Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GypsFulvus2

    őstag

    válasz Sirandrish #30 üzenetére

    Hogy érted, hogy a "tömegek" döntik el? A cikkben nem volt egyértelmű. Most pl írhatom azt hogy "RPG: Dark Messiah" vagy azt is hogy "H&S Dark Messiah", és a játék abba a kategóriába tartozik majd, ahová többen sorolták be? Vagy lesz egy szavazás arról is, milyen kategóriák létezzenek, amikor már öszegyűjtöttétek az adatbázist?
    Jómamgam inkább a széttagolásos rendszerre voksolnék, hátrányai ellenére is. Pl. világos hogy el lehet különíteni a CRPG-t az MMO RPG-től és a H&S RPG-től, de pl az ún. akció-RPG már bajosabb kategória. Ez utóbbi valahol félúton lenne a klaszikus CRPG-k és a H&S között. Pl. a Risen, a Gothic sorozat, vagy akár az Oblivion is ide tartozhatna. De mindezek több szempont alapján sorolhatók lennének CRPG-nek és H&S-nek is. Vagy pl. a Mass Effect hová sorolható? akció-RPG, vagy inkább RPG elemeket is tartalmazó TPS? Szóval ezt a kérdéskört mindenképpen tisztázni kéne, minden nagyobb kategórián belül.

    Mindenesetre akkor egy gyors lista (és akkor jól értem, hogy amely játékot korábban valaki már ebben a fórumba említett, azt most nem kell újra?) :

    RPG: The Elder Scrolls 1: Arena
    RPG: The Elder Scrolls 2 Daggerfall
    RPG: Planescape Torment
    RPG: Drakensang
    RPG: Divine Divinity
    RPG: Divinity 2 : Ego Draconis
    RPG (H&S): Dark Messiah of Might and Magic
    Stratégia: Panzer General
    Stratégia: Pacific General
    Stratégia: Fantasy General
    Akció: Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena
    Akció: Doom 2
    Kaland: Sanitarium

    "Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

  • GypsFulvus2

    őstag

    válasz Sirandrish #30 üzenetére

    Ja igen, és a kiegészíők/DLC-k problémája? Honnantól számítson önálló "szavazatképes" jelöltnek egy cím?

    Ollie: úgy látom, nekem már nem kell tovább gondolkodnom, mit hagytam ki. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

Új hozzászólás Aktív témák