Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • UnA

    Korrektor

    válasz Dr. Akula #33 üzenetére

    Amiket írtál, az mind rétegigény. Persze nem hal ki a PC, de gépet építeni már csak a fanatikusok szoktak, bele kell törődni.

  • sb

    veterán

    válasz Dr. Akula #33 üzenetére

    Rég olvastam ekkora böszmeséget.
    Egy átlagusernek tudod mire van szüksége? Nem 980ti-re hanem csak simán "PC"-re. Amit fut a program és tudja használni amire akarja. F*ngja nincs róla mi van benne és hány mókus hajtja.
    SAS vezérlő... aha. Nem tudom volt-e már egyáltalán a kezedben, de ha igen és épp nem a céges szerverteremben voltál, hanem otthon a szobában, akkor eltévedtél szvsz. Semmi keresnivalója a crysis8-at futtató géped közelében.

    A "kis játék" témakör ugyanez. Elméletben lehet, hogy igaznak tűnik a logikai levezetés miszerint havi 10 perc crysis se fut egy szar gépen éppúgy, mint napi 8 óra. De ez laborminta, a valóság más. Mintha nem lehetne kisebb felbontáson vagy low grafon játszani... de ha szarul skálázódik a játék és még ez sem lenne igaz, akkor is van egy nem ok-okozati, de működő összefüggés: amivel keveset foglalkozol arra kevesebbet áldozol. Már ha nem végtelen a pénztárca és egyéb erőforrás.
    Szoktál biciklizni néha? Gondolom havi 1 alkalomért is 1.5 millás gép csücsül a tárolóban. Autózni szoktál? Elárulom, nem. Mert ha csak heti 2x mész vele bevásárolni az is csak f*szkodás, ha nem 650LE legalább. És gondolom ugyanez igaz minden cuccodra a mikrosütőig és a 400k-s kávéfőzőig bezárólag.

    szerk: És a tablet is rétegigény, valóban. Annak a rétegnek az igénye ami pár nagyságrenddel vastagabb mint a 980-as réteged. :D

    Mondom ezt úgy, hogy én is magam építek minden gépet és ennél többre van szükségem, ha nem teljesítményben akkor méretben, stb... de fel tudom fogni, hogy az én egyedi igényeim - pl. 10L házba ATX táp helyett paneltápot és a helyére HDD tartókat hekkelni, paneltáp mellé uc/uv konfigot építeni, mindent centire kimérni, stb... - vagy inkább nevezzük agybajnak... szóval ez közel sem a világ átlagusereinek problémája. És akkor finoman fogalmaztam.

    ON:
    Mint fentebb írtam, DIY párti vagyok és több ITX konfig van mögöttem. Azokból is a kisebb félék, nem a csak nevükben ITX-ek de ettől függetlenül ennek a kategóriának nem látom értelmét modularitásban. Vga, más nem fér bele, a hűtőn se nagyon lehet variálni. Storage-nak meg 2.5", M.2 ezek nélkül is létezik/cserélhető. Ennek kb. a procicsere az értelme, de ott meg - lévén, hogy 65W alá vannak tervezve - kb. 3 féle verziónak van értelme. Mondjuk 15-35-65W, mindez Intelből és AMD-ből és annyi. Ezt legyárthatnák nyugodtan ráforrasztva is és választ a user.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák