Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • caprine

    aktív tag

    Jó írás. Nekem is hasonló konfigjaim voltak az évek során: Core i7-920 helyett 965, Core i7-3770 helyett 2700, Core i7-6700K meg szintén volt, azt váltottam le tavaly nyáron egy 2700X-re. A váltás oka, hogy bár a teljesítmény még elég volt, de már több mint 3 éves volt a konfig, plusz durván 50% nagyobb számítási teljesítmény vonzott, meg is leptek a konvertálgatási idők amiket produkál:)))

    A 3700x választásán a helyedben azért gondolkodtam volna, pláne, hogy decemberben 55-ért lehetett már kapni boltban a szintén 8 magos 2700x-t, míg a 3700x dupla annyi volt. Felépítésük alapján nem jósoltam volna túl nagy előnyt a 3700x-nek, de a passmark eredményei alapján mégis komoly az előrelépés, ez meglepett (16937/23838pont).

    Alaplapnál nálam 50 ezer a plafon, szerintem X570-et az vegyen aki vagy tuningolja fogja vagy 2db VGA-t rak bele. Én vettem egy Asrock Fatal1ty B450 Gaming K4 deszkát, mindent tud amit kell, felette a házban 2db 20centis venti pörög, a procin meg egy Corsair H45 AIO hűtés van, árban meg 25 ezres, best buy.

    Lehet túl öreg vagyok, de nekem ezek az RGB cuccok nevetségesek, és kifejezetten idegesítenek (a kutyámat meg pláne:))), bár ezen az alaplapon is van 1-2 LED, de zárt házban ki nézi. A G.skill a 965-s óta a kedvencem, de már a 6700-as deszkában is volt egy Corsair VENGEANCE LPX 16GB kittem, ami mostanság szintén a best buy kategória a maga 25 ezres árával, ez került át ebbe a gépbe is. A trident kicsit drága, a paraméterei szépek, de a RGB elriaszt tőle.

    Szóval ha valaki kicsit kisebb teljesítménnyel is megelégszik az most 2700x-et a fenti deszkával meg RAM-al olyan 105 ezresért magának tudhatja, és szerintem egy ideig nem lesz vele gond.

    Szerintem legalább 2 évig én sem nyulok a deszkához, vagy inkább 3, a 32GB bővítésen meg szintén gondolkodom, de még a 16G sem volt sose fullra kihasználva, így szinte felesleges kiadásnak érzem. Ha majd lesz benne egy 11GB-os VGA akkor talán.

    Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

Új hozzászólás Aktív témák