Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ewyn

    csendes tag

    Valakinek van már esetleg vagy tud külföldi tapasztalatokról?

  • Ewyn

    csendes tag

    Helló!

    Némi olvasgatás és nézelődés után úgy döntöttem, beruházok egy Galaxy Note 4-re. Nem volt még csúcskategóriás telefonom, pláne nem ekkora, de bementem T-hez megnyomkodni a Note 3-t, szerintem elleszek vele. :)

    Szóba került még a Sony Xperia Z3-on, a HTC One M8 meg a Galaxy S5 is, de valahogy a Note 4-hez húz a szívem, a tesztek meg elég egyöntetűen pozitívak :DD

    Még mielőtt megejteném a vásárlást, csak amolyan biztos, ami biztos alapon, tud valaki olyan okról, felfedezésről, hibáról, ami miatt a Note 4 rossz választás volna? Egy-egy rejtett hiba, ami lehet nem is tűnik fontosnak? Minden érdekel :D
    Tudom, hogy nincs "hibátlan" telefon, de ha már kiadok ennyi zsét egy kütyüre, legalább tudjam mire számítsak :-)

    Hosszú távra tervezek, minimum két év, de inkább 3, Note 4 esetében meddig számíthatok támogatásra szerintetek? Középkategóriában tapasztalatom szerint ez legjobb esetben 2 év (vagy annyi sem), felső kategóriáknál nem tudom kitolódik-e ez az időtartam.

  • Ewyn

    csendes tag

    válasz Ixion77 #511 üzenetére

    A Touchwiz-t túlélem, eddig csak 2 okostelefonom volt, mindkettő Samu. Nem ragaszkodom a márkához csak így alakult, anno a Samsung Wave-t nagyon megszerettem, a mostani S Advance sem rossz, de azért közel nem tökéletes amióta JB került rá, szaggat meg időnként lefagy :(((

    Mindig van mit javítani és pontosan ezért nem akarok várni (volt aki javasolta, hogy várjam meg az új Nexust), mert ezen az alapon sosem veszek másik kütyüt, mindig lesz a láthatáron egy jobb :)

    A támogatás hiánya kicsit elszomorít, reménykedtem, hogy a csúcskategória más elbánásban részesül, de hát ez van. Gondolom ez nem csak Samsung sajátosság, együtt kell élnem vele, de azért ha a kütyü alapvetően stabil, erős és megbízható, jók a fotók és összességében a felhasználói élmény, akkor nem fogok nagyon sírni ;-)

    Az S-Pennel nem tudom mit fogok kezdeni, sose használtam még hasonlót, a videókon vicces, de lehet tényleg ebben ki is merül és marad csupán játékszer. Majd meglátom, legalább valami újdonság, úgy is szeretem az új dolgokat ^-^

    Ez lehet, hogy buta kérdésnek hangzik majd: eddig alapvetően kis telefonjaim voltak, van valami, amire egy ilyen péklapátnál ügyelni kell a fogásán kívül? Ne tegyem zsebbe, sérülékenyebb valamelyik része, akármi?

  • Ewyn

    csendes tag

    válasz speed471 #517 üzenetére

    A HTC-nél mindig bajban vagyok, mert egyrészt elég sok jót hallok róluk, de közben szinte egyik modelljük sem tetszett kinézetre. Tudom ez nem mindenkinek számít, de nálam ez is tényező :DDD

  • Ewyn

    csendes tag

    válasz Fitzgerald #518 üzenetére

    Root App Delete ugye nem érinti semmilyen formában a garanciát? :D

    (Ismét, bocsi a hülye kérdésekért, nem szórakoztam még mélyebben okostelóval)

  • Ewyn

    csendes tag

    Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat!

    Bár fogalmam sincs, mint jelent a számláló, meg a Knox, sose ástam bele, nem volt miért. :) De alapvetően érdekel, ha másért nem is, hogy tudjam miről van szó.

    A Root App Delete-t én úgy értelmeztem, hogy leszedhetem róla azokat a gyárilag felpakolt programokat, amiket feleslegesnek ítélek. Ez mondjuk nem értem, miért érinti a garit, de biztosan meg van az oka.

  • Ewyn

    csendes tag

    válasz Lecs@ #530 üzenetére

    Köszi, így már érthetőbb. :)
    Gondolom ez olyan, mint amikor megbontja az ember a gép házát. Lehet nem csináltál benne kárt, akkor is elvész a gari. Mintha a mostani telefonomról lekapnám pl. a PocketGuide-t, az semmit sem ártana neki, de ez nem fogja érdekelni a szervizeseket.

