Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • greenlizard

    csendes tag

    válasz ayo #8 üzenetére

    En (impulzusvasarlasnak koszonhetoen) a megjelenes elott egy nappal szereztem be a jatekot Steamen. Sajnos nem felhotlen az orom, sot, ekkora csalodas reg ert. Hangulat neha atjon, bar ott is tobb a bosszusag (szamomra) a sok animalt, flash jatekokat idezo dolgokkal. De sokkal tobb baj van ezzel a jatekkal. Kar, mert a Neverhood nekem is az egyik kedvencem.
    Varom a beszamolot! :)

  • greenlizard

    csendes tag

    válasz GypsFulvus2 #11 üzenetére

    En elsosorban egy Neverhood szeru jatekot vartam. Ebbol annyi teljesult, hogy vannak benne gyurma, es feldvanyok.
    A technikai megoldasa (meg ugy is, hogy egy "gyari" jatekmotort hasznaltak (Unity)), messze elmarad az eredetitol. A hangok hol lejatszodnak, hol nem, a felirat hozza hol megjelenik, hol nem. Beleragadhatsz a falba, amikor utazol (a Neverhoodhoz hasonlo zold cuccokban), akkor van, hogy egy elagazasnal elakad a jarmu, visszapattan, es pattog rajta. Neha ilyen dolgok miatt az egesz jatekot tonkreteszi (nem tudod befejezni). Menteni lehet, de nem konstans a mukodese, a 3 ora jatekom alatt volt, hogy hiaba nyomtam a mentesre, nem csinalt semmit.
    A zeneje nem rossz (mar ha epp mukodik), de sok szobaban ugyan az a zene, es kevesbe emlekezetes (szamomra).
    A feladvanyok szerintem egyedi preferencia kerdese: volt, hogy gondolkodtam rajta, azonban (a 3 ora jatek alatt) nem egy ismetlodes (ctrl+c - ctrl+v) volt. Illetve nekem sokszor volt az a bajom, hogy nem latszik rendesen, hogy mit lehet felvenni (itt megjegyzem, hogy az eredeti jatekban sem kototte az orrunkra a program, hogy mit vegyunk fel es mire hasznaljuk), voltak tanrgyak, amiket nem tudtam felvenni, azt hittem, hogy csak hatterelem, pedig fel lehetett volna, csak nem volt eleg pontos a kattintas/a targy helyett a karakterre nyomtam). Meg volt egy ket feladvany, aminel nem ertettem a logikai oldalat.
    Hangulatban vegyes erzeseim vannak: az elejen levo cinematic nagyon jo, a szobakban is vannak jo reszek, szepen kivitelezett gyurmas szobak, de van olyan, amirol erzodik, hogy photoshop vagy valami oda nem illo tagy (kartonpapir). Ez is izles dolga, pl nekem az uveg kellekek tetszettek, de a szorok plussallatok nem.
    Ami meg fajo, hogy a Neverhoodban tenyleg minden a gyurmara epult. Itt meg van olyan, hogy egy (alacsony felbontasu) kisfilm vetitodik le, ahol kb flash animacio van. Ertelme (az eddigi jatek alapjan) nem sok van, cserebe kizokkent a "feeling"-bol. Van feladvany, ahol szinten a gyurmakarcok helyett sima rajzok vannak.

    Persze ezek egy szinten megbocsathato dolgok, de szamomra igy ez nem Neverhood szellemi folytatasa, hanem egy (kicsit jobb mint) falsh jatek, ami a Neverhood erajan probal egy kis hasznot huzni, ami nem lenne baj (illetve az, hisz 25$-ert is tobbet varnek el), elvezheto jatek lenne. De nem az a technikai bugok miatt (legalabbis most. Kerdes, hogy javitva lesznek-e a dolgok, ha mar igy is 1 evet csuszott.)
    Szoval szamomra csalodas, pedig meg vegig se vittem. Eselore felek, mert mastol hallottam, hogy rovid, es a lezarasa nevetseges. De errol nem tudok meg nyilatkozni.

  • greenlizard

    csendes tag

    válasz ayo #15 üzenetére

    Jo iras lett, minden szavaval egyetertek.
    Kozben en is majdnem befejeztem, de sajnos egy bug miatt nem tudok tovabb menni :(((
    Kimentem az egyik szobabol, es amikor visszamentem, akkor eltunt az inventorymbol az item, amit azelott felszedtem.

Új hozzászólás Aktív témák