Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    válasz FPéter #2 üzenetére

    nekem meg indesit 4éve és semmi gond vele :B szervizben dolgozó ismerős mondta, hogy jó az indesit, amíg megy, de az alkatrész drága hozzá :( (egyébként megbízhatónak tartja... ha legalább ennyit még kihúz mindenféle baj nélkül, akkor elégedett leszek én is :K )

    ui: nem írtad a kizárt gépek közé, de mondjuk akkor egy ilyen hajdu mosógép számításba jöhet? ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    annyit hozzátennék, hogy háztartási gépekből a következők vannak otthon: (saját választás volt mind) porszívó 2éves - 1600w-os samsung (mindegy, csak szívjon alapon vettem), hűtőből egy kis indesit (4 éves) hűtő fagyasztórésszel... van egy kis méretű régebbi (vagy 8-10éves) zanussi fagyasztószekrény... mosógép indesit witp102, 4éves... tűzhely egyszerű 4 égős, gázos electrolux... (semmi hőlégkeverés meg macskafüle) egyedül a daewoo mikró az, amit megbántam utólag... olyat soha a büdös életbe nem vennék... az összes többi háztartási gép kiválóan teszi dolgát :K

    amihez érdemben leginkább hozzá tudok szólni a mosószer-téma: sógorom bátyjának lánya egy nagyon menő cégnél dolgozik külföldön és jól belelát a dolgokba... ő mondta, hogy a mosószerek minősége még a világelső márkák között is ingadozó, mert a fő összetevők csak ilyen x % - y % formában vannak megadva... pl. veszel egyik héten is meg következő héten is egy dettó ugyanolyan mosószert, könnyen lehet, hogy más eredményt tapasztalsz mosásnál... :K és itt most nem is a teszkógazdaságos mosószerekre kell gondolni, hanem a drágábbakra... (habár az is igaz, hogy a drágább mosószer így is valószínűleg hatékonyabban kiszedi a koszt, mint a teszkós...)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    egyébként csodálkozok, hogy ezt még senki nem dobta be: vegyél inkább mosómedvét ;]

    lehet, hogy kimosni épp nem fog, de ti sem fogtok unatkozni mellette :DD

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    whirlpool wwdc 8614 mosó-szárítógéppel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? múlt héten beszéltük otthon, hogy ha lerohad a 12éves alap felültöltős indesit gép, akkor mosó-szárító jön majd a helyére... most hívott asszony, hogy mosott éppen és egyszer csak megállt a gép: kapcsolgatni akarta, de semmi... áll benne a ruha a vízben :) felgyorsultak az események és hirtelen ezt találtam a legjobb vételnek: a 24hó + 10év motorgarancia is biztató

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz asdf_ #4607 üzenetére

    thx, közben feltámadt a mosógép és lehet húzza még egy ideig... :) kombináltat azért keresünk, mert kicsi a panel és jó lenne, ha elférne a fürdőben a mosógép+szárító is... gondolkoztam, hogy ki kellene tenni másik helységbe a szárítót, de csak az indukciósnak nem kell megoldani a vízelvezetést, arra pedig megint nem sok jót mondtak (magasabb fogyasztás, stb) csövezni meg nem akarok át a lakáson, mert falon kívül vezetve csúnya, betonfalat bontani meg nem leányálom... ahogy néztem a whirlpoolok közül ez a típus elég magas értékeléseket kapott nagyátlagban (de így, hogy nem lett égető a probléma, jobban utánanézek, mire meglesz a kiszemelt... kb 150 a felső lélektani határ)

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz arnyekxxx #4609 üzenetére

    igen, kondenzációsra gondoltam :K eddig nem foglalkoztattak a szárítógépek, nem is néztünk komolyabban utána, csak beszéltünk róla, hogy majd utánajárunk valamikor jobban, mert hasznos lenne... most hirtelen majdnem sürgős lett, de akkor kikupáljuk magunkat a témában... hely szempontjából lenne a legjobb a kombigép, de agyalok még a témán... talán az működhetne, ha full átalakítanám a fürdőszobát, hogy egymásra férjen mosó+szárítógép (úgy meg a vízelvezetés is könnyen megoldható lenne)

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz arnyekxxx #4611 üzenetére

    na, így már kezdem érteni, milyen előnyei vannak a külön szárítógépnek :K baba miatt gyakran mosunk (1-2 naponta minimum 1 program) és ha jön a következő, akkor ez még jobban fokozódik... egyik félszobában teregetünk és ott általában meg lehet dögleni a párától... időt+energiát spórolnánk a szárítógéppel... mellesleg ha majd nagyobbak lesznek és teljesen belakjuk a lakást (1+2félszoba, 60+ m2, ami 4 embernek azért elég kell, hogy legyen), nem akarjuk mindig kerülgetni a ruhaszárítót...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz arnyekxxx #4614 üzenetére

    ja, a mosogatógép volt az első, amivel nehezen tudtam meggyőzni asszonyt, de azóta már nagyon örül neki, hogy rá tudtam beszélni :DDD hasznosak ezek az eszközök, amikkel rengeteg időt meg lehet spórolni... sőt a mosogatógép vízből is kevesebbet fogyaszt, mintha kézzel mosogatnánk...

    mosógépcsere program lesz idén is? először azt akarjuk lecserélni, majd jöhet a szárítógép (legkésőbb ősszel) ...ezeket a gépeket nagyjából kompromisszumok nélkül egymásra lehet pakolni? gondolom alulra mindenképp a mosógép, ami súlyosabb, rá meg a szárító? üzem közben nem hajlamosak annyira rázkódni, hogy elmozduljanak egymáson?

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz arnyekxxx #4616 üzenetére

    ja és egy standard kb szűk 4m2-es lakótelepi fürdőbe nem gáz berakni a szárítógépet is? asszony mondott olyat, hogy valahol ilyet mondtak, hogy nem szerencsés, mert nagyon párásít... úgy tudom, hogy épphogy nem párásít a szárítógép... :) random típusok is jól megférnek egymáson, vagy csak márkán belül ügyelnek erre, hogy azonos alapterületűek gond nélkül egymásra pakolhatóak legyenek?

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz arnyekxxx #4643 üzenetére

    az igen: komigépeknél ilyen számokkal lehet kalkulálni? (akkor már tényleg eszkábálok egy jó bútort a fürdőszobába, hogy másik oldalon elférjen majd egymáson mosógép+szárító... jelenleg ott van egy jó kis szekrény a falon... az nem fog elférni már és mennie kell onnan)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Chaser #4646 üzenetére

    ja nem a gépeknek akarok barkácsolni, azok natúrban jól meglesznek egymáson: most lényegében a fürdőben egyik oldalt mosdókagyló+tükör van, másik oldalon meg felültöltős régi mosógép, fölötte pedig a fürdőszobai ajtós-polcos szekrény... ide jön majd a mosógép+szárító (ami fölött már nem fér el a szekrény, mert nem 220centi magasak vagyunk :D ), másik oldalt pedig akkor a mosdókagyló alá kell egy szekrény, fölé pedig a tükör, aköré pedig a barkácsolt polcos szekrény, amit majd jól megtervezek már beépített világítással és összebarkácsolok... kiélhetem magam legalább :)

    #4647: innentől akkor teljesen kizárt a kombinált... lehet drágább lesz külön a két gép, de idővel visszajön ez a pénz villanyon... (a hatásfokról nem is beszélve)

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Chaser #4649 üzenetére

    konyhát kb 1.5 éve letudtam: mosogatógépet beépítettem, új munkalapot vágattam a mosogatónak, mert a mosogatógép bekötésekor láttam mennyire szétrohadt a régi :D ha nem akarunk lemondani pakolóhelyről, akkor ide sem férne el a szárítógép... sokkal praktikusabb, ha a mosógépre kerül, mert 1 mozdulattal át lehet szedni a ruhát... meg amúgy is a fürdő van lassan soron, hogy jól átalakítsuk az igényeinkre :)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz ElGatto #6836 üzenetére

    szintén pályáztunk egy a+++ra, mert 12éves az indesit witp102-nk és már elkezdett hámlani az ajtaja :D gyártási évvel mi is bajban voltunk: megtippeltem 2006-ot, majd a gépet körbenézve a ráragasztott címkén is megtaláltam a gyártási évet :K első körben én körbenézném, mert valószínű a whirlpoolon is rajta lesz (hacsak nem lett lekaparva idő közben)

    erről a típusról van konkrét tapasztalatotok? (ami értékelést találtam neten, az 99%ban pozitív volt) elöltöltős játszik, mert ha idővel összejön a pénz egy szárítógépre, egymáson elvan a kettő... márkából meg eddig elégedettek vagyunk az indesittel (több háztartási gépünk is az: lekopogom, egyikkel sem volt még problémánk)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz #32577792 #6868 üzenetére

    amikor alig 2éves volt az indesit witp102 mosógépünk, ismerős mondta, hogy "jajj ha annak baja lesz, mocsokdrága javítani, stb" ...eltelt azóta 10év, most kezd rohadni az ajtaja tövében és inkább ebben a körben lecseréljük, mielőtt kezünkben maradna egyszer az ajtó :DDD egyébként szerelő soha nem látta, semmi baja nem volt, pedig kb naponta megy :K anyósnak valami még régebbi elöltöltős fagor van: annak most volt annyi baja, hogy az ajtózsanér egyik pöcke letört... találtam egy webshopot, rendeltem pótalkatrészt és kb 3 perc alatt kicseréltem... soha semmi más baja nem volt... kicsit aggódok én is, hogy a leendő gépünk nem fog 12 évet kibírni, az ő gépével szintén úgy voltunk, hogy amíg a mostani lehet kihúzza még 1 évtizedig, egy új a rövidre tervezett életciklus miatt előbb behalna :K habár 10+ éve is ezt mondták, hogy az akkori gépek nem bírják már addig, mint a régiek, hanem garancia után 1-2 évvel döglenek... az indesit ezt pár soron túlteljesítette... épp ezért elsősorban kinézek egy típust, majd körbeguglizok, nem-e írnak valami durva típushibáról vele kapcsolatban, aztán majd nálunk kiderül, hogy a mi példányunk mennyit fog bírni :K

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz #40553216 #6877 üzenetére

    AEG: "aus erfahrung gut" szlogennel reklámozták anno :)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák