Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr.C

    őstag

    válasz tibcsi0407 #3295 üzenetére

    "Azért szabad annyi, mert ugye bizonyos %-ot fog belakni alapvetően a rendszer. "
    Bár itt ugye kérdőjel, hogy a cached process-ek is fel vannak-e tűntetve. Ugyebár ~6 kategória van:
    - Foreground Applications (az épp megjelenített app)
    - Visible Applications (aktuálisan futó, nem feltétlen csak megjelenített app)
    - Secondary Server (háttérfolyamatok, szolgáltatások pl Google Play Services)
    - Hidden Applications (háttéralkalmazások)
    - Content Providers (a rendszert kiszolgáló providierek, mint pl lokáció stb)
    - Empty Applications (kilépett alkalmazások, melyek a RAM-ban maradtak, ez feature nem bug!)

    meg hát ugye a zRAM és a többi nyalánkságok

    "A Pixel 3 még 4GB-tal jön. Ugye ott a szoftveres oldalon komoly előny van a Google-nél,"
    Én anno kerestem erre utaló nyomokat, de nem találtam, hogy a Pixelekre "jobban" lenne optimalizálva az OS. macOS-nél van az, hogy SMBIOS-ból kiolvasott információk alapján módosít az OS-en, mint pl egy aztali gép (iMac) sokkal több erőforrást eszik, mint egy laptop (macbook). Tudom, mert a laptopomon lévő hacklinak ha iMac-et hazudok, akkor folyton megy a venti+szívja az akksit még macbook SMBIOS beállítással minden rendben megy. Na ugyemár androidon a build.prop a nagy tweak-kánaán, de hiába próbáltam meg Pixelre hazudni a készüléket, nem volt semmi érezhető változás (bár az is lehet, hogy nem megfelelően működött).

    De ha jobban belegondolunk, lehet az OP5-ön anno a PhoenixOS-nél pont ezért volt a "recents bug", mert a fele RAM-ra van belőve a ROM :F ? hmmmmm...

    apics.be :D kedvem támadt optimalizálni a belakott ROM-ot :))

    [ Szerkesztve ]

    sudo rm -rf /*

Új hozzászólás Aktív témák