Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz kikikirly #5 üzenetére

    Játékoknak nem dolguk realisztikusnak lenni, szórakzotatónak kell lenni.

    Miért ne lehetne mindkettő? Armed Assault elég jó példa erre...

    Visszatérve a valósághűségre GTA5 szegényebb játék lenne ha nem lehetne versenypályákon 25-200 méteresek ugratni.

    Nekem egyáltalán nem hiányzott belőle ez a marhaság... :U

    Az hogy Shotgun lövéstől 1 vagy 5 métert repül a delikvens, játékfüggő hol melyik előnyösebb.

    Miért kéne 1-5 métert repülnie a delikvensnek? Fizika óra: a lövedék által leadott energia nem lehet több, mint amennyit a kilövésekor kapott (a légellenállás miatt pedig ugye valójában jelentősen kevesebb is, ahogy egyre messzebbre repül). Magyarul ha a célpont delikvens 1-5 métert repül hátra a találatkor, akkor a fegyvert elsütő is hasonlóan jár...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Z_A_P #8 üzenetére

    Nekiállhatunk mélyebben belemenni, kezdve ott, hogy a lövőnél esélyesen a vállnál, viszonylag egy pontban kerül átadásra az energia (vállgödörbe beszorított hosszú fegyver esetén), míg a célpontnál függően a lőszertől vagy egy ponton (gyöngygolyó), ám akkor tényező, hogy át tudja-e adni a lövedék a teljes energiáját, de sörétraj esetén már nagyobb területen adódik át az energia. És akkor lehet még játszani a találati hely esetével, és a többi.

    Az adott példánál maradva, én még élőben nem láttam olyat, hogy 1-5 métert repült volna hátra valami normális méretű test, ha eltalálja mondjuk egy 12/76-os teljes töltetű patronból kilőtt sörétraj. Az extrémitásokat most kerüljük (túl könnyű test esete a pár méteres lőtávval súlyosbítva). A látványra menő akciófilmekben láttunk ilyet, de azok tipikusan azok a filmek, ahol csípőből tüzelve 100 méterről eltalálnak bármilyen célpontot, miközben tárcsere nélkül fél percig folyamatosan tüzelnek egy 700-950 lövés/perc tűzgyorsaságú automata fegyverből... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Duddi #10 üzenetére

    "Ha pl WOW ban a kontinenst úgy kéne végigfutnod ahogy egy átlag ember fut szerintem beszőnéd a hajad, vagy a játéktér mérete nem kontinens hanem csak egy sziget. "

    Hát amikor még én WoW-oztam, bizony néha így is beszőttem a hajam amíg A-ból elfutottam B-re... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Clorf #15 üzenetére

    Gauss azaz mágneses sin alapú fegyvereknél mekkora az ellenhatás? Elvileg szinte nulla mert nem robbanás által keletkezett gázok hajtják a lövedéket a csőben, hanem egy mágneses térben(?) húzzák előre.

    Az, hogy a gyorsító energia milyen formában valósul meg, ebből a szempontból lényegtelen. Az elektromágneses gyorsítás ugyanúgy "visszarúg", mint a hagyományos kémiai reakcióval működő fegyvereknél. Ha megnézed a videókat, akkor ott is látni lehet ezt a reakcióerőt ( pl. [link] ). Annyira persze nem látványos, mert a teszteket nem teljes energiával végzik általában (jelenleg az egyik fő probléma pont az a railgunoknál, hogy a sínt és az elektromágneseket megóvják a hőtől), másfelől pedig ezek legalábbis félig-fix rögzítésű lövegek, de egy földi tesztnél ez nem probléma, hiszen masszív állványokra rögzítik őket.

    Maga az energia sugár ami ilyen erős, képes "visszarúgást" generálni (és itt nem egy ion hajtőműre gondolok)?

    A fotonoknak is van ellenirányú energiája, erről szól az űrhajóknál a foton-meghajtás. De ennek mértéke elhanyagolható.