    Teljesen OFFban kérdem, Lumiákkal mi a helyzet manapság? Csak úgyáltalánosságban, jó irányba tartanak? A 930 is szóba jött most, szép is, a teszt is jókat ír csak attól a nyavalyás WP-től nagyon tartok, de lehet teljesen alaptalanul. Meg a promó videóban megjelent a képernyőn az Outlook, amitől hidegrázást kaptam.

  • Ewyn

    csendes tag

    válasz janitor01 #551 üzenetére

    Köszönöm a figyelmeztetést. Amit eddig nem említettem: a fő indok, ami miatt a Note-hoz húz a szívem, az pont a mérete.

    Nem tudom előre megmondani, hogy hosszútávon mennyire fogom szeretni. Kétséget kizáróan kényelmetlen lesz eleinte, hozzá vagyok szokva, hogy egy kézből tudom irányítani a mobilom, a hüvelykujjammal bármit elérek, viszont a Note esetében ezt már nem tudom megtenni. Fura lesz, sőt zavaró, ebben biztos vagyok.

    Nagyjából egy éve gondolkodom egy tableten, de akármelyiket is néztem eddig, nagynak találtam. Egyszerűen az a kategória számomra, ami laptopnak kevés, mobilnak túl sok. Szeretnék egy készüléket, ami képes betölteni a multimédiás tartalmak fogyasztása iránti igényem anélkül, hogy veszítene a hordozhatóságából.

    Az az én személyes preferenciám, hogy a nadrágom zsebében nagyon ritkán hordok telefont, leginkább kabátzsebben tartom, illetve a mindig nálam lévő hátizsákom felső rekeszében, ahol könnyen elérhető. Ha bennem is az a szokás alakult volna ki, hogy nadrágzsebben hordjam a mobilom, biztosan nem ezt választanám.

    Szóval teljesen egyetértek, hogy azzal a kis pötyögéssel, amit elkövettem a Note 3-on, nem tudom megbízhatóan megállapítani, mennyire fogok megbékélni a kütyüvel, de reménykedem, hogy a diszkomfortot nagyban ellensúlyozza az a plusz tudás és felhasználói élmény, amit ettől a készüléktől várok.

    Nem utazok sokat (bár ez változhat), viszont szeretek mobilról netezni, megnézni egy-egy sorozat epizódot és szeretnék végre elfogadható fényképeket készíteni mobillal.

    Lehet, hogy végül megbánom és akkor majd verem a fejem a falba miközben felidézem a hozzászólásod, de ennyi rizikót felvállalok. Hova jutnánk, ha mindig csak azt választanánk, amit ismerünk? ;-)

  • Ewyn

    csendes tag

    válasz guriga1234 #593 üzenetére

    Hétköznapi jelenetek:

    - Kapaszkodok a buszon, szól a zene a mobilomról. Egyszer csak eszembe jut egy szám, amit szívesen meghallgatnák. Mobil kabátból elő, számot váltok.

    - Állok a metróban, felhívnak telefonon, hogy a szlovén vámügyintéző nem érti a cég adatait, azonnal írni kéne neki, különben a Kínából behozott árukat nem tudják felszabadítani időben, plusz egy napi díjat kell fizetni a 12 konténerre.

    - Megint buszon kapaszkodok, kapok egy SMS-t, amire eszembe jut egy frappáns válasz, megírom. Nem tartom fejben, hogy majd 30 perccel később írjam meg.

    És ezek csak így hirtelen eszembe ötlött élethelyzetek. Annak örülök, hogy van segítő funkció (nem ismerem, majd kipróbálom), jó tudni. Az a felvetés, hogy nem tömegközlekedve kell nyomkodni, mert semmi sem sürgős, pedig - már elnézést - nevetséges.

  • Ewyn

    csendes tag

    válasz guriga1234 #602 üzenetére

    Belekötsz a fogalmazásmódba, aposztrofáltad a fontos jelzőt. Leereszkedő és kioktató, akkor megvan az alaphang.

    1) A személyes preferenciáid alapján jelented ki, hogyan kellene használni a mobilt. Mert neked sosem volt rá leküzdhetetlen vágyad. Mert te leszállnál. Ne mond meg se nekem, se másnak, hogy tömegközlekedés közben hogyan használjam a készülékem, köszönöm.

    2) Igen, a cég életében fontos ember vagyok és előfordul, hogy 30 perces határidővel kell elintéznem valamit. Problem? Nehéz átélni? Van ilyen, majd én kérek elnézést.

