Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Huntszy

    tag

    válasz hemaka #113 üzenetére

    Ember, mit szívsz? Mitől kuka ugyan az a csúcs snapi ami minden más droid flagshipben van (kivéve Samu mert az gyászt hoz ide)? Mitől kuka a ram meg a háttértár? Hát a 29 perces töltés?

    Szvsz semmi értelme nem lett volna szerintem 500mhA-al nagyobb aksit beletenni. Annyival se bírna ki intenzíven 2 napot, ennyivel is simán kibír intenzívvel két napot vagy néha használva kettőt. Cserébe így valszeg több hely van benne amit ki tudtak használni jobb hűtése, dupla telepes megoldásra ===> 30 perces kábeles töltés.

  • Huntszy

    tag

    válasz Richoo44 #155 üzenetére

    Én ha most telefont akarnék venni ennyiért is 1+t vennék. Embere válogatja. Nem azért mert ez annyira jó lenne hanem mert az opciók közül ez a legjobb számomra.
    - iPhone - nem vagyok benne az ökoszisztémában és nem is akarok. Próbáltam, volt pár éve. Nem tetszett. Evan.
    - Samsung - közeli hozzátartozóknak van S8 (feleség), S10+ (testvér) meg Note 10+ (após) - nem kéne, még ha olcsóbb is lenne az aktuális csúcs Samu mint a 1+ akkor se a OneUI miatt. Egyszerűen sok apróságban más, számomra rosszabb, és ezek együtt összeadódnak. Nem szívesen használom egyiket sem pedig mind a három sokat van a kezemben. Nem azt mondom, hogy objektíven rosszabb az OneUI mint az OxygenOS csak azt, hogy sokkkkal kevésbé szeretem használni én személy szerint.
    - Huawei nekem még anno a P9 érában akkora csalódás volt, hogy ha lenne GMS rajta akkor se, de mivel nincs így meg pláne nincs kedvem szórakozni vele
    - Xiaomi - szintén szoftveres gondjaim vannak vele még ha papíron a hardver jó is az áráért. Persze lehet az utóbbi 1 évben nagyon húztak előre ezen téren de ha már 300+ért veszek flagshipet nem akarok rizikózni

    A fentiekkel szemben a 1+nak ugyan úgy jó a hardvere, amit nem ad drágábban mint más (még ha magához képest drágult is az években), a szoftverért pedig én egyszerűen csak nagyon szeretem és mai napig imádom használni. Első 1+ telefonom a márkától egyébként a 1+ 6 amit még mindig nagyon szeretek használni. Sőt, ez az első okostelefonom amit évek után is szívesen használok.

    Az első őskorbeli Samsung Galaxy Ace 3-m nyílván egy olcsó műanyag gagyi volt de akkoriban az jutott. Elég hamar megutáltam a lassúsága miatt. Utána a Huawei P9 viszonylag gyorsan elkezdett öregedni. 1.5 év után már érezhetően lassú volt hiába a gyári reset stb majd 2.5 év után az aksi is megpurcant benne. iPhone 6S sebességével nem volt gond, de az ökoszisztéma célközönsége nem én vagyok. És akkor a 1+ 6-ot munkatárstól vettem aki iPhonera váltott még 2019 szeptemberében. Kifogástalan állapotban (nagyon ügyelt rá), baráti áron. Megjelenés napján rendelte szóval legöregebb példányok egyike, azóta nyűzve van és még mindig remekül működik. Bármikor oda merném tenni user banchmarkolni apósom Note10+ mellé, és sokkal gyorsabb mint feleségem S8-a volt tavaly ilyenkor - egy ével öregebb típus - fasorba se volt ahhoz képest amilyen most ez. A frissítések pedig még mindig jönnek rá. A biztonsági patchek havonta. Bár azért nem állítom, hogy ebben egyedülálló. Az S8-ra is jönnek még patchek, igaz 3 havonta (vagy 6 mostmár? nemtom) nem havonta, és az iPhoneokat is tudott, hogy sokáig támogatják. Szóval mint látszik a mostani hatosom már jó ideje szolgál és még mindig teljesen elégedett vagyok vele, eddig elsőként. Az egyetlen dolog amiért gondolkodom a cseréjén, hogy lassan le fog járni elvileg a supportja és nem szívesen használnék olyan telót amire már nem jönnek a security patchek.

    Elég hosszú lett de remélem átjön, hogy miért gondolom úgy, hogy van ok arra amiért valaki a 1+ választaná Samu helyett mondjuk. Persze egyetértünk abban, hogy nagyon drága. Az a baj, hogy nem a 1+ lett drága hanem minden telefon drága lett. És mivel szerintem ez a teló megérdemelten kapja a flagship jelzőt így sajnos el kell fogadni, hogy az ára is annyi lesz amennyiért a piacon a flagshipek mennek. Ugyan úgy fölösleges hőbörgés az is, hogy miért kéner 45 milliót el egy 38 nm-et szar lakásért egy-egy kerületben. Mert a többiért is elkérnek is ki is fizetik. Ilyen irányba ment a piac sajnos el kell fogadni.

    Szerk.: Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy értem, hogy sokan problémáznak a kamerán, hogy jajjj a Samsung ennyiért jobb kamerát add, akkor inkább az. Hát ez nem mindenkinek szempont. Ha a "1+ sose csinált jó kamerát" és nekem a 2018-as 1+ 6 képeinek a minősége tökéletesen megfelel akkor gondolom könnyű belátni, hogy teszek arra, hogy pár százaélakk az egyik jobb mint a másik. Arról nem is beszélve, hogy ha lehet savazni a 1+-t h hasonló árért szarabb a fotók minősége mint a Samunál akkor vissza is lehet savazni, hogy (szempontjaim szerint) ugyan annyi pénzért a Samu szarabb OS-t ad. Bumm. Kinek mi. Nem vagyok hobbifotós, nekem minden kamera megfelel ami egy fokkal jobb képet készít mint a VGA, cserébe a szoftverre meg háklis vagyok kegyetlenül.

    [ Szerkesztve ]

  • Huntszy

    tag

    válasz Richoo44 #161 üzenetére

    Totál off és saját vélemény de szerintem aki azt hitte, hogy minden úgy marad ahogy az a 1+3 érában volt örökké csak simán nem néz eleget ki az ablakon. Új szereplőként nem úgy tudsz betörni a piacra ha 0 névvel elkezdesz úgy tenni mintha te is Samsung lennél. Szerintem egészen egyértelmű volt, hogy ott üti a hagyományos nagy gyártókat ahol fáj nekik egészen addig amíg elég patináns nem lesz a nevük ahhoz, hogy a 1+ is beálljon közéjük mert ott van a nagy pénz.

    Szerintem már első perctől kezdve ez volt a cél. Tény, hogy az utóbbi időben naaagyon rákapcsoltak. Ennek pedig szerintem az-az oka, hogy kiesett a piacról a Huawei a GMS eltiltás miatt. Ha jól tudom TOP 1 gyártó volt eladott darabszám alapján, meg egyébként is nagyon nagy szereplő volt. Egyszerűen túl nagy vákumot hagyott maga után amit kurvagyorsan be kellett tömni. Ezért a nagy áremelés, hogy bepozicionálják magukat a P és a Mate széria helyére, hogy minél több korábbi P és Mate vásárló vegyen 1+ telót Samu helyett (hiszen valamiért korábban is P és Mate telót vett Galaxy S és Note helyett). Aztán gyors kidobták a Nord-okat mint gumicsont azoknak akiknek továbbra is a 160-200 körül kell teló. De a Nord meg nem hozhatja a hasonló minőséget mint a sima széria mert akkor potenciális alap széria vásárlók választanák inkább féláron a Nord-ot.

    De ugyan ez ott van a Xiaomi-nél is. Pár éve szerintem sokan kiröhögtek volna ha azt mondod, hogy 300+ ezer forintért fog bemutatni telefont a Xiaomi. Lám mégis most itt vagyunk.

