Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz sb #26 üzenetére

    Persze én sem zárok ki semmit illetve nem teszem a kezem a tűzbe a cégért (egyikért sem). Én sem nagyon találkoztam még UHD/75 Hz -es panellel - pláne nem 32" méretben. Ugyanakkor valamilyen szinten logikus lépésnek tűnhet egy ilyen nem túl nagy fejlesztést igénylő - ugyanakkor teljesen egyedi termék. Vállalható áron vinnék, mint a cukrot. Egészen egyszerűen nulla darab konkurenciája van 60 Hz felett (nincs ilyen monitor egyáltalán) ...

    Nem a HDMI 2.0 csatlakozókból indultam ki. Inkább a DisplayPort -ból, mely általában a magasabb frissítési frekvenciákat támogatni szokta egy monitoron. Itt követtem el egy olyan hibát, hogy a színtérlefedettségből meg a "professzionális" mivoltukból eredendően feltételeztem, hogy tudnak 10 bit -et (még az én "nem profi" monitorom is tudja ...). Namost DP 1.4 -et feltételezve (ami UHD/10 bit/RGB/75 Hz -hez pl. kellene) és a "UHD/10 bit/RGB" paramétereket fix -re véve jön ki a matek, hogy max. 94 Hz a vége (és ebből tud 75 Hz -et ez a monitor - ami végülis nem jött be) ... Ugye chrome subsampling -al vagy DSC -vel (ami leegyszerűsítve ugyanaz) meg lehet "bolondítani" a dolgokat, de ugye ez már "nem (annyira) professzionális" ...

    Most megnézve a monitor speckóit jön a feketeleves (a tévedésem tárgya):

    - 16,7 M szín. Azaz explicit nem írják, de ez 8 bit -es panel (a 10 bit -es milliárd szín lett volna),
    - Displayport -ból csak 1.2 (az 1.4 helyett) ...

    Továbbá valóban a HDMI 2.0 sem predesztinálja többre ezt a terméket ...

Új hozzászólás Aktív témák