Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doooo

    veterán

    válasz HaliGab23 #7714 üzenetére

    Tabletet (főleg egy Pro-t) hasonlítasz mobilhoz? Az én "ősi" Tab S3-am is simán elmenne napokig, ha mindig csak fél órát babrálnám... Sőt, megkockáztatom az S21U is majdnem ugyanaddig bírná, főleg ha használaton kívüli időszakokban (vagyis a nap 23,5 órájában) csak annyi funkció lenne bekapcsolva rajta, mint ezeken a tableteken.

    Inkább te is, meg mindenki más is, akinek romlott az üzemideje, frissítse az összes appot a mobilján, amit frissíteni lehet perpillanat (Play Store, Galaxy Store). Aztán meg nyomjon egy egyszerű újraindítást (én a rendszerfrissítések után is csak ennyit szoktam tenni). Végül pedig imádkozzon.
    És mindenki várjon pár napot, mivel úgyis jön majd újabb frissítés. Az, amelyik majd engedi kikapcsolni a napokban elhíresült GOS-t. Tehát van esély a gyors javulásra.

    Na meg nem utolsó sorban, iOS-on is vannak frissítések, amik (ugyanígy, ideiglenesen) elrontanak random dolgokat, mint pl. az üzemidőt, tehát ha váltasz is (mert amúgy miért ne válthatnál, ha szeretnél), ne hidd azt, hogy ott majd minden klappolni fog, mert nagyon nem.

    [ Szerkesztve ]

  • Tin

    veterán

    válasz HaliGab23 #7714 üzenetére

    Ha jól emlékszem, valakik az S22 topikban a SimplePay alkalmazásra panaszkodtak, hogy frissítés után leszívta az akkut. Ott le is van írva, mit kell vele csinálni. Ha a fenti módszerem nem segít, akkor ez nem mélyaltatott alkalmazás lesz, hanem valami alkalmazásfolyamat a háttérben, ami fejre állt a frissítés miatt.
    Ha ez Samsungos lenne, akkor mindenkinél jelentkezne, így tippem szerint ez egy alkalmazás lesz. Ki kell deríteni, mi az, és letiltani, esetleg megpróbálni helyreállítani mondjuk egy újratelepítéssel.

  • Pythoncobra

    tag

    válasz HaliGab23 #7714 üzenetére

    Engem általában nemigen izgat az üzemóra, mindenhol tudom tölteni, de bármennyit is használom, még ha egész nap nem is töltöm (bár mondom -- tudnám), akkor se megyek késő estére 25-30% alá.
    Viszont annyit olvasgattam ilyen akksi gondokról, kipróbáltam optimalizálni a használatot, a CPU-t levettem 70%-ra (használat során semmit se érzek belőle), az automata fényerőt visszavettem 10%-al (észre se veszem), és módszeresen kilövögettem azokkat az appokat, amik 0,5...1 %-t használgattak egész nap, de teljesen feleslegesen.
    Így este este 10-ig kb 50%-on maradok. Kb 4-5 óra közötti képernyőidővel.
    Ezzel én full elégedett vagyok.

Új hozzászólás Aktív témák