    Ha nem esik ki a Huawei akkor szerintem úgy a 10, 11-es generációra tartottunk volna itt. Annyi történt, hogy rohamléptekben hagytak ki lépcsőfokokat a 8 és 9 szériával h minél előbb minél többet hasítsanak ki a Huawei után felszabaduló tortaszeletből.

    Nincs itt látnivaló csak Trump bácsi pár évvel előrébb hozta azt ami már rég a terv része volt.

    Innen nézve meg szerintem nincs itt semmilyen szembeköpés. Csak az álomvilágból való felocsúdás egy hideg 1000 eurós árcímke pofonja után.

    A következő lépés ezeknek az embereknek a várakozás, hogy mikor akar egy új márka belépni a piacra akinek a telefonjait lehet választani amíg ő is az elején jár.

  • Huntszy

    tag

    válasz El Diabl0 #147 üzenetére

    Hát ez a teszt így elég félkész. Mégpedig azért mert a legtöbb esetben tökre nem értelmezhető a különbség a két kép között amit belevágtak a videóba amit aztán a YT tömörített. Több helyen is látszik, főleg videós részeknél amikor sok minden mozog a képen, hogy még középen a csávó feje is bepixelesedik a tömörítés miatt [működésről itt] .

    Ha timestampelve lenne a videó és leírásban meg belinkelve az eredeti képek akkor azt mondo, hogy tökéletes. Aki csak gyorsan akar egy vidit nézni akkor meg tudja tenni, akit jobban érdekel és saját szemével győződbe meg arról, hogy mi alapján döntöttek a készítők úgy ahogy meg le tudja maga is csekkolni . De így több esetben is a nüansznyi különbségeken torzít az, hogy nem eredetiben látod a két képet egymás mellett hanem csak azt amit a YT tömörítése meghagy.

  • Huntszy

    tag

    válasz tomp #219 üzenetére

    Ha a 256 fele üres akkor az 128 meg pont tele lesz nem? Az nem túl jó ötlet mert tudtommal a háttértárak sebessége visszaesik ha nagyon tele van. Vagy ez csak az SSD-re igaz, a mobil flashekre nem? Nem vagyok annyira képben mobil téren a dolgokkal, javítsatok ki ha tévednék.

    Egyébként nekem a 1+6om 128Gb-nak 31% foglalt :DD Pedig 2.5 éve van meg asszem. Persze azért mert nem nagyon fotózok, azokat is időnként törlöm (ami fontos fent van felhőben úgyis), filmeket stb nem nézek rajta, zene Spotify szóval néhány lista be van téve offline meg cachel pár gigát de nem vészes. Játékok nincsennek rajta szóval tárhelyileg egész aszkéta vagyok :D Kb a 64gb-s verziók is elegek lennének. Kár, hogy a több RAM mindig több háttértárral van párosítva.

    [ Szerkesztve ]

  • Huntszy

    tag

    válasz janeszgol #260 üzenetére

    Szolgáltatótól van vagy közvetlen a 1+tól?

    Nem tudom mennyire releváns de még régen nekem egy független MM-ből vásárol Huawei P9-em volt havernak meg Telekomos. Hozzám sokkal hamarabb elértek a frissítések (már ameddig támogatták azt a telót) mint hozzá. Nem tudom, hogy itt lehet-e hasonló az ok.

    Nem foglalkoztam vele még a 1+6-ommal de elvileg OxygenUpdaterrel magad meg tudod keresni és leszedni a frissítéseket, nem kell várni arra, hogy a te konkrét eszközöd valami bűbáj alapján sorra kerüljön. Rápróbálhatsz. 1+os fórumokon biztosan sok infót találsz róla mert elég elterjedt cucc.

    Nekem a 6-ra folyamatosan jönnek a security patchek ahogy a nagy könyvben meg van írva még mindig. Elképzelhetetlennek tartom, hogy erre ennyire ügyeljenek közben meg a 7T Prot leszarják.

    [ Szerkesztve ]

  • Huntszy

    tag

    válasz Linkin1994 #258 üzenetére

    Milyen változás?
    Hol lehet ezzel kapcsolatban híreket kapni azon kívül, hogy rögeszmésen bújja az ember a 1+os fórumokat és próbálja kiszűrni a sok anyagból azt ami neki fontos (nem akarok erre energiát fordítani de a frissítési process változása nagyon érdekelne mert nekem fontos szempont).

  • Huntszy

    tag

    válasz Timer #323 üzenetére

    Én az okosotthonos rendszerüktől is hülyét kapok. Teló nem volt a családban tőlük csak több ismerős/munkatárs mesélt róla (hasonló storykat mint te). Viszont én többet okosotthonos cuccot se fogok tőlük venni szerintem, egyszerűen a MiHome szétvisz. 3 éve van porszívónk tőlük (még a sima első gen-es Vacuum Cleaner) és bár a porszívó hw-en tényleg tök jó, teszi a dolgát de az app mellé valami rohadás. Random időközönként kidob és újra be kell loginolni, újrainicializálja magát hosszú tizenmásodpercekig, akkor bejön az app de a porszívó megjelenéséig még várni kell vagy 8-10 másodpercet, hogy utána meg tudjam nyitni, aminél megint elkezdi töltögetni a map-et mielőtt rábökhetnék arra, hogy start. Ha nem vagyok otthon (=nem egy wifin vagyunk) akkor méglassabb az egész. És akkor van olyan, hogy a fenti folyamat valahol elakad és akkor app kilövés, kezdés előröl (eleinte egy Huawei P9-en használtam, az utóbbi 2 évben 1+6 telón). Már rég ott tartunk, hogy ha otthon vagyok akkor meg se próbálom appon keresztül megcsinálni mert tized idő alatt elsétálok a porszívóig és rábökök a fizikai start gombra. És csak egyetlen egy porszívóról beszélünk. El se hiszem, hogy mit kapnék ha különböző eszközök (vezérelt kapcsolók, lámpák, dugaszok, zárak stb) lennének itthon szintén ebből az appból irányítva.

    Ha saját házba költözünk akkor tervezem az egy szem robotporszívós okosotthon állományt bővíteni fokozatosan mindenre mert szeretem ha a dolgok kényelmesek és maguktól működnek, plusz szeretem buzerálni a kütyüket szóval win-win. De, hogy nem fogok xiaomi-val szopni ha csak tehetem az biztos. A miHome appjuk elvette a kedvem tőle teljesen (hiába redesignolták külsőleg legalább 2x az elmúlt 3 évben -legalábbis a UI-t.), pedig meg kell hagyni bődületes a kínálatunk és az árakban sincsennek még mindig elszállva ahogy láttam.

    Szerk: mint ahogy korábban egy másik hsz-ben írtam is az ismerősök rossz élményei meg a miHome-al tapasztaltak miatt nem fordult meg a fejemben egy pillanatig se, hogy én Xiaomi telefonért pénzt adjak ki. Ha a miHome-ot nem tudják ráncba szedni évek óta akkor miért gondolnám azt, hogy a (gondolom) sokkal bonyolultam MIUI-at jól meg tudnák csinálni. Hardweresen jó ár érték arány ide vagy oda.

    [ Szerkesztve ]

  • Huntszy

    tag

    válasz Timer #336 üzenetére

    Lehet rosszúl fogalmaztam de nem a porszívó az instabil hanem a mobilapp. Az dob ki és kell újraloginolni. Az újraloginolás nem is lenne gáz amúgy ha nem lenne az app nagyon lassú. Alapból lassan hozza be az eszközeimet, lassan nyitja meg a porszívót (map letöltés vagy mit ír), ha pedig kidob és újra be kell logolni akkor az egész folyamat még lassabb. Nekem is egyetlen egyszer kergület meg és kellett újra setupolni a porszívót(hasonlóan hozzád elkezdett kínaiul beszélni, azt hiszem a nevét is elfelejtette stb). De mivel az app lassú mint a rohadás nem szívesen használom, akkor meg az értelmét öli meg az ökoszisztémának ha fájdalom a használata, miközben pont az lenne a dolga, hogy megkönnyítse a mindennapi teendőket (most itt egy komplett rendszerre gondolok nem csak 1 db porszívóra).

    Edit: ha fluent lenne az app, gyorsan működne akkor már rég vettem volna újabb verziót a porszívóból és valszeg több Xiaomi eszköz lenne itthon. De mivel nem akarom használni a MiHome-ot mert gyülölöm így nem fogok venni semmit se amit azon keresztül kell használni.

    Edit2: A Push üzenetek meg annyira nem zavarnak mivel csak annyi érteítést küld a porszívóról, hogy A: befejezte a takarítást - tökre nem érdekel, tudom, hogy mennyi idő alatt fejezi be meg amúgy is. B: elakadt, well ha nem vagyok otthon sokmindenre nem megyek az infóval, ha otthon vagyok meg úgyis észreveszem. Na de ha mondjuk lenne kamerám tőlük, csengőm, mozgásérzékelőm és ezekre lennének kötve rutinok akkor viszont biztosan kiakadnék az esetleges értesítés megérkezéseken mert szintén a lényegét ölné meg.
    Ezzel kapcsolatban én azt vettem észre, hogy sokszor nekem akkor jönnek meg az értesítések amikor megnyitom az appot (pl három napja ment a porszívó, kézzel indítottam fizikai gombal, ma megnyitom az appot és egyből jön az értesítés, hogy befejezte a takarítást, 3 napja xD ). Ebből arra gyanakszom, hogy talán rosszúl implementálták a notification managert és az android hajlamos megölni ha backgroundban van. Ha tényleg így van akkor megérhet egy próbát az, hogy (ha az adott ROM-ban van ilyen) beállítod, hogy priorizálja az appot/servicet és ne ölje meg. Persze ettől meg lehet, hogy gyorsabban fogja enni az aksit.

    [ Szerkesztve ]

  • Huntszy

    tag

    válasz Linkin1994 #335 üzenetére

    "Másrészt az Op-nál eggyeztetés van hogy a Samsung féle update vonal mennyire lenne megvalósítható szóval nem lennék meglepődve a ha 9-es széria havi sec patcheket kapna."

    Ezt többedjére említed a topicban asszem. Tudnál esetleg linkelni forrást a dologról mert érdekelne?

    Ugyanitt, csak szóbelileg itt ott fórumokon/tweetekben említik a 1+osok, hogy mennyi ideig supportálják a telókat vagy van valami oldal amit még nem találtam meg és pontosan látom rajta, hogy melyik telefon meddig és milyen támogatást kap?

    Az android enterpriseos oldalt megtaláltam de abban csak néhány modeljük van.

    Tervezek a jövőben váltani a 6-ról és nem vagyok biztos benne, hogy a legújabbra fogok váltani, ha viszont aprón vennék egy előző modelt szeretném előtte tudni, hogy meddig számíthatok frissítésekre a modellen.

  • Huntszy

    tag

    válasz #40047616 #339 üzenetére

    Köszi szépen, hogy visszakerested nekem!

    Ez egyenlőre még elég karcsú. Reméljük minél hamarabb hallunk jó híreket a dologról.

  • Huntszy

    tag

    válasz Timer #348 üzenetére

    "de hát a félvilágon át kommunikál, ilyen szempontból értékelem."

    Amit ha valóban eljutok oda, hogy itthon kialakítsak egy ökoszisztémát el szeretnék kerülni.
    Egy dolog a privacy oldala, a lassúság és a megbízhatóság, időtállóság meg egy másik szintén nagyon fontos dolog.

    Amúgy itthoni wifin is lassú, nem annyira lassú mint mobilneten távolról, de akkor is lassú. Pedig ilyenkor aztán nagoyn nem kéne elkavirnyálnia a nagy tűzfalon túlra majd vissza.

