Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AuraSync

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz atus72 #300 üzenetére

    AMOLED....

    Őszintén szólva a kalibrált IPS monitoromhoz képest sokkal szebbnek tűnik.
    DE!
    Persze ez mind csak a látszat... Az emberi szemnek jobban tetszik az ha valami "agyon" szaturált tehát ha élénkebbek a színek.
    Ami a legjobb az AMOLED-ben (OLED, QLED), hogy a fekete az fekete és nem kell elviselnem az IPS panel bevilágítását.

    A betekintési szöge ha nem vesszük számításba a kékesedést sztem rendben van. Engem nem zavar pl mert csak akkor látni ha nagyon rákoncentrálok fehér háttérnél.
    De van itt még Jelly effekt görgetésnél és persze a szürke szín sem egyenletes.

    De ez egy tablet. Egy sima 60Hz-es tablet. Ne várjunk sokat. Nem arra való, hogy profi munkát végezzek rajta tehát nagyon nem érdekel, hogy agyon szaturáltak a színek. Sőt jobban is tetszik így Élénk beállításokkal holott tudom, hogy a Természetes beállítás a "valósághűbb". :D
    Sztem az elkövetkezendő 10 év fogja hozni a nagy előrelépéseket majd a mobil és tablet piacon a magasabb képernyő frissítéssel és nagyobb felbontásokkal. De lehet kijön még valami jobb megjelenítő technológia is ki tudja.

    De egyelőre ez van ezt kell szeretni minden "nyűgével" együtt. Persze kinek mi a nyűg. Személy szerint inkább szép fekete mint bevilágítás.

    Más:
    A Xiaomi telómban nagyon jó dolognak tartom azt, hogy van olyan beállítás, hogy elég rányomni a kikapcsolt kijelzőn az ujjlenyomat olvasóra és az egyből felold, nem kell előtte felébreszteni a telót.
    Ebben a tabletban is igazán lehetne ilyen funkció.
    Na persze ehhez pontosan tudni kell lekapcsolt képernyőn, hogy hol van az olvasó.
    Ez telónál egyszerű mivel vékony a képernyő, de tablet-nél is meg lehetne találni ha elég sokat használná az ember.

    S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

Új hozzászólás Aktív témák