Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #32577792

    törölt tag

    válasz hwopapa #587 üzenetére

    was???
    Miért cáfoljak rád bármit is?
    Leírtam, hogy szerintem miért nem csökken az ár, hanem inkább még emelkedett is. (Amíg egy viszonylag jól sikerült termékből hiány van a piacon, az bizony árfelhajtó tényező, de ha legyártanak 20 milliárdot és egyszerre nyomják a piacra, 2 nap alatt bedől az ára, jelentősen, akár 10%-al is. Amint elkezdik jobban teríteni, elkezdhet csökkenni az ár is. Miért? Mert ők nem apple. Nekik nincs a 100Ft-os eszközön 70Ft hasznuk. Így viszont marad a mennyiségi, kevés bevétel. Akár tarthatnák is az alacsony darabszám/nagyobb profit képletet, de akkor mi lesz a globális eladási számokkal? Nem olyan egyszerű ám ez, ahogy sokan lefestik. Olyan tervgazdaság van, mint nálunk a kádári rendszerben volt - és lesz is hamarosan ismét - amikor el kell érni, hogy globálisan a kínai termékek elsők legyenek. Ha ez megvan, jöhet a haszon is. Ezt kimaradó hasznot jelenleg a kínai kormány, előteremteni más területekről. (pl. Bp-Belgrád vasút)

    50USD nem jelentős csökkenés? Közel 10% az nem releváns? Szerintem igen. Szerinted meg nem. Vélemény különbség van.
    Fingom se nincs a mix 1 árának alakulásáról. Ahogyan a Mix 2-t sem figyelgettem. Rém egyszerű ok miatt: Egyiknek sem a kamerája nem éri el azt, ami elvárásom van. A 2s már igen.
    Azt tudom, hogy most 1+1 év garival 125k lehet venni 128-as mix 2-t. De azt, hogy mennyi volt az induló, nem tudom és nem érdekel. Majd cáfold ha akarod és van mit :C

    Köszönöm, részemről vége.

  • #32577792

    törölt tag

    válasz hwopapa #587 üzenetére

    Cáfolat?
    Mix 2 128-as, hazai boltokban elérhető árak.
    225k-ról 165k-ra. Ez 60k esés. Ez olyan 240-260USD ha jól számolom.
    Ja és a grafikon szerint, 2,5 hónap alatt esett ennyit a hazai árak.
    BOCSESZ

Új hozzászólás Aktív témák