    Mind ezt azért mert a legtöbb játékban elvben a kinetikus fegyverekkel szemben az energia fegyverek pontosabbak,

    Amennyiben lézer-fegyverekről beszélünk, a pontosság teljesen érthető - a lézer fény sebességgel halad, pár ezer km-en belül ez szinte instant találatot jelent. Vagyis nem kell előre tartani, mert a lézernyaláb cirka 300 000 km-t tesz meg másodpercenként. Egy lőfegyver lövedéke 600-1000 métert, egy harckocsiágyú nyillövedéke is csak 1600-1700 métert. Ha a célpont mondjuk 1km-re van, akkor egy nagyjából 1000m/s sebességű lövedék egy másodperc alatt teszi meg, tehát oda kellene célozni, ahol 1 másodperc múlva lesz, nem pedig oda, ahol most van. A lézer esetén ez ugye 1/300 000 ezred másodperc, ami nyugodtan tekinthető úgy, hogy oda kell célozni, ahol a tüzelés pillanatában van.

    nincsen visszarúgás

    Ez a lézerfegyvereknél igaz, mert ezek energianyalábbal rombolnak, úgy közlik a célponttal az energiát.
    A Gauss- és Rail-gunok viszont kinetikai fegyverek, lövedékek mozgási energiája okozza a célpont energiaváltozását, ugyan úgy, mint a lőfegyverek esetén. Tehát a Gauss és Rail-gunok nem energiafegyverek!

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Clorf #18 üzenetére

    mint egy szilárd lövedéknél, ahol a súly és forma meghatározza a pályát + környezeti tényezők mint a szél és a gyártási minőség.

    Ellenben a légköri torzítás és a légköri hatások (pára, füst, eső) hatnak rá, szóval mégse olyan hibátlan a dolog, arról nem is szólva, hogy az optika érzékeny és igen jó minőségben kell legyártani ahhoz, hogy a célnak tökéletesen megfeleljen.

    Nem véletlen, hogy a lézerfegyverek továbbra is kísérleti stádiumban vannak, hiába lőttek már le rakétákat vele az 1980-as években, nagyon sok a negatív tényező velük kapcsolatban (ahogy az EM-ágyúk (railgun, coilgun) esetében is). Csak az ilyesmiket nem szokás nagydobra verni a médiaprezentációkban, 'oszt az egyszeri laikus olvasó nézhet nagy szemekkel, hogy ma is folyamatosan világmegváltó fegyverként hivatkoznak a "hamarosan" bevethető lézerfegyverekre - ugyanúgy, ahogy 10, 20 vagy 30 évvel ezelőtt tették...

    A railgun nak nem éppen ez lenne az egyik legnagyobb újítása, hogy ezt a hangsebesség többszöröse sebességet elérje úgy hogy a lövedéket nem teszi ki túl nagy nyomásnak a kémia meghajtáshoz képest?

    A válaszom röviden és tömören: ilyen nincs. :)

    Bővebben: egy sima kézifegyverből is a hangsebesség többszörösével lövik ki a lövedéket. Egy kézifegyver esetében ez 2-3x-osa lehet (600-900m/s, a hangsebesség ugye nagyjából 300-340m/s), egy harckocsi ágyú esetében ez felmehet akár a hangsebesség 5x-ösére (említett 1600-1700m/s), a railgun esetében ez elérheti a 8-9x is (2500-3000m/s). Az, hogy milyen gyorsulással éri el, ebből még nem lehet leszűrni, hiszen ez függ a lövegcső (sín, gyorsítótekercsek) hosszától, illetve a gyorsítás metódusából (a kémiai gyorsításnál is lehet játszani azzal, hogy a hajítótöltet (népiesen "lőpor") milyen gyorsan égjen, mennyi idő alatt adja le a benne lakozó energiát). Az ágyúból kilőhető lövedékeknél az elektronika simán túlélhet akár 100G-s gyorsulást is, ha úgy építik meg, lásd GPS vezérlésű lövedékek.

    Az EM-ágyúk eseténben pedig komolyabb gond, hogy a légkörben használva őket a nagy sebesség hamar elkophat, mert hát a légkör sűrű, a légellenállás nagy (nem véletlen, hogy a tüzérségi lövedékeknél sem jellemző az 1000-1100m/s feletti torkolati sebesség - hiába növeled tovább, többet vesztes a légellenállás miatt, mint nyersz a torkolati energia terén, tehát inkább a lövedék tömegével, alakjával (aerodinamikájával) illetve segéd-megoldásokkal (rakéta-póthajtás, áramlásjavítás céljából túlnyomásos gáz kiengedése a lövedék farán, stb.) ügyködnek. Az EM-ágyú terén legalább annyi kérdőjel van a valódi használhatósága terén, mint a lézer-fegyverek terén...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák