Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz kovsol #178 üzenetére

    Valamikor az év 2. felében jöhet a 4-es széria, szóval arrébb van még. Bőven meg lehet azt csinálni, hogy addig megcsinálod a platformváltást, veszel bele mindent, ami majd fog kelleni, csak épp 2700x-szel, aztán majd ha lejjebb megy a 3900x ára, akkor csak procit kell cserélned, semmi mást.
    A 2700x most is ~50e Ft. Így is tök olcsó, ár-érték arányban a legjobb proci. Mégis mennyit buknál rajta szerinted? 10e ? 15e?
    A 3900x sokkal többet fog esni, meg legalább addig is van egy brutálerős procid/géped a 3570k-hoz képest.

    (#177) snecy20: Hát igen, az önmegtartóztatás a legolcsóbb. Ha előre elszántad magad, hogy x évig semmit sem veszel bele, könnyebb magad lebeszélni a költésről, ez tény.
    Viszont utána meg tök fájó egyben kiadni félmillát egy új és erős gépre.
    Így kisebb összegekben többször van meg a vásárlás öröme, nem fáj annyira a pénztárcának, és mindig up-to-date a gép.
    Nyilván ha gyakran elcsábul az ember, akkor összességében drágább.
    Amin igazán lehet spórolni, ha úgy vásárolsz, hogy nem nálad veszti el az értékének a nagy részét. Tehét nem mindig csúcsgépet frissítgetni, mert akkor tényleg sokat bukhatsz rajta. De ha mindig a csúcs alatt vásárolsz egy kicsit, akkor már nem fog annyit esni az ára, és cserekor sem buksz rajta olyan sokat. Máris nem drágább a módszer.

    Pl. most 6700k-ról váltottam Ryzen 2700-ra, gyakorlatilag a procihűtő árába került az egész platformváltás. De ha megelégszem a gyárival, akkor 4e Ft lett volna össz-vissz.
    Nyilván nincs meg az az ugrás, mintha én is 3570k-ról akarnék váltani, de drága sem volt. Cserében itt a lehetőség, hogy amint kevesellem a procit, bármikor rakhatok bele másikat, akár a leendő 4-es szériából.

  • jokeph

    nagyúr

    válasz kovsol #178 üzenetére

    Szép táblázat. :D Láttam pár hasonlót, a lapom ebben is meg a többiben is az élbolyban van (Asus ROG CH6 Extreme), remélem nem megy tönkre sosem. ;]
    A Gigabyte Aorus X470 Gaming 7 Wi-fi lapom sajna eltávozott az örök bitmezőkre, pedig az is flagship lap volt... 3600X-el mindegy mit csinálok, a VRM kb. hűvös.
    Kíváncsian várom, vajon megkapja e a támogatást a 4xxx-hez vajon... :U

    (#181) Alpi.: vannak rossznyelvek, akik szerint nem kapja meg a B450 előtti széria... mondjuk, igencsak meg lennék sértődve, mert azért van jó pár csúcs X370-es lap (kb. ugyanannyi mint X470-es), aminél csak a jelenlegi csúcs X570-es lapok "jobbak".

    [ Szerkesztve ]

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

  • Vistaboy

    veterán

    válasz kovsol #178 üzenetére

    "Ami zavar az X570-el, hogy a chipset fogyastása kb triplájára nőtt, és jönnek vissza ezek a mini ventis hűtések. Nincsenek szép emlékeim ezzel kapcsolatban."

    Pont ettől féltem én is, mármint, hogy hangos lesz a chipset-hűtő ventilátor a lapon. De, ahogy a cikkben később le is írtam, egyáltalán nem hangos, sőt, ha nincs PCI-Express 4.0-ás SSD-d, amivel olyan munkát végzel, hogy megterhelő legyen a Chipseten keresztül zajló adatforgalom, akkor nem is fog bekapcsolni.

    Magyarán, hacsak nem kifejezetten ez a célod, hogy huzamosabb ideig csúcson járass benne egy PCI-E 4.0-ás SSD-t, akkor nem lesz gondod a ventilátorral. Maximum akkor, ha egy nagyon rosszul szellőző házban felmelegszik minden körülötte, akkor szerintem bekapcsol azon is a venti.

    Nálam eddig még kizárólag csak akkor kapcsolt be pár másodpercig, mikor elindítom a gépet, utána fel sem pörög, vagy ha esetleg néha mégis forog - a VGA-tól nem látom sajnos -, akkor sincs semmi hangja.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Új hozzászólás Aktív témák