    Elég kellemetlenül élném meg ha a fél világon át menne az üzenet, hogy kapcsoljon fel a lámpa, hogy aztán dobhassam a kukába a kapcsolót vagy állhassak neki meghackelni ha a gyártó beadja a kulcsot, esetleg lelövi a divíziót és kirántja a széket a szerverek alól. Vagy csak simán kap egyet és nem supportálja tovább az adott eszközt. Vagy csak simán elkezd havidíjat szedni a szolgáltatásért.

    Számomra inkább szimpatikus az, hogy otthon fut a controller unit/server akármi ami vezérel mindent és ha távolról akarom elérni csak rábökök a VPN-re a mobilon. Ha meg otthon vagyok akkor akár el is vághatom az optikát minden működik ugyan úgy. Persze értem, hogy ez sokkkal több bajlódást igényel mintha cloud solution lenne ami plug and play de számomra ezek a dolgok akkor is fontosak, bíbelődni meg szeretek vele szóval szívesen fogom szerintem csinálni.

  • Huntszy

    tag

    válasz Varszegig #352 üzenetére

    Igen, azzal szemezek, de van más alternatívája is. Hamarosan költözünk és akkor majd kipróbálom őket.

    Gondolkodom, hogy majd végigblogolom a kalandjaimat. Egészen sok elképzelésem van, hogy idővel miket szeretnék automatizálni (spoiler, amit csak lehet. Cractorió függő is here :DD ). De első körben mindenképp egy rPi-el, pár kapcsolóval meg szenzorral indítanám a bulit aztán meglátjuk hova forrja ki magát . Ha másra nem is de legalább a jövőbeni énemnek jegyzetnek jó lesz, hogy anno mit miért :D

  • Huntszy

    tag

    válasz Timer #356 üzenetére

    Szeparált hálózaton én is gondolkodtam. Nem csak azért mert a Xiaomi kínai és majd micimackó jól megnézi ahogy vakargatom a mogyorókat a kanapét filmezés közben hanem azért is mert ugye az összes IoT eszköz gyártótól függetlenül hírhedten tele van mindenféle lyukkal. Ha már egy potenciális zombihálózattal díszítem ki a házat egy kicsit megnyugtatóbb lenne ha nem ugyan azon a hálón lennének amin az összes mentésem, munkám, fotóm és videóm pihen.

    [ Szerkesztve ]

  • Huntszy

    tag

    válasz gattolino #426 üzenetére

    Hű az most egy nagyon jó ajánlat. Konkrétan olcsóbb mint a legtöbb aprón fent levő darab.

  • Huntszy

    tag

    válasz gattolino #431 üzenetére

    Ja néztem én is, hogy a többi színvariáns csak 12/256 variációban van, de azokon is van akció, azok is jó ajánlatok sztem (bár a 8/12 jobb). Kár, hogy én "pucin", tok nélkül használom a telefonjaimat így fontos a színe és minden gyártónál van varia, hogy milyen szín milyen belsővel kapható. :W

  • Huntszy

    tag

    válasz Algotis #434 üzenetére

    Launchdayen, azaz 2018 május, lett rendelve a Oneplus 6-om amit nap mint nap nyüstölök, szintén OLED. 0 beégés. Szerintem nem kell tartanod tőle.

  • Huntszy

    tag

    Sziasztok!

    Akik mostanában rendeltek oneplus.com-ról: 27%-os Áfás számlát kaptatok hozzá?

    Még régen az 1+6-os érában mikor vettem a mostanit magyarországi viszonteladót kellett választanom mivel munkatárs oneplus.com-os rendelése mellé olyan számlát kapott amin nem volt magyar ÁFA tartalom így nem tudta elszámoltatni cég felé. Most is cégre szeretném vásárolni az újdonságot viszont ha továbbra is ez a helyzet a számlákkal akkor várnom kell míg itthoni megbízható viszonteladók is forgalmazni kezdik ha igénybe szeretném venni a céges támogatást.

Új hozzászólás Aktív témák