Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #00137984

    törölt tag

    Bitang játékos teljesitmény bemutatása közben ez az apró anomália felkeltette az érdeklődésemet. Érthetettlen volt számomra ez a sok kifagyás és képhiba, hogy ezek az AMD és az Nvidia videókártyáknál egyaránt előfordultak. Ezt igen könnyen lehet a driverek és a játékok számlájára felróni, de mivel több ilyen esettel találkoztam a PH! fórumon, ezért most megint megbeszélem ezt a témát.

    Tápegységre gondoltam... Ezekben a gamer konfigokban erős procit és videókártyákat tesztelgettél, aminek a megadott TDP értékei képesek időnként meglepetést okozni a tápegységeknek. Be Quit System Power 9 tápegységet nem ismerem tűzetesen, ezért a megosztott 12V ágat sem tudom felhozni egyértelmű hátrányként. Viszont amiért mégis boncolgatom a témát, az ezzel ősszefüggésben lehet. Kevésnek gondolom ide az 500W-os Be Quit System Power 9-et, mert a 600-700 W-os tápegységek esetében talán a kifagyások jóval ritkábban fordulnának elő vagy megszünnének teljesen. A terhelési tűskék miatt gondolom ezt... A terhelési tűskék az optimális működési tartományt annyira lecsökkenthetik, hogy ezt a magas terhelést csak rövidebb ideig képesek elviselni a tápegységek. Ez a hardverek működésére kihatással van, hiszen a driver és a hardverben a védelem egyaránt érzékeli ha a feszültség ingadozik vagy alacsony szintre került. Visszaveszi a teljesitményét vagy kifagyás és újraindulásra kényszeriti a gépet. Gamer konfigokban ezért sokan túlméretezik a tápot vagy jobb minősitésre hitelesitett tápegységet választanak. Ez csak egy felvetés, de lehet egyéb hardver és a játékfejlesztők hibája.

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Sundesz #5 üzenetére

    A fogyasztásmérő talán nem érzékeli az ősszes hullámokban érkező terhelési tűskét, de persze egyéb hardveres hiba sem kizárható. PCI-E foglalatban egy apró szöszmösz képes lehet megakasztani a gépet, mert kifagyásokat és képhibát okozhat. Bármi lehetséges lehet, de ha minden videókártyánál hibát találsz, akkor a konfigban a közös tényezőket veszed előre. Alaplap és a tápegység.

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Cucuska2 #8 üzenetére

    Nem általánositható az eseted, mert nálad a 450W-os tápegység magas kihasználtság mellett sem okoz gondot. Másnak viszont kifagy, újraindul vagy kilép a játék a Windows-ba, ha nem jól méretezett tápegységet használ.
    80% kihasználtság környékén, ha nem marad elég tartalék a tápegységben, akár a táp védelme leszabályozhat és a tápegység kikapcsolhatja magát. Ez könnyedén előfordulhat, ha egy erős gamer konfighoz gyengébb tápegységet használunk vagy a tápegység nehezen viseli a magas terheléseket. Némelyik erőlködve, de átvészeli az ilyen rövid ideig tartó magas terhelést, amig más tápegység védelme érzékenyen reagál és gondok lesznek... :)

    Ezekhez még hozzáadodhat ez:

    "Ez a hardverek működésére kihatással van, hiszen a driver és a hardverben a védelem egyaránt érzékeli ha a feszültség ingadozik vagy alacsony szintre került."

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    Ez a jővőben még égetőbb gond lehet. AMD, Intel és Nvidia egyre energiaigényesebb hardvereket fejleszt. TDP az inkább már egy viszonyító adat, de nem hűen adja meg a hardverek valós fogyasztási adatait.
    Főleg a boost órajelek közben mérhető kiugró fogyasztási értékek lesznek majd érdekesek.

    Amiért ezt a tesztet érdekesnek találtam:

    "Tápegységre gondoltam... Ezekben a gamer konfigokban erős procit és videókártyákat tesztelgettél, aminek a megadott TDP értékei képesek időnként meglepetést okozni a tápegységeknek."

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Zicokuka #16 üzenetére

    Szoftveres anomália az MSI Armor RX 470-nél volt nekem is... :)
    Afterburner és a Polaris GPU nem akart megfelelően müködni együtt és játékokban szintén kifagytam vagy kilépett a játék a Windows asztalra.
    Mivel az érintett játékokkal amúgy is tele volt a hócipőm (CoD: Advanced Warfare és a Far Cry 4), ezért a játékokat és az RX 470 videókártyát is száműztem. :)

    A többi már csak történelem vagy csak egy tanulságos történet.

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Kansas #29 üzenetére

    Szerintem sem vicces, ha csak ennyi maradt meg "Terhelési Tűske" fogalmából. THD a boost órajelek esetében korántsem olyan egyértelmű adat, ha megadnak 95W és 160W értéket, de a Peak többek szerint ezeknél magasabb is lehet. Tápegységen kivül az alaplapot és a szoftveres hátteret sem tartom kizártnak, de jelenleg az anomáliák ettől függetlenül állandóan gondot jelentenek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák