Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    válasz Melorin #1 üzenetére

    Két okból nem járok moziba:

    1. Reklámok (amit említettél)
    2. Kukoricázó, csámcsogó, telefonozó, papírt zizegtető, üdítőt szürcsölő idióták

    Ez utóbbi tette fel végérvényesen az i-re a pontot. Nem tudom, kinek okoz örömet, ki érzi azt "hangulatosnak", amikor drámai pillanatokban a szomszéd/előtte lévő ülésekről masszív csámcsogás és zabálás hallatszik? Semmilyen film nem élvezhető úgy, hogy közben kultúrálatlan emberek, kultúrálatlan szokásaitól hangos viselkedése rondít bele folyamatosan.

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz Stauffenberg #55 üzenetére

    "egy kukorica pattogtató gépet is, az üdítőt pedig papírpohárból isszuk, fedővel, szívószállal, mint a moziban."

    És ez jobb, mint reklámokat illeszteni a film elé? Mert bár az is nehezen érthető, cserébe a reklámok a filmezést konkrétan nem zavarják meg, ellentétben a csámcsogással, szürcsöléssel és egyéb, -tetszik ez egyeseknek vagy sem-, kultúrálatlan filmezési szokásokkal. Vagyis számomra legalább annyira érthetetlen, hogy ha már valaki ennyit áldoz egy otthoni mozi kialakítására, akkor a legidegesítőbb, leginkább élményt romboló baromságot meg vígan integrálja a rendszerbe otthon is. Szóval ez is bravo azért...

    "A többségnek ez jelenti a moziélményt."

    Sajnos ezzel egyetértek. Ezért nem járok én moziba nagyjából azóta, hogy zabálni lehet film közben...

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz Lenry #57 üzenetére

    Én nem ismertem, de óriási! :C

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz Stauffenberg #61 üzenetére

    Senki nem mondta, hogy kötelező, csak a cikkben foglaltakkal összefüggésben ezt sem tartom semmivel sem kevésbé "furcsának". Sőt, ez konkrétan képes megzavarni a film élvezetét, míg a másik nem.

    Az utóbbi 20 évben kb. kétszer voltam moziban, legutóbb az Arrival-t néztem meg, de bár ne tettem volna. A film nem dúskál akcióban, kifejezetten lassú, cserébe az egész koncepció lényege az, hogy a csendes és feszült képsorok alatt el tudjunk mélyedni a történetben, át tudjuk élni ezt. Nos, ebből semmi nem jött át a moziban, nem is jöhetett át, mert bármennyire kulúráltan csámcsogjon is valaki, az egy ilyen filmnél nem csak zavaró, hanem egyenesen élvezhetetlenné teszi az egészet. Nem beszélve az olyan hülyékről, akik a sötét teremben előveszik a telefont aminek a kijelzője belereflektorozik a szemembe, és még csak fejbe b*szni sem tudom, mert adott esetben 5 sorral előttem ül. Az is garantált, hogy a mértéktelen kólafogyasztás miatt a film közepe/vége felé már sorra mennek ki a hirtelen behugyozó emberek, mert persze az a liter cucc 1 óra alatt átmegy rajtuk, a hólyag meg korlátozott méretű ugye. Aztán mászik át rajtad, amikor a legizgalmasabb rész van éppen. Élvezzen így valaki filmet...
    Aztán csodálkoznak, hogy egyre csökken a filmek színvonala...hát persze, mert a csámcsogás, zabálás, telefonozás közben, egy kis művészeti értékkel is megáldott filmet már lehetetlen ennek a tömegnek eladni, mert oda se figyelnek, csak esznek+isznek, mely tevékenység természeténél fogva eltereli a figyelmet a filmről. Na mindegy. Akinek ez kell, az fogyassza ezt. Nekem is van külön moziszobám, amit éppen emiatt a jelenség miatt építettem ki, mert alapvetően nagyon szerettem moziba járni anno, amíg be nem jöttek a zabáldák. Nem fogok fizetni azért, hogy felidegesítsem magam másokon.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz -Skylake- #63 üzenetére

    Egyrészt, ez csak egy példa volt, örülök, hogy sikerült megérteni a lényeget. Másrészt nem értek egyet, az egy k*rva jó film! Csak otthon kellett megnézem ismét, nyugodt körülmények között.

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz kopi72 #134 üzenetére

    Én sem nézek TV-t, nem járok moziba, utálom a reklámokat is és fiatal sem vagyok, de ettől még nem érzem szükségét a fiatalokat leoltani és ilyen hangnemben kritizálni! Ő így szereti és kész, minden joga megvan hozzá, ahogy ahhoz is, hogy erről cikket írjon!

    Miért nem lehet egyszerűen elmondani, hogy nem tetszik és kész?

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz Divinity #152 üzenetére

    "A hang a kép a kukorica és a többi ezek jó tulajdonságok amiket jó lenne átvenni. A reklámok a rossz tulajdonságok"

    Ez természetesen nincs így, mert minden relatív. Minden ember számára mást jelent a mozi élmény. Számomra a reklám is utálatos, mégsem sorolom a rosszak közé, egyszerűen azért nem, mert a film élvezetét nem zavarja meg, tekintettel arra, hogy moziban csak a film elején láthatóak. Ráadásul védekezni is lehet ellene, nem kell korán bemenni és akkor 1-2 reklámmal megúszható. Ellentétben a kukoricázással, zabálással, szürcsögéssel, ami a filmezést konkrétan zavarja (engem legalábbis marhára idegesít), nálad ez mégis un, "jó tulajdonság".
    Éppen ezért, tehát relatív a kérdés megítélése és nem jelenthető ki egyik oldalról sem, hogy mi a jó és mi a rossz! Sok szempont van.

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz KFORboy #156 üzenetére

    "Csináld ONLY csak azt egy darabig aztán érzed, hogy jó-e vagy sem..."

    Hogyne, a hullámvasút pl. elsőre élmény, másodikra is, harmadikra már nem annyira, hetvenedszerre pedig kifejezetten undorkeltő. A csoki mértékkel finom, 6 tonnát lenyomva kihányod. Maradjunk annyiban, hogy fenti módszered finoman szólva sem nevezhető egzakt bizonyítási sémának, a "jó/rossz" kvázi relatív fogalmak megítélését illetően. ;-)

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz KFORboy #158 üzenetére

    Nem látom meg a mások igazát? Napi LOL :D Hiszen a relativitás éppen azt jelenti, hogy nincs abszolút igazam se nekem, se neked, pontosabban, ami neked jó, az nekem lehet rossz, és fordítva, vagy akár mindkettőnknek jó, vagy rossz! Ebből világosan következik, hogy neked is lehet igazad...saját szemszögedből. Nézőpont kérdése, ugyanis. Tehát itt egyelőre neked kéne megérteni, hogy miről is van szó. Hogy ON maradjak, a kukorica finom, de ha csak azt zabálok folyamatosan -ahogy te definiáltad a tesztelési folyamatot-, akkor bizonyosan elhányom magam tőle. Pedig állítólag így derül majd ki -szerinted-, hogy jó vagy rossz dologról van szó. Nem fog, mert éppen attól válik okádékká, hogy sokáig csinálom és túlzásba viszem. Kis mértékben nem csak elviselhető, hanem kifejezett élményt is okozhat. Feltéve, hogy szeretem egyáltalán a kukoricát, mert az is relatív!

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák