óránál is. Természetesen az órák szíjai szorosan meg voltak húzva a szenzor teljes felületén tudott érintkezni a bőrrel, még a szőrt is lekaptam borotvával, nehogy az legyen a probléma.

Új hozzászólás Aktív témák