Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bandit79

    aktív tag

    válasz icon #21 üzenetére

    Igen bocs kicsit belekavarodtam.., vga tesztre gondoltam ahogy néztem az ábrákat(előtte olvastam a játék kompromisszumokkal tesztet) :) ... de vga teszthez hozzátartozik a cpu teljesítménye is... :) szóval ott lehetne szélesíteni a játéktípusokat..

  • #74018560

    törölt tag

    válasz icon #24 üzenetére

    Nekem amit prime95 kidob hibát 20 perc alatt, azt az IBT kidobja pár körön belül... :U

    Meeeeg ugye ha hibára futott a prime95, ott leáll az adott szál és a proci sem megy teljes terhelésen, ergo a fogyasztás mérésnek sincs így sok értelme.... :F

  • khron78

    őstag

    válasz icon #33 üzenetére

    Szia!

    Köszi a válaszod!

    Egy nagyobb szervizben dolgozom, ahol nem így tesztelünk.
    Nem is csak az időhiány miatt, hanem mert nem volna értelme.
    A tapasztalat szerint, a behozott (hibás) termékek 90%-a egyértelmű hibával kerül hozzánk, ami 5 perc alatt kideríthető (nem indul, lan/usb/hangkártya hiba, vga, fizikai sérülés/égett stb.).
    A maradék 10%-a többnyire stabilitási gonddal (újraindulás, memória kezelési hiba, int. VGA hiba stb.) küzd, amit 1-2 tesztelő programmal szintén detektálni lehet.
    Az erre használt programok:
    CPU: Prime
    CPU-RAM-MBO: memtest86, WIN10 telepítés, BurnIt
    int.VGA-hoz Furmark+egyéb 3D-s programok
    Lan/Sound/USB/SATA stb. vezérlő/port hiba meghatározása feltelepített image segítségével történik mezei módon

    Természetesen a tuningból adódó fagyások, újraindulások nem tekinthetőek garanciális problémának, ezért ezt nem is vizsgáljuk.
    Előfordulhatnak gyárilag hibás szériák, viszont ezekről általában a gyártó tájékoztatást küld, még az előtt, mielőtt foglalkozni kezdenénk vele. Ilyen történet volt a P35-ös alaplapokkal is, de ez ritka eset.
    Aztán ott van az a faktor, hogy minden tartozékra, minden szoftverre, senki (a gyártó se) nem fog jótállást vállalni.
    Pont azért mert ellenőrizni se lehet, hogy ki mit használ. Nem véletlenül használunk 1-2 fajta tesztet. Ezek megbízhatóak. Nincs fals adat, fals eredmény. Mert nem szabad elfelejteni, hogy a hiba egyik része lehet a hardver, a másik oldalon viszont ott a szoftver.
    Szóval a mondandódat értem és elfogadom. Talán a cím egy kicsit beugratós, mert ti inkább a teljesítményt/stabilitást méritek a megváltozott körülményekhez képest. Ezért problémám sincs ezzel, csak mint tapasztalatot osztottam meg, hátha másnak se volt ez világos. Egyébként szívesen olvasnék arról, hogy a gyártóknál hogyan tesztelnek...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák