Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz zsoka64 #426 üzenetére

    Szerintem sem biztos, hogy "jót" tesz vagy inkább úgy mondanám, hogy a rendszeresen lassabb töltéssel (pl 10W) tovább fogja bírni a az akku több feltöltés-lemerítés ciklust bír ki.
    DE nem tudom, hogy ez mennyire igaz - nem olvastam a cikket - de arra tippelek, hogy a lítiumos akkuknak (igazán semmilyen akkunak ) nem kedvez a túl nagy hőingadozás tehát csökken a tartási képessége/hamarabb fárad az akku ha nagyon magas vagy nagyon alacsony hőmérsékleten kell helytállnia (egy akkus autó a téli kemény mínuszokban rövidebb hatótávval számolhat de extrém forróságban sem fogja olyan sokáig bírni mint egy kellemes 20 fokos levegő hőmérséklet mellett,a magas páratartalom sem szokott jót tenni az akkuknak)
    Tehát amikor ilyen nagyobb teljesítményű töltéssel töltjük az akkut (a Redmi Note 10S úgy tudom 33 vagy 35W-os töltővel tölthető, de van olyan telefon amit 65W-os töltővel is tölthető) akkor az a gyors töltés ideje alatt jobban fog melegedni -----> hamarabb elhasználódik.

    Tudod linkelni a cikket? Megköszönném!
    Nem vagyok egy örökmozgó tehát meló után hazamegyek és otthon vagyok (heti 1 nap max 2 amikor akár egész nap nem vagyok otthon és ezek is " tervezhető" hosszabb távollétek) tehát nekem kb. mindegy, hogy 1 óra vagy 3 óra alatt töltődik fel a telefon, nyilván ha nagyon fontos akkor nem baj, ha kéznél van ez a gyors töltés funkció vagy akár aki megteheti egy power bank is amikor akár végszükség esetén mozgás közben is tölthető.
    Hétfőtől péntekig dolgozom és néha szombat este van egy kis iszogatás a cimborákkal, így azt vált be, hogy kedden, csütörtökön vagy pénteken és vasárnap rakom töltőre a telefont (nem vagyok nagy telefon nyomkodó van egy okosórám ami mutatja, ha üzenetem van (bármilyen) és ha hívásom van/volt tehát nem kapkodom elő folyamatosan a telefonomat és nem nézegetem kényszeresen percenként , ugye ezzel is jobban merítve hiszen a kijelző a legnagyobb fogyasztó.

Új hozzászólás Aktív témák