Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RoBos

    senior tag

    válasz Richoo44 #9 üzenetére

    Majd a piac eldönti, h ennyiért megveszi-e, max. rájuk rohad a raktárkészlet és akkor lejjebb viszik az árát mert nem hozza a "számokat" az eladása! ;)

  • Pro Koryak

    addikt

    válasz Richoo44 #9 üzenetére

    Szerintem is drága, de pl. a Samu S21 Ultra, Iphone 12Pro ...stb csúcstelók miben/miért jobbak és miért érnek 4-500e ft-ot???

  • Huntszy

    tag

    válasz Richoo44 #155 üzenetére

    Én ha most telefont akarnék venni ennyiért is 1+t vennék. Embere válogatja. Nem azért mert ez annyira jó lenne hanem mert az opciók közül ez a legjobb számomra.
    - iPhone - nem vagyok benne az ökoszisztémában és nem is akarok. Próbáltam, volt pár éve. Nem tetszett. Evan.
    - Samsung - közeli hozzátartozóknak van S8 (feleség), S10+ (testvér) meg Note 10+ (após) - nem kéne, még ha olcsóbb is lenne az aktuális csúcs Samu mint a 1+ akkor se a OneUI miatt. Egyszerűen sok apróságban más, számomra rosszabb, és ezek együtt összeadódnak. Nem szívesen használom egyiket sem pedig mind a három sokat van a kezemben. Nem azt mondom, hogy objektíven rosszabb az OneUI mint az OxygenOS csak azt, hogy sokkkkal kevésbé szeretem használni én személy szerint.
    - Huawei nekem még anno a P9 érában akkora csalódás volt, hogy ha lenne GMS rajta akkor se, de mivel nincs így meg pláne nincs kedvem szórakozni vele
    - Xiaomi - szintén szoftveres gondjaim vannak vele még ha papíron a hardver jó is az áráért. Persze lehet az utóbbi 1 évben nagyon húztak előre ezen téren de ha már 300+ért veszek flagshipet nem akarok rizikózni

    A fentiekkel szemben a 1+nak ugyan úgy jó a hardvere, amit nem ad drágábban mint más (még ha magához képest drágult is az években), a szoftverért pedig én egyszerűen csak nagyon szeretem és mai napig imádom használni. Első 1+ telefonom a márkától egyébként a 1+ 6 amit még mindig nagyon szeretek használni. Sőt, ez az első okostelefonom amit évek után is szívesen használok.

    Az első őskorbeli Samsung Galaxy Ace 3-m nyílván egy olcsó műanyag gagyi volt de akkoriban az jutott. Elég hamar megutáltam a lassúsága miatt. Utána a Huawei P9 viszonylag gyorsan elkezdett öregedni. 1.5 év után már érezhetően lassú volt hiába a gyári reset stb majd 2.5 év után az aksi is megpurcant benne. iPhone 6S sebességével nem volt gond, de az ökoszisztéma célközönsége nem én vagyok. És akkor a 1+ 6-ot munkatárstól vettem aki iPhonera váltott még 2019 szeptemberében. Kifogástalan állapotban (nagyon ügyelt rá), baráti áron. Megjelenés napján rendelte szóval legöregebb példányok egyike, azóta nyűzve van és még mindig remekül működik. Bármikor oda merném tenni user banchmarkolni apósom Note10+ mellé, és sokkal gyorsabb mint feleségem S8-a volt tavaly ilyenkor - egy ével öregebb típus - fasorba se volt ahhoz képest amilyen most ez. A frissítések pedig még mindig jönnek rá. A biztonsági patchek havonta. Bár azért nem állítom, hogy ebben egyedülálló. Az S8-ra is jönnek még patchek, igaz 3 havonta (vagy 6 mostmár? nemtom) nem havonta, és az iPhoneokat is tudott, hogy sokáig támogatják. Szóval mint látszik a mostani hatosom már jó ideje szolgál és még mindig teljesen elégedett vagyok vele, eddig elsőként. Az egyetlen dolog amiért gondolkodom a cseréjén, hogy lassan le fog járni elvileg a supportja és nem szívesen használnék olyan telót amire már nem jönnek a security patchek.

