Új hozzászólás Aktív témák

  • FefeeX

    veterán

    válasz korikmate #537 üzenetére

    nekem ilyen nem volt, milyen forrásnál észleled? csak mert mondjuk 24p-ben felvett tartalmat ha 60hz-en játszol le, akkor gyűlik a 10hz gap, és lehet egyszer csak kiborul :)
    nekem a hang eddig csak 3D ISO NAS-ról játszás alatt akadozott, valami hardver elégtelenség miatt, mert USBről már nem játszotta ezt - természetesen 5.1 DTS minimum hang mellett, és lehet, hogy azt is úgy kellett visszakódolnia...
    Ha állítgatod a hangkimenetet RAW és LPCM között, nem változik a helyzet?

    Egyébként úgy vettem észre, hogy azon kívül, hogy az erősítőm az AAC-vel nem tud mit kezdeni (HK132), a RAW egy erősítő mellett messze jobb eredményt ad, mint az LPCM (optikán legalábbis, egyelőre nincs HDMI képes erősítőm), a RAW átküldi a forrást (DTS, DD, stb; nem nyúl hozzá, ergo az erősítőre van bízva a kikódolás és a hangminőség is) az LPCM meg lefordítja és 5.1 csatornára fordítja, így küldi át, tehát ez még a gyári hanghoz képest is veszteséges, és olyankor ugyan jól jön, ha az erősítő valamivel nem boldogul (esetemben Walking Dead S02 WEBDL AAC hang), de amúgy sokkal halkabb az anyag (15-20dBvel fel kell tolnom az erősítőmet) és a hangminőség sem éri el a RAW-ét...

Új hozzászólás Aktív témák