Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    Gratuláció a cikkhez, nagyon jó volt olvasni 44 évesen ezeket.
    Nekem meghatározó volt még a könyvtár akkoriban, a füles magazin benne képregényekkel ahogy a cikk is említi, Kockás, Hahota,a Videoton TV foci , az hogy összejöttek a rokonok és disznót vágtunk együtt sokszor 2 napig is, mert volt idő és nem külföldön dolgoztak, hogy a szomszéd csak úgy átadott egy vödör barackot mert ismertük egymást, hogy reggel anyám a kezembe nyomott 10 forintot és az iskola előtti tejboltban 6 forint 50 fillérből kaptam egy bögre forró kakaót hozzá 2 darab meleg kiflit,az 50 fillérből pedig megkezdett a boltos egy zacskó Fruttit és abból adott 3 szemet.( ma már ezért bezárnák )
    nyáron nem volt bébiszitter és iskola, együtt lógtunk az utcában a srácokkal,kalandjaink voltak és építettünk bunkert, játszottunk egész nap sokszor felügyelet nélkül. Haza esve bekaptunk egy karéj lekváros kenyeret és kész.
    Hétfőn nem volt TV adás,( ha volt is nem sokat ért) mindenki hallgatta a rádiókabarét. :)
    Karácsonykor volt csak banán meg narancs és az is csak akkor ha ismerted Erzsi nénit a boltos és tett el nektek, hogy jusson, de ettünk almát , cseresznyét barackot és szőlőt két pofára, mert minden háznál volt és szinte mindenkinek volt kertje vagy szőlője, ahova eljárt hétvégén.

    Remek írás, köszi érte!

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz arnyekxxx #61 üzenetére

    lehet, hogy annyit keresett,de soha nem volt arra gond, hogy miből adja oda azt a 10 forintot, míg ma nagyon sok gyereknek akiknek dolgoznak a szülei gondot okoz az hogy kapjon reggelire 500 forintot.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz arnyekxxx #115 üzenetére

    Legyen így, nem tudom általánosan ezt átlátni. Azt tudom, hogy most 83 éves szerinte is könnyebb volt az élet a hétköznapi élet, mint a 2000 s évek után.
    Azt tudom, hogy miután 5 évig volt TSZ tag, felajánlották neki, hogy a TSZ saját kőművesbrigádjával felépít neki 20 év szinte ingyen hitelre egy kádárkockát.
    Ez így is lett. Havi 250 forintot törlesztett a TSZ meg felepitette nekünk.Es mindenkinek aki ott dolgozott bizonyos ideig. Az Orion szintén ezt tette.
    mindenkinek volt lehetősége a normális életre(értsd, egy ház ahhoz hogy családod legyen, hétköznap gond nélkül megelj) akinek semmilye nem volt előtte annak is. Az én szüleimet úgy képzeld el, mint akik most a Tescoba tolják arufeltoltokent, olyan hétköznapi munkások voltak és ezzel nem az ott dolgozókat akarom megserteni.
    Egy sima melós család Tolna megyei kisvarosban.

    Ami viszont ennek az ára volt, azt soha nem szeretném ebben az országban újra ne érts félre.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz bigrock #124 üzenetére

    Igaz én a rendszer váltás után nem sokkal, '91 ben a hős rocker korszakom közepén hajtottam a magas szárú rokker Puma cipőre a téglagyárban :)
    Valakinek meg van még ez az öltözet emlékben ? Fekete répa nadrág, Iron Maiden póló és fehér magas szárú Puma cipő hasított bőr oldal csíkkal ?

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Tengri #164 üzenetére

    Egyértelműen így van.A probléma a rendszerváltás mikéntje és az, hogy lett e valóban egy más fejlettebb társadalmi rendszer. Nem gazdasági, társadalmi. A kettő együtt lett volna fontos. Erős, fizetőképes középréteg nélkül akik biztonságot és kiszámíthatóságot várnak ez is csak egy buborék szerintem, idő kérdése.

    Mindegy nem akartam ebbe belefolyni, ez a cikk annál többről szól, a szép emlékekről és az van bőven szerencsére :)

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz gippazoid #236 üzenetére

    Nem mindenhol.Én Pécsen voltam az Áperben, ott első osztályú cuccok voltak M-zároltak. Az más téma, hogy a zárolt üzemanyag fogyott rendesen :D

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz E.Kaufmann #307 üzenetére

    meg nagy nyitás volt nyugatra '91 ben Vasárnap 17.00 től a családi Disney délután. Váratlan utazás, Kacsa mesék,Chip and Dale, Balu kapitány, Aladdin :)

    Amikor leesett egy nagy hó egyszer rendkívüli adás volt hétfőn és életemben először akkor láttam Rózsaszín Párducot és az Atom Antit. :DDD

    Volt felénk egy IFI klub az úttörő házban ( úgy hívták a Művelődési ifjúsági házat) és néha lenyomtak alámondásos videókat,a lengyel piacról beszerzett cuccokat. Ott láttam először a Nindzsa színrelép című filmet, felejthetetlen élmény a mai napig, hogy izgultam rajt .

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák