Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zetor2000

    senior tag

    válasz Menthirist #14 üzenetére

    Koncepció szintjén már volt jópár éve, talán Samsung vagy LG cuccnál. De forgalomba nem került - eddig. [link]
    [link] [link]
    Még tán itt is volt róla szó...

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

  • sb

    veterán

    válasz Menthirist #14 üzenetére

    82ppi nagyon gáz szerintem.
    Ez kisebb mint az említett 24" FHD ill. 32" WQHD... ami már sokaknak szintén kis felbontás és legalább 110ppi-t, 27" WQHD-t néznek.

    32" 4K-t használok, előtte ugyanez a méret volt WQHD-ben. 150-os nagyítás van rajta, így rögtön nem kicsit a betűk, viszont olyan élesek, hogy konkrétan fájdalom leülni bent a cégnél 22-24" FHD elé. Akárhogy próbálkozom, rossz rajta bármit olvasni.

    Ezt a 140ppi-t is csak ebben a párosításban kapod meg kb., azt várnám, hogy jöjjenek a hasonló felbontású monitorok nagyobb, 38-40" méretben is, erre nemhogy előre, hanem visszalépnek. :( Remélem ez csak az extrém kialakítás miatt van így. (Bár gyanítom ugyanez a panel van a fixen hajlított LG-ben is a frissebb hírben.)

    @Shyciii
    A PWM-re van aki érzékenyebb, nem feltétlenül látod csak szem, fejfájás lehet belőle. A 240Hz kb. a legalja ami használható. De lehet, hogy ez is okoz még hasonló tüneteket.

    [ Szerkesztve ]

  • fatpingvin

    őstag

    válasz Menthirist #37 üzenetére

    az ember látószögét ne keverjük ide pls :) nem releváns a kérdés szempontjából. az esetleg, hogy jobban hozzá vagyunk szokva ahhoz az evolúciós örökségünk alapján, hogy a számunkra releváns vizuális információforrás vízszintesen nagyobb kiterjedésű mint függőlegesen, de ez egyrészt nem közvetlenül mérvadó, másrészt nem feltétlenül releváns egy ilyen kérdsében, ahol normális mesetben nem tölti ki a teljes látómeződet a kijelző (ha igen akkor túl közel ülsz a kijelzőhöz, vagy olyan brutál monitormátrixod van ami józan ésszel megindokolhatatlan)

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • ceia

    őstag

    válasz Menthirist #37 üzenetére

    Igen, nekem tökéletes lenne a 4:3, pl. az 1600x1200. Ennyin elférek, és nem kell erőmű hozzá játéknál sem. (kevesebb a képpont, mint full hd-ben) Jobb a netezéshez is, mert több fér ki az oldalakból függőlegesen.
    "amúgy miért változna meg a távolság ha meghajlítod a képernyőt?"
    Ezért:

    A felső vízszintes vonal lett meghajlítgatva, majd lejjebb bemásolva az eredmény. Elhelyeztem pár pontot a vonalon, és láthatod, hogy a hajlítgatott verzión hogyan változott a pontok helyzete. Persze a kijelző nem lenne ennyire meghajlítgatva, de az elv ugyanaz, az eltérések azon is végbemennek.
    Lehet, hogy a látványra így lesz jobb geometriájú a kép, de a szem csak egy fényérzékelő, az agy pedig azt lát, amit akar. A valóság meg az, hogy ami addig x mikrométer volt, az már nem annyi.

            it's more fun to compute

  • zetor2000

    senior tag

    válasz Menthirist #42 üzenetére

    Ez talán abban a helyzetben igaz is lehet, hogyha ideális pozícióban ülsz a monitor előtt.
    De sokan - szerintem te is/se - nem mindig vagy ideális pozícióban. Jön a főnök, ránéz, hogy miarákot dolgozol, a haverod, hogy nézzede, micsináltam? mutat egy honlapot, akármi... a középpontból ki fogsz térni, és akkor a rajzod eleve megdől. És akkor a függőleges irány még sehol.
    Nyilván az agy korrigál, de kérdés, mennyi idő alatt szoksz hozzá, hogy egy "nem ideális" szögből nézed azt, ami eddig ideális volt.
    Az is igaz, hogy ezek nem annyira görbült felületek, mint amennyire eltúloztad a rajzodon, de az igazság szerintem az, hogy sosem - vagy nagyon ritkán - kerülsz ideális helyzetbe. Ottartani magadat is rossz, mert feszengsz. Nyújtózol a széken, jobbra-balra dőlsz, nyúlsz egérért, kóláért, akármi, tökre nem az ideális nézőpontban vagy.

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Új hozzászólás Aktív témák