    De az egész válaszban az a legmeglepőbb, hogy nem a lényegre koncentrálsz, mégpedig hogy nem én fogok idomulni az eszközhöz (bár bevallom, ezt a gondolatmenetem nem tettem nyilvánvalóvá). Összességében nem a felhasználónak kéne az mobil eszközéhez idomulnia, hanem fordítva. Kicsit sem szokatlanok azok az élethelyzetek, amiket felsoroltam, mások is bütykölik a telefonjukat tömegközlekedés közben és bár minden valószínűség szerint a nagy részük nem szükségből, de okkal teszi. Leginkább mert így szeretik.

    És számomra ezért rendkívül nevetséges a "nem tömegközlekedve kell nyomkodni, mert semmi sem sürgős" kijelentés, hiszen - azon túl, hogy mennyire ellentmondást nem tűrően kinyilatkoztató - azt sugallja, hogy majd az eszközöm meghatározza, mikor és hogyan használhatom. Persze, általában ez így van, a mosógépemet sem a focipálya közepén üzemelem be, de egy mobil készüléknek talán pont az volna a lényege, hogy ott és akkor használom, amikor és ahogyan nekem jól esik.

  • Ewyn

    csendes tag

    válasz Stevee83 #608 üzenetére

    Gratulálok hozzá, remélem hamarosan csatlakozhatom a táborhoz :)

    Annyi kérdésem volna, ujjlenyomatokra mennyire "fogékony" a ház?
    Bár lehet ezt inkább a kamera teszt után kéne kérdeznem, de tapasztaltál esetleg szokatlan melegedést?

  • Ewyn

    csendes tag

    Na berendeltem, kíváncsian várom milyen lesz, majd beszámolok róla némi tapizás után :)

  • Ewyn

    csendes tag

    válasz guriga1234 #625 üzenetére

    Eggy valamit felelytetél el, mégpedgi hogy sosem álítottam, hogy nekem nem kéne a Note4, vagy nekem nem megfelelö a mérette. Én pont a mérete miat rendeltem be, várom is, csak felsoroltam kapásbol nlhány heklyzetet, mikór lehet fontos. Aba kötötem bele, hogy szerinted semi sem lehet ojan sürgős, meg hogy tömegközlekedve ne tapizunk.

    A túl nagy a mobill, tarts sofőrt párhuzamon jot nevetem :) Így továb ;)

    Btw, meghívlak egy 24 orás jegyre Budapestre, csak hogy ősszehasonlítsd, mért nem taxizzom a belvárosban napközben. :K

  • Ewyn

    csendes tag

    válasz bagkri01 #639 üzenetére

    Semmi bajom a méretével, teljesen más okból kötöttem bele Guriga úr hozzászólásába :B

  • Ewyn

    csendes tag

    Note 4-hez tokot (már aki használ) ki honnan szerez be és milyet? Spigen / i-Blason tokok között vacilálok, de itthoni boltban egyiket sem találom, erősen ebay/Amazon gyanús a történet eddig.

  • Ewyn

    csendes tag

    válasz havast #937 üzenetére

    Hmmm...azt hittem, ha ebayről rendelem olcsóbban kijövök, de marginális a különbség.

    Bevállalom, sokat nem veszíthetek vele, csak attól tartok, hogy túl sokat növel a telefon méretén. Alternatívaként nézegettem még a Slim Armor-t, azt írták róla, hogy minimális a védelembeli különbség, igazából csak dizájn és ugye valamivel vékonyabb, viszont a Tough Armor nekem jobban tetszik, karakteresebb :)

    Köszi az infót!

  • Ewyn

    csendes tag

    válasz Lecs@ #1037 üzenetére

    Az a Neo Hybrid, tudtommal az egyik legvékonyabb modelljük. Nincs kemény műanyag háza, viszont a perem mentén kapott egy fémkeretet.

    http://www.spigen.com/brands/samsung/galaxy-note/galaxy-note-4/galaxy-note-4-case-neo-hybrid.html

    A gombok fémnek tűnnek, de ebben nem vagyok biztos, a Slim Armor estében kifejezetten írták, hogy csak fémes kinézete van a gomboknak, de műanyagból vannak.

  • Ewyn

    csendes tag

    válasz maximilian4 #1040 üzenetére

    "Hard cover (PC)"...ezt de elnéztem :D

    Én maradok a tough armornál, de csak azért, mert jobban tetszik a design :)

  • Ewyn

    csendes tag

    Tegnap dél óta jómagam is Note 4 tulajdonos vagyok, eddig bejön a "kicsike". :)

    Megosztom eddigi élményeim, bár nem annyira releváns egy Note 3 vs. Note 4 vitában, a korábbi telefonom egy Galaxy S Advance volt (közel sem egy kategória).

