Új hozzászólás Aktív témák

  • odani

    tag

    Óriási gázban lehetnek a mobilgyártók. Semmi egyediségre nincs már terük, minden mobil egyforma. Ezzel biztosan vitatkozni fognak egy mobilos szaklap fórumán, de nem nagyon érdemes. Kijelző, hangszóró, mikrofon, kamera, érzékelők, csatlakozók - ezek be is határolódtak a lehetőségek. Senki nem tud igazán különbözni, a hangyaf@sznyi különbözőségüket próbálják meg eladni úgy, mintha valami hűű de nagy gurítás lenne.. Nincs helye ennyi mobilgyártónak a piacon, csak plusz energiákat igényel a leendő vásárlók részéről, hogy kitalálják, abban a 10-20-30 ezres ársávban, amiben gondolkodnak, melyik készülék lesz nekik a legjobb.

    Nincs megoldva a mobilok fizikai védelme. Hihetetlen, hogy ilyen-olyan csini mobilokat hoznak ki, büszkék rá, milyen jól néz ki, de pontosan tudják, hogy 10-ből 9 úgyis rátesz egy 1500 Ft-os szilikontokot. Gyomorforgató számomra a gyártók ezzel kapcsolatban tanúsított nemtörődömsége. Bármelyik 200 ezres telefon leejtve ugyanúgy törik el, mint a 25 ezres.

    A másik az új és új OS verziók. Egészen biztos, hogy teljesen felesleges évente új Androidot/iOS-t kihozni. Jelentkezzen az, aki emlékszik még rá, hogy a 4.4 után az 5-ös verzió miért volt akkora szám, miért érte meg miatta készüléket váltani. Most sem tudja a felhasználók 99%-a, hogy pontosan mivel tud többet az Oreo, mint az előző. "Jobban kihasználja a processzort, meg tovább bírja az akksi.. meg.. blabla". Aha. Csak éppen a felhasználó nem használja ki a mobilját. Mesterségesen generált igényekre épül ez az egész és pörög, pörög. Mindenki tudja is ezt: a gyártók, a konferenciák szervezői, a szaklapok, a szakértők, a vásárók... és mégis működik az ipar, rengetegen megélnek belőle, rengeteget lehet cikkezni, beszélni róla. ..szóval rengeteg értékes időnket képes felemészteni.

    Csak annyit akarok kihozni ebből, hogy minden tiszteletem a mobilarénáé, én is fogyasztom, éppen olyan, mint a drog, de gyakorlatilag a semmivel foglalkozik. Ahogy ti is. Ahogy most én is az elmúlt 5 percben.

Új hozzászólás Aktív témák