    Elég hosszú lett de remélem átjön, hogy miért gondolom úgy, hogy van ok arra amiért valaki a 1+ választaná Samu helyett mondjuk. Persze egyetértünk abban, hogy nagyon drága. Az a baj, hogy nem a 1+ lett drága hanem minden telefon drága lett. És mivel szerintem ez a teló megérdemelten kapja a flagship jelzőt így sajnos el kell fogadni, hogy az ára is annyi lesz amennyiért a piacon a flagshipek mennek. Ugyan úgy fölösleges hőbörgés az is, hogy miért kéner 45 milliót el egy 38 nm-et szar lakásért egy-egy kerületben. Mert a többiért is elkérnek is ki is fizetik. Ilyen irányba ment a piac sajnos el kell fogadni.

    Szerk.: Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy értem, hogy sokan problémáznak a kamerán, hogy jajjj a Samsung ennyiért jobb kamerát add, akkor inkább az. Hát ez nem mindenkinek szempont. Ha a "1+ sose csinált jó kamerát" és nekem a 2018-as 1+ 6 képeinek a minősége tökéletesen megfelel akkor gondolom könnyű belátni, hogy teszek arra, hogy pár százaélakk az egyik jobb mint a másik. Arról nem is beszélve, hogy ha lehet savazni a 1+-t h hasonló árért szarabb a fotók minősége mint a Samunál akkor vissza is lehet savazni, hogy (szempontjaim szerint) ugyan annyi pénzért a Samu szarabb OS-t ad. Bumm. Kinek mi. Nem vagyok hobbifotós, nekem minden kamera megfelel ami egy fokkal jobb képet készít mint a VGA, cserébe a szoftverre meg háklis vagyok kegyetlenül.

    [ Szerkesztve ]

  • Huntszy

    tag

    válasz Richoo44 #161 üzenetére

    Totál off és saját vélemény de szerintem aki azt hitte, hogy minden úgy marad ahogy az a 1+3 érában volt örökké csak simán nem néz eleget ki az ablakon. Új szereplőként nem úgy tudsz betörni a piacra ha 0 névvel elkezdesz úgy tenni mintha te is Samsung lennél. Szerintem egészen egyértelmű volt, hogy ott üti a hagyományos nagy gyártókat ahol fáj nekik egészen addig amíg elég patináns nem lesz a nevük ahhoz, hogy a 1+ is beálljon közéjük mert ott van a nagy pénz.

    Szerintem már első perctől kezdve ez volt a cél. Tény, hogy az utóbbi időben naaagyon rákapcsoltak. Ennek pedig szerintem az-az oka, hogy kiesett a piacról a Huawei a GMS eltiltás miatt. Ha jól tudom TOP 1 gyártó volt eladott darabszám alapján, meg egyébként is nagyon nagy szereplő volt. Egyszerűen túl nagy vákumot hagyott maga után amit kurvagyorsan be kellett tömni. Ezért a nagy áremelés, hogy bepozicionálják magukat a P és a Mate széria helyére, hogy minél több korábbi P és Mate vásárló vegyen 1+ telót Samu helyett (hiszen valamiért korábban is P és Mate telót vett Galaxy S és Note helyett). Aztán gyors kidobták a Nord-okat mint gumicsont azoknak akiknek továbbra is a 160-200 körül kell teló. De a Nord meg nem hozhatja a hasonló minőséget mint a sima széria mert akkor potenciális alap széria vásárlók választanák inkább féláron a Nord-ot.

    De ugyan ez ott van a Xiaomi-nél is. Pár éve szerintem sokan kiröhögtek volna ha azt mondod, hogy 300+ ezer forintért fog bemutatni telefont a Xiaomi. Lám mégis most itt vagyunk.

