Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • leviske

    veterán

    Sajnálom, egyelőre még a neveket nem tudom, főképp, mert a számomra érdekes témákhoz ugrottam, de lenne egy megjegyzésem. :)

    Az egyikőtök kiállt a stream gaming mellett, mondván, hogy nem kell folyton fejleszteni a gépeket. Erre én felhoznám az OTOY/AMD fejlesztését, amivel ez kiküszöbölhető, anélkül, hogy a játékosok az említett negatívumokkal találkoznának.

    Az OTOY/AMD kreálmánya egyelőre még nem mutatkozott be hivatalosan, de elvileg a lényege az lesz, hogy nem helyettesíti (mint mondjuk az OnLive), hanem kiegészíti a géped. Tehát a játék részben a gépeden, részben egy AMD felhőben számolódik. És asszem pont ezzel a szolgáltatással kapcsolatban is volt felhozva anno az "iPhone-on Crysis-t" példa.

    Szvsz ez lenne a legjobb megoldás a játékosok számára, még ha a kiadók nem is lépnek sokat előre (max annyit, hogy a játékosok a kalózkodást nem kenhetik arra hogy átlag PC-n játszhatatlan a játék és még talán annyit, hogy a fejlesztőknek nem lesz annyira kötve a keze a gépigény terén).

  • leviske

    veterán

    válasz jimessor666 #19 üzenetére

    Kérek még pár műsort, tele érdekes témákkal, és meg jegyzem a neveket. ;) :DDD

    Amúgy az AMD/OTOY-t nem kiegészítésnek hoztam fel, csak megemlítettem, hogy a folytonos gépvásárlást nem csak a OnLive-al tudja az ember elkerülni. Maga a stream gaming téma nekem a Ti tálalásotokban tökéletesen kerek volt. DE, ha már kiegészítés, akkor nem tudom, hogy hol és mennyi idő alatt lehet annak utánajárni, hogy a világon a szélessáv mennyire elterjedt. Mert ugye a kalózkodás elleni harcban nem zárhatják ki a potenciális vásárlóközönség ~60+%-át, mert ugye azzal nem lépnek előre. És azok után, hogy az USA 3G lefedettsége nekem anno mennyire gyérnek tűnt, mikor megpróbáltam kicsit utánajárni, nem lepne meg, ha egy kb ekkora vásárlóközönséget zárnának ezzel a steameléssel ki.

    Amúgy amit még ezen téma kapcsán megemlítettetek (platformosodás), azzal 100%-ig egyet tudok érteni. Ezt lenne a legegyszerűbb meglépni és ez volna a legtöbb gyártónak a jövedelmező. Erről a platformosodás témáról is szívesen meghallgatnék egy diskurzust, mert ugye ez a platformosodás jelentheti az AMD/Intel miatt a PC szétszakadását is. Jó kérdés talán az is, hogy a konzoloknak mennyi esélye van a túlélésre?
    Mert ha a stream gaming-re, vagy a PC platformosodására tekintünk előre, akkor a konzol piac tűnik valójában az egyetlen süllyedő hajónak. Ti ezt hogy látjátok? :)

Új hozzászólás Aktív témák