Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cyborg X

    tag

    válasz cyborg X #38285 üzenetére

    Meg van az eredmény, tegnap éjszaka 9%-nál döglött meg. Mintha kicsit javúlt volna... Egy bisztos, ez a rendszer nem figyelmesztetget! Egyszer jelzi 15%-on, hogy az akku lemerült, utánna lehet figyelni, mikor kapcsol ki, ami nem sokkal később következik be.
    Ráfigyelek, jobb akku időt ad-e a frissítés?!
    Ennek a végletig kihúzott akku időnek akkor volna jelentősége, ha napközben merülne le ennyire és fontos volna, hogy elérhető legyek. Ekkor még rejteget némi tartalékot aznenergia takarékos mód, vagy az ultra energia takarékos mód. Így talán el lehetne érni az 5%-ot, de oly fölösleges ez a számháború.
    Mint ahogy a MNih akkuknál sem tudták sokan, mi az a memória efektus, a LiIon/LiPol akkuk esetén talán ugyan úgy sokan nem tudhatják, hogy ha valamit utál a Li akku, az a mély merítés! Sőt, igazán ezzel lehet rövidíteni csak az életét.
    A 30% min akku töltés tartása okos, de eltúlzott ötlet. Ez a 15% szerintem egy jól átgondolt limit!
    És gyanítom, nem a rendszer van úgy megírva, hogy egyszer figyelmeztet, hanem többször már nem érkezik...

    Ezzel részemről -habár kéretlenül- körül jártam kicsit az akku kérdést. Mint már írtam, fölösleges hisztériának tartom ezt az akku idő mizériát, most, hogy néhány ezer Ft-ért már egész korrekt power bankokat lehet venni!
    Aki ezerrel tolja a nagy játékokat, az meg fogadja el ezt az árat érte. Majd hátha kitalálják a gémer mibilokat is, 3cm vastag 10Ah akukkal... :K

    Bocsánat, ha egy kicsikét túllihegtem a témát, csak egy kis fricskának szántam azoknak, akik százalékokon vajúdnak. :W

Új hozzászólás Aktív témák