    Ha nem esik ki a Huawei akkor szerintem úgy a 10, 11-es generációra tartottunk volna itt. Annyi történt, hogy rohamléptekben hagytak ki lépcsőfokokat a 8 és 9 szériával h minél előbb minél többet hasítsanak ki a Huawei után felszabaduló tortaszeletből.

    Nincs itt látnivaló csak Trump bácsi pár évvel előrébb hozta azt ami már rég a terv része volt.

    Innen nézve meg szerintem nincs itt semmilyen szembeköpés. Csak az álomvilágból való felocsúdás egy hideg 1000 eurós árcímke pofonja után.

    A következő lépés ezeknek az embereknek a várakozás, hogy mikor akar egy új márka belépni a piacra akinek a telefonjait lehet választani amíg ő is az elején jár.

  • Noukoum

    veterán

    válasz Richoo44 #161 üzenetére

    Na már most az O+ pont abban volt remek, hogy jóval olcsóbban adta közel ugyanazt mint a fent említett konkurencia.Viszont ha megnézzük az árbeli változásokat, én inkább nevezném pofátlannak, és önmagukkal szembe fordulásnak, mint érthető, logikus döntésnek.
    És ahogy már korábban pár fórumárs írta, pont azokat köpik szembe, akik őket felemelték :az átlag felhasználókat, akik jót akartak a legjobb áron.
    Most pedig teljesen más ligában indulnak, illetve kerültek, és ott ez már nem biztos, hogy elég lesz, egy Hasselblad felirat..


    Azt kéne megérteni hogy nem lehet örökké azt csinálni, mert nem gazdaságos. Kevés haszonból nem lehet fejleszteni, nem lehet újítani, nem lehet fejlődni. Kapitalizmus van, pénzt kell termelni. Nem szeretetszolgálat egyik cég sem.
    És csak halkan jegyzem meg hogy mennyi is volt a nyitóára az s21 ultrának? Félmillió? És az iphone 12 pro-max-nak? Félmillió? Ez meg 350ezer? Mennyi is a különbség? 150ezer? Régen mennyi volt a különbség? Picit több picit kevesebb mikor mennyi. Így is lehet nézni a dolgokat. :)

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

  • GalaxyS9

    tag

    válasz Richoo44 #168 üzenetére

    Csakhogy 1 dolgot emeljek ki. A Note 20 Ultráimnak, igen, 2 is volt, nehezére esett laggmentesen lehúznia az értesítési központot. Na most lehet arról rinyálni, hogy jaj 380 ezer forint lett, de még mindig azoknak készült, akik nem egy bughalmaz oprendszert akarnak 2 hónap után. Ami a kamerát illeti, indokolatlan egy telefonba 10X zoom stb. Ez a személyes véleményem. Nyilván bele lehet kötni a telébe, hogy elmarad a főszenzoroktól, de még mindig jó az eredmény. Nekem. A szoftveres extrákról, mint pl. motion smoothening ne is beszéljünk. A másik, hogy nagyon durván tele lett ez a topic is Samsung, meg Apple fanboyokkal, vagy csak szimplán olyan emberekkel, akik nem tudják megvenni, ezért savazzák. Silenzio fórumtárs hasonló módon végigtesztelt telefonokat, és szinte mindenben egyet lehet vele érteni. Nem cikkekből, meg YT videókból böfög be valamit. Na mindegy.

    [ Szerkesztve ]

  • GalaxyS9

    tag

    válasz Richoo44 #251 üzenetére

    Senkit nem csóróztam le. A másik, nem hiszem, hogy arcoskodás az egy mobiltelefonokkal foglalkozó fórumon, hogy milyen készülék/kek voltak a birtokomban, és mik a tapasztalatok. És nem kettőt használtam egyidejűleg, hanem csere keretében kaptam másikat. :) De te is valamilyen feltűnési viszketegségben szenvedhetsz, hogy folyamatosan visszajársz a topicba fröcsögni. A KETTŐ darabot azért hangsúlyoztam ki, mert egyesek belémkötöttek volna, hogy egyedi hiba, biztos másik készülék nem csinálja. Ennyit erről.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák