Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz FoxiestFox #69 üzenetére

    A legutóbbi képsorozatban tényleg elvetemült dolgokat látok, de van egy olyan érzésem, hogy ezek a legextrémebb szélsőséges esetek, nem az alapbeállítás és végképp nem egy "minimal" konfig.

    Én sem szeretem a CM-et. Valamikor, évekkel ezelőtt, még CM 8.x és CM 9beta időkben néztem rá utoljára a project-re, de azzal a verzióval már nem játszottam. Még korábban, ha jól rémlik a CM 6 vagy 7 időkben egyszer feltettem, és amennyire lehetett (de emlékeim szerint elég jól lehetett) testre szabtam, hogy lehetőleg a legjobb emlékeztessen az eredeti játékra. Viszont még így is, mikor később ismét egy HL2 végigjátszásra adtam a fejem, inkább az eredetit választottam, mint akár a régi, akár az aktuális CM verziót. De azért nem bántam meg azt sem, hogy kipróbáltam és nem okoz számomra fizikai fájdalmat sem az a tény, hogy létezik, de még az a tudat sem, hogy valaki esetleg használja is. Illetve e tekintetben, amíg abszolút szabad döntése mindenkinek, hogy használja-e, illetve amíg viszonylag jól testre szabható, illetve felkínál egy szolid "remaster" szintű preset-et is, addig szerintem nincs vele nagy gond. Ha az új verziókban már nincs olyan opció, hogy az eredetire emlékeztessen a játék, akkor pedig egyszerűen nem "HD-mod"-ként kell kezelni,hanem egy teljesen különálló custom játékmodként, amire olyan formában megint csak szavunk nem lehet, míg nem kényszerít rá minket senki, hogy játsszunk vele.

    Ja, és én tényleg szerettem a Crysis első részét, mint játék. A többi már unalmas volt (már a "kiegészítője" is rókabőrnyúzásnak tűnt), de az első szerintem még egész jó volt akkoriban. Szerintem benne pár érdekes játékmenet/mechanizmus elem és egyszer el lehetett sütni a MegaBrutálGrafika koncepciót is, a kettő együtt pedig már kitett egy játékot, ami megérdemelte a hírnevét. A többi rész már inkább csak a hírhedtségét...

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák