Új hozzászólás Aktív témák

  • Zsombe

    senior tag

    válasz sacro #497 üzenetére

    Szia!

    Először kell root jogosultság, majd utána mehet a CM9 (bár szerintem gyári 4.0.4 bőven jó - mondom ezt úgy, hogy CM9-et nem próbáltam, csak a CM10-et, az viszont sajnos még elég bugos).

    Lépések:
    1. telepítsd fel a ClockWorkMod-ot. Lépések:
    - töltsd le az Odin 1.85-öt (pl. innen)
    - töltsd le a CWM 6.0.1.1-et (pl. innen)
    - indítsd el az Odin-t
    - PDA menüpontnál tallózd be a letöltött cwm-6.0.1.1-p3110.tar file-t
    - kapcsold ki a TAB-ot
    - indítsd el a TAB-ot download módban: nyomva tartod a hangerő le + bekapcsoló gombot.
    - ha megjelent a download mód a TAB-on, csatlakoztasd a gépedhez
    - Odin-ban nyomd meg a startot
    Ha mindent jól csináltál, akkor a végén egy zöld rész jelenik meg az Odinban és kiírja "Pass". Valamint a TAB újraindul. :)
    2. root-olás:
    - töltsd le a root file-t (pl. innen)
    - a letöltött .zip file-t másold át a TAB SD kártyájára
    - indítsd a TAB-ot ClockWorkMod recovery-ben: hangerő le + bekapcsoló gomb
    - menüben válaszd ki (hangerő fel-le gombokkal navigálsz, bekapcsoló gombbal kiválasztasz): install zip from sdcard -> choose zip from sdcard
    - válaszd ki a felmásolt .zip állományt (elvileg cwm-root-gtab2.zip)
    - ha az install végigfutott válaszd a "go back"-et, majd válaszd a "reboot system now" opciót.
    Ha mindent jól csináltál rootolt a TAB. :)
    3. CM9 telepítés:
    - töltsd le a CM9-et (itt a legutóbbi stable változat)
    - töltsd le a CM9-hez tartozó Google Apps-okat (pl. innen)
    - a letöltött két .zip file-t másold az SD kártyára
    - indítsd a TAB-ot CWM-ben
    - eredeti gyári ROM-ról csinálhatsz teljes mentést, ha a backup and restore opciót választod és azon belül kiválasztod a full backup-ot
    - válaszd a wipe data/factory reset opciót (ez mindent töröl a készülékről!)
    - válaszd a wipe cache partition opciót
    - válaszd az advenced features -> clear dalvik cache opciót
    - válaszd az install zip from sdcard opciót -> choose zip from sdcard -> cm-9.1.0-p3110.zip
    - ismét install zip from sdcard -> choose zip from sdcard -> gapps-ics-20120429-signed.zip
    - biztonság kedvéért jobb megismételni a wipe dolgokat (clear data/factory reset, cache partiition, dalvik cache)
    - reboot now opció

    Ha mindent jól csináltál, akkor feltelepült a CM9. :) Ne ijedj meg, az első boot pár percig eltarthat. Remélem tudtam segíteni.

    ''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

Új hozzászólás Aktív témák