    Néztem, mennyire melegszik, mit bír, akad-e vagy sem, eddig pozitívak az élmények. Nekem úgy tűnik, csak akkor akad meg egy-egy tized másodpercre, amikor app frissítés közben buzerálom, vagy amikor egy izmosabb programot elsőre futtatok. Az akadás nem folyamatos, csak egyszeri pillanatokról van szó.

    Kipróbáltam, hogy kihangosítón telefonálok miközben osztott képernyőn S-pennel firkálgattam és neteztem szimultán. Ekkor volt egy pont, amikor érezhetően belassult a készülék nagyjából 5-8 másodpercre, de nem egészen tudom az okát mivel utána elmúlt és nem is került elő többé a probléma a 30 perces beszélgetés alatt.

    Melegedés tekintetében nem tudom mit gondoljak, első bekapcsolás után megijedtem, frissítés közben illetve utána használva (videózás, netezés,állítgatás) elég gyakran komoly szinteket ért el, kézbe véve rendesen radiátornak éreztem. Mikor az aksi 8%-on volt, feltoltam töltőre, 100%-on levettem, azóta alig melegszik, nem tudom a kettőnek van-e köze egymáshoz, de ma már egyáltalán nem melegedett vagy csak minimálisan.

    Egyéb élmények:
    Ujjlenyomat leolvasó nálam hibátlanul működik, bár macerás. Ha odafigyelek és pontosan ráhelyezem az ujjam, akkor gyakorlatilag 10/10, de amint kicsit is rosszul áll kézre (ujjra) máris nem jó. Érhető, csak nekem zavaró a mindennapi használat során.

    A GPS remekel, lakótelepi épületen belül is szinte méterre pontosan belőtt, pontosan navigál, eddig ez a legjobb GPS-es telóm.

    Wifi stabil és erős, a jelerősség mindenhol pár jelzéssel jobb értéket mutat a korábbi mobilomhoz képest.

    Aki fél a nagy képernyőtől, annak üzenem, hogy teljesen szerethető. Telefonálás közben egyértelműen nem olyan kényelmes, mint egy 3,5-4" kijelzős készülék, de aki csak telefonálni akar, annak nem ez a modell fog kelleni. A képe gyönyörű, élmény vele netezni, jegyzetelni, egy-egy 3D játékot próbálgattam rajta, valamint 1080p filmeket, végig szép, akadásmentes, eddig nem bánom, hogy bevállaltam ezt a tepsi méretet :)

    Az S-Penről még nem alkotok véleményt, mert ehhez több idő kell, de látok benne fantáziát. Amikor kihúzom, hogy írjak egy jegyzetet, azon kapom magam, hogy a böngészőt is azzal kezelem, nekem eddig bejött, de nem mondanám, hogy nélkülözhetetlen.

    Az eddigi egyetlen negatívum viszont pont a tollhoz kapcsolódik: időnként nem veszi észre, hogy odaböktem egy ikonra a tollal. Nem túlzottan gyakori, csak pont annyira, hogy hosszabb használat alatt már kicsit zavarjon.

    Lenne két kérdésem az itteni szakértőkhöz:
    1) A póthegyek a tollhoz igazából miért kellenek? Idővel elkopnak? Mikor kéne cserélni?
    2) Factory reset ugye nem érinti a garanciát? Csak kíváncsiságból kérdem, ha egyszer szükségesnek ítélném.

    [ Szerkesztve ]

  • Ewyn

    csendes tag

    Lenne egy kérdésem (a korábbiakra nem jött válasz de megoldottam Guglibá segítségével), mégpedig a vakut illetően. Gyanúsan gyengének tűnt így összehasonlítottam a régi telefonommal. Mikor egymás mellett bekapcsoltam a segédfényt a régi Samsung Galaxy S Advance-n és a Note 4-en előbbi markánsan lenyomta a Note 4 ledjét. A régi készülék bevilágította a hálószobát, a Note 4 ehhez képest olyan érzést kelt, mintha merülne benne az elem :S

    A kérdésem az volna, hogy ez normális vagy szaladjak szervizbe?

    Megoldva...

    Úgy néz ki a gyári elemlámpa a Note 4-ben erősen visszafogja a LED diódát, fotózás közben erős a fénye és a külön leszedett app is erős fényt generál vele.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák