Új hozzászólás Aktív témák

  • Martin97

    aktív tag

    -3

    A fél éves vesszőfutásom során sokat leveleztem a telefonom megjavításáért. Sajnos ez nem jött össze mert gtk-lett volna. Kedden vittem adatmegsemmisítésre a telefont és elhoztam az utódját egy 2017-es A5-öt.

    Az adatmegsemmisítés abból állt, hogy a telekommunikációs kolléga az akku kiszedése után kalapáccsal szétverte a memóriachipet a szemem láttára. (Ezen a ponton úgy gondoltam, hogy a tavalyi nyaram minden digitális emléke és egyéb létfontosságú dokumentumom oda. Felért egy kínzással ezt végignézni. Én hülye meg nem forrasztottam le magamnak egy adatmentés erelyéig.) :Y :O

    Az új telefonnal 2 nap használat után egészen elégedett vagyok. Nagyjából azt hozza mint a 16-os testvére. Valamiben többet nyújt valamiben kevesebbet.
    A beüzemelést követően felajánlotta a telefon, hogy visszaállítsam az előzőn lévő legutolsó állapotot. Nos itt már nagyon bizakodtam, hogy mégsem veszett el nagyjából 3/4 évnyi adatom. És tényleg. A telefon visszaállított mindent. A névjegyeket, a jegyzeteimet, az appokat, az office fájlokat és ami a legfontosabb a képeimet is, melyeket a művelet után azonnal archiváltam 3 különböző helyre a telefonon kívül. :Y :R
    Azt nem tudom, hogy ezek minősége maradt-e ugyan az a művelet során vagy romlott valamelyest, de a tárhelyből nagyjából annyit foglal minden mint a 16-os A5-ön. Szóval hatalmasat bizonyított a samsung és a felhős adattárolás, az eddigi hitetlenségemet teljesen eloszlatta. :K

    Maga az új telefon nagyjából ugyan azt tudja mint az elődje. Talán a legnagyobb különbség az IP68-as védettség, de ez számomra irreleváns. A kijelző tulajdonságai megegyeznek.

    A teljesítménye nem sokkal nagyobb, a mindennapokban ugyan azt nyújtja. A rendszer gyors, a net a face, és a chat appok is. A játékok esetében sincs előrelépés. Ami a 16-oson gyatra az a 17-esen sem lesz jó. Akkuidőben ~6 óra kijelzőidőt bír terheléstől függően.

    A kameráról még nem tudok nyilatkozni. Jövőhéten utazok el, utána majd hozok pár képet összehasonlítás képpen.
    A várakozásom szerint nappal minimálisan talán jobb lesz mint a 16-os viszont este és videózásnál el fog vérezni az OIS hiánya miatt. :F

    Minden segítséget amit tőletek kaptam hálásan köszönök és további sok hibamentes évet minden 16-os A5 tulajnak!
    Sziasztok! (Azért még be-be fogok nézni néha.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák