Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _drk

    őstag

    válasz Stauffenberg #20 üzenetére

    Ha egyből kijönne Blueray-re, akkor a nézőszám kb a negyedére esne le első körben, szépen lassan meg teljesen leépülne.
    A mozi már jó ideje haldoklik, ezt tudják is, de nem csinálnak semmit. Ez a szomorú.

  • Vesa

    veterán

    válasz Stauffenberg #55 üzenetére

    "egy kukorica pattogtató gépet is, az üdítőt pedig papírpohárból isszuk, fedővel, szívószállal, mint a moziban."

    És ez jobb, mint reklámokat illeszteni a film elé? Mert bár az is nehezen érthető, cserébe a reklámok a filmezést konkrétan nem zavarják meg, ellentétben a csámcsogással, szürcsöléssel és egyéb, -tetszik ez egyeseknek vagy sem-, kultúrálatlan filmezési szokásokkal. Vagyis számomra legalább annyira érthetetlen, hogy ha már valaki ennyit áldoz egy otthoni mozi kialakítására, akkor a legidegesítőbb, leginkább élményt romboló baromságot meg vígan integrálja a rendszerbe otthon is. Szóval ez is bravo azért...

    "A többségnek ez jelenti a moziélményt."

    Sajnos ezzel egyetértek. Ezért nem járok én moziba nagyjából azóta, hogy zabálni lehet film közben...

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz Stauffenberg #61 üzenetére

    Senki nem mondta, hogy kötelező, csak a cikkben foglaltakkal összefüggésben ezt sem tartom semmivel sem kevésbé "furcsának". Sőt, ez konkrétan képes megzavarni a film élvezetét, míg a másik nem.

    Az utóbbi 20 évben kb. kétszer voltam moziban, legutóbb az Arrival-t néztem meg, de bár ne tettem volna. A film nem dúskál akcióban, kifejezetten lassú, cserébe az egész koncepció lényege az, hogy a csendes és feszült képsorok alatt el tudjunk mélyedni a történetben, át tudjuk élni ezt. Nos, ebből semmi nem jött át a moziban, nem is jöhetett át, mert bármennyire kulúráltan csámcsogjon is valaki, az egy ilyen filmnél nem csak zavaró, hanem egyenesen élvezhetetlenné teszi az egészet. Nem beszélve az olyan hülyékről, akik a sötét teremben előveszik a telefont aminek a kijelzője belereflektorozik a szemembe, és még csak fejbe b*szni sem tudom, mert adott esetben 5 sorral előttem ül. Az is garantált, hogy a mértéktelen kólafogyasztás miatt a film közepe/vége felé már sorra mennek ki a hirtelen behugyozó emberek, mert persze az a liter cucc 1 óra alatt átmegy rajtuk, a hólyag meg korlátozott méretű ugye. Aztán mászik át rajtad, amikor a legizgalmasabb rész van éppen. Élvezzen így valaki filmet...
    Aztán csodálkoznak, hogy egyre csökken a filmek színvonala...hát persze, mert a csámcsogás, zabálás, telefonozás közben, egy kis művészeti értékkel is megáldott filmet már lehetetlen ennek a tömegnek eladni, mert oda se figyelnek, csak esznek+isznek, mely tevékenység természeténél fogva eltereli a figyelmet a filmről. Na mindegy. Akinek ez kell, az fogyassza ezt. Nekem is van külön moziszobám, amit éppen emiatt a jelenség miatt építettem ki, mert alapvetően nagyon szerettem moziba járni anno, amíg be nem jöttek a zabáldák. Nem fogok fizetni azért, hogy felidegesítsem magam másokon.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • Locco

    tag

    válasz Stauffenberg #55 üzenetére

    A címet átírtam, az első oldalt kiegészítettem, így már elég egyértelmű, hogy miről van szó az írásomban.

  • arty

    veterán

    válasz Stauffenberg #20 üzenetére

    nincs olyan, hogy tévéélmény. ergo azt reprodukálni sem kell/lehet.

    azt is értem, hogy frusztrál, ha 40 percig nézel reklámot a moziban - az írás egyáltalán nem erről szólt, szóval érthetetlen az egész párhuzamod...

    (#21) _drk

    "Sosem kerestek még annyit a mozik és a stúdiók a jegybevételeken, mint 2016-ban, amihez nem ártott a Zsivány Egyes – Egy Star Wars történet sikere, amit csak két héttel az év vége előtt mutattak be, mégis a második legtöbb bevételt hozó film lett Amerikában."

    Mert a mozi haldoklik, nyilván. Vagy csak 2016 óta haldoklik. Vagy csak lusta voltam 4 másodpercnél többet guglizni.

    (#54) Kampó

    vip-ben se egyedül vagy, ott is van ám sokat pofázó gazdag kretén...

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz Stauffenberg #55 üzenetére

    Vagy dughatsz guminőt is. Filléres tétel, nem kell vesződni, hogy neki is jólegyen, vacsi előtte, beszélgetni utána... időt is nyersz... csak a lecsupaszított ÉLMÉNY, tehát nemhogy UGYANAZ, de még JOBB is. Nem?

    (Természetesen a jó hang, kép és a kukorica is hozzátesz, hozzátehet a TELJES moziélményhez, de tetszik vagy sem, a mozibajáráskor a reklámok is a "csomag" részei, ergo egy tökéletes reprodukcióra törekvésben is megférhetnek.)

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Új hozzászólás Aktív témák