Új hozzászólás Aktív témák

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Dragon3000 #171 üzenetére

    Én nem azért vettem meg most az X570-es lapot, mert azonnal ki akarom használni rajta a PCI-Express 4.0-t. Sőt, mint ahogy a cikkben is írtam, még a PCIe 3.0-s NVMe SSD-t sem fogom teljesen kihasználni. A VGA egyelőre még más kérdés, mert nem tudhatjuk, mekkora ugrás lesz a következő generáció, bár valahol már olvastam, miszerint az AMD új GPU-ja kétszer olyan gyors lesz, mint a jelenlegi... Persze ez vagy igaz, vagy nem, de ha valóban így lesz, akkor lehet, hogy kelleni fog neki a PCI-Express 4.0. De az is lehet, hogy nem. Mindegy, én csak azt tudom, hogy ha kelleni fog neki, akkor már itt lesz, nem kell alá új alaplapot vennem, hogy ki tudjam használni.

    Nekem azért kellett X570 Chipset, mert én most minimum 5 évig NEM AKAROK másik alaplapot venni. Procit sem biztos, meglátjuk, nekem most az a fontos, hogy 5 évig ne kelljen újat venni, utána pedig még mindig jobban el lehet majd adni, mint egy X470-et.

    Ami az árat illeti, oké, most veszel egy lapot 40K-ért, majd később, amikor kell a PCI-Express 4.0, akkor veszel még egy lapot, szintén 40K-ért, az akkor így már 80K. :) Magyarul ugyanott vagy, mint ha most megveszed a 80K-s lapot, később pedig nem kell azt lecserélned.

    Abban egyetértünk, hogy jelenleg a PCI-Express 4.0 felesleges. De én nem is emiatt vettem, hanem azért, hogy 5 évig elég legyen. Az pedig, hogy én hosszú távra jobban szeretek minőségibb, fejlettebb architektúrával rendelkező lapot venni, már legyen az én bajom. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Új hozzászólás Aktív témák