Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Clorf #15 üzenetére

    Gauss azaz mágneses sin alapú fegyvereknél mekkora az ellenhatás? Elvileg szinte nulla mert nem robbanás által keletkezett gázok hajtják a lövedéket a csőben, hanem egy mágneses térben(?) húzzák előre.

    Az, hogy a gyorsító energia milyen formában valósul meg, ebből a szempontból lényegtelen. Az elektromágneses gyorsítás ugyanúgy "visszarúg", mint a hagyományos kémiai reakcióval működő fegyvereknél. Ha megnézed a videókat, akkor ott is látni lehet ezt a reakcióerőt ( pl. [link] ). Annyira persze nem látványos, mert a teszteket nem teljes energiával végzik általában (jelenleg az egyik fő probléma pont az a railgunoknál, hogy a sínt és az elektromágneseket megóvják a hőtől), másfelől pedig ezek legalábbis félig-fix rögzítésű lövegek, de egy földi tesztnél ez nem probléma, hiszen masszív állványokra rögzítik őket.

    Maga az energia sugár ami ilyen erős, képes "visszarúgást" generálni (és itt nem egy ion hajtőműre gondolok)?

    A fotonoknak is van ellenirányú energiája, erről szól az űrhajóknál a foton-meghajtás. De ennek mértéke elhanyagolható.

    Mind ezt azért mert a legtöbb játékban elvben a kinetikus fegyverekkel szemben az energia fegyverek pontosabbak,

    Amennyiben lézer-fegyverekről beszélünk, a pontosság teljesen érthető - a lézer fény sebességgel halad, pár ezer km-en belül ez szinte instant találatot jelent. Vagyis nem kell előre tartani, mert a lézernyaláb cirka 300 000 km-t tesz meg másodpercenként. Egy lőfegyver lövedéke 600-1000 métert, egy harckocsiágyú nyillövedéke is csak 1600-1700 métert. Ha a célpont mondjuk 1km-re van, akkor egy nagyjából 1000m/s sebességű lövedék egy másodperc alatt teszi meg, tehát oda kellene célozni, ahol 1 másodperc múlva lesz, nem pedig oda, ahol most van. A lézer esetén ez ugye 1/300 000 ezred másodperc, ami nyugodtan tekinthető úgy, hogy oda kell célozni, ahol a tüzelés pillanatában van.

    nincsen visszarúgás

    Ez a lézerfegyvereknél igaz, mert ezek energianyalábbal rombolnak, úgy közlik a célponttal az energiát.
    A Gauss- és Rail-gunok viszont kinetikai fegyverek, lövedékek mozgási energiája okozza a célpont energiaváltozását, ugyan úgy, mint a lőfegyverek esetén. Tehát a Gauss és Rail-gunok nem energiafegyverek!

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Clorf #15 üzenetére

    Már csak a Lenz törvény miatt is keletkezik erő, ami vissza rúg.

Új hozzászólás Aktív témák