Új hozzászólás Aktív témák

  • #00137984

    törölt tag

    Bitang játékos teljesitmény bemutatása közben ez az apró anomália felkeltette az érdeklődésemet. Érthetettlen volt számomra ez a sok kifagyás és képhiba, hogy ezek az AMD és az Nvidia videókártyáknál egyaránt előfordultak. Ezt igen könnyen lehet a driverek és a játékok számlájára felróni, de mivel több ilyen esettel találkoztam a PH! fórumon, ezért most megint megbeszélem ezt a témát.

    Tápegységre gondoltam... Ezekben a gamer konfigokban erős procit és videókártyákat tesztelgettél, aminek a megadott TDP értékei képesek időnként meglepetést okozni a tápegységeknek. Be Quit System Power 9 tápegységet nem ismerem tűzetesen, ezért a megosztott 12V ágat sem tudom felhozni egyértelmű hátrányként. Viszont amiért mégis boncolgatom a témát, az ezzel ősszefüggésben lehet. Kevésnek gondolom ide az 500W-os Be Quit System Power 9-et, mert a 600-700 W-os tápegységek esetében talán a kifagyások jóval ritkábban fordulnának elő vagy megszünnének teljesen. A terhelési tűskék miatt gondolom ezt... A terhelési tűskék az optimális működési tartományt annyira lecsökkenthetik, hogy ezt a magas terhelést csak rövidebb ideig képesek elviselni a tápegységek. Ez a hardverek működésére kihatással van, hiszen a driver és a hardverben a védelem egyaránt érzékeli ha a feszültség ingadozik vagy alacsony szintre került. Visszaveszi a teljesitményét vagy kifagyás és újraindulásra kényszeriti a gépet. Gamer konfigokban ezért sokan túlméretezik a tápot vagy jobb minősitésre hitelesitett tápegységet választanak. Ez csak egy felvetés, de lehet egyéb hardver és a játékfejlesztők hibája.

Új hozzászólás Aktív témák