Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz DeNOx #10752 üzenetére

    Nekem a telefon gps-e mindig kevesebbet mutat, mint az óra.
    Viszont azért hiszek mégis a telefonnak, mert átlagos útszakaszon (értsd. nem a pesti belvárosban a házak között bolyongva és nem is a búzamező közepén) mindig pontosan jelzi, hol vagyok. Tehát pont akkor mutat a kereszteződésnél, amikor odaérek.
    Országúton 90körüli tempónál azért a koordináta szerinti tévedés is elég kevés lehet már, adott idő alatt haladsz annyit, hogy ez %-osan nem befolyásol.
    Pl. sebességkorlátozó vagy település táblánál legtöbbször valóban a tábla vonalában jelez a telefon is. (1-2 méternél nem több az eltérés)
    A mintavétellel sem lehet nagy gond (30mp biztosan nincs), a sebességjelző az én haladásomnak megfelelően változik. Ha pl. sokáig tartom a tempót, majd gyorsítok, azonnal (értsd 1mp-es frissítéssel) nő, érzésre megfelelő mértékben. Ez ritkább mintavételezéssel időbeli csúszást jelentene.
    Az óra és a telefon eltérése %-osan kb. állandó, legalábbis egy szűk tartományon belül mozog.
    (nálam ez 5-10%). Emiatt van az, hogy 20-30km/h között alig van eltérés, de 100-nál már 8-10km/h a különbség . De ez persze csak az én esetemre tudom mondani. A kocsi most lesz 20 éves, szóval simán benne van a pakliban, hogy már kevésbé pontos az órája, és mivel az említett külső sebességmérők is a telefonnal vannak jobban összhangban, ezért én inkább már annak hiszek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák