Új hozzászólás Aktív témák

  • kovsol

    titán

    AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4) topic összefoglalójában találtam egy alaplpa VRM táblázatot. [link]
    Ott egész jól fel vannak sorolva, hogy melyik lap hogy boldogul egy stock 3900/3950x el.
    Biztos ami biztos alapon hosszú távon gondolom nem árt ha azért eggyel fölé megy az ember, hogy azért ne határon mozogjon soha a gép. Akkor esetleg a 3900x OC oszlopból az "Is fine" és a "Minor airflow recommened" értékelést nézve választanék.

    Itt már kiesik szinte az összes B450-es lap. X470 viszont marad még mindig a képben. És ha figyelmesen nézzük látszik, hogy bizony az x570 esetében sincs mindegyiken erős VRM.
    Ami zavar az X570-el, hogy a chipset fogyastása kb triplájára nőtt, és jönnek vissza ezek a mini ventis hűtések. Nincsenek szép emlékeim ezzel kapcsolatban.

    (#176) BiP én a ritkán nagyot ugrás híve vagyok.
    A64 3000+ után jött egy Core 2 Dou, utána i5 3570k, most ez a rekorder gépem kb, mert 2012. szeptember óta nyúzom. Közben erősen elkezdtem foglalkozni fotó szerkesztéssel, és videó szerkesztéssel, és ez miatt jött el az idő a váltásra.

    Nem tudom a négyes széria vajon mikor jöhet majd? Azt hallottam még idén. Lehet kivárok már addig, hátha valami hatással lesz a 3900x árakra. Viszont igazából a 2700x most annyira olcsó már, hogy arra gondoltam, hogy azzal összedobom a gépet, mert az is nagyjából 3x gyorsabb lenne, mint a mostanim amire használom. Viszont amit bukok utána a 2700x eladásával, lehet pont annyi lenne, amit nyernék egy későbbi 3900x vásárlással. :F akkor meg tökre fölösleges lenne a 2700x köztes lépcsőfoknak.

    [ Szerkesztve ]

    May the Force be with you!

Új hozzászólás Aktív témák