Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • X Factor

    addikt

    válasz Cifu #22 üzenetére

    Tisztába vagyok vele, de ettől még az opció megszüntetése (lévén hajdan megvolt ez az opció) azért minimum visszás.

    Szóval a gonosz MS mantra maradt így is,

    Ebben igazad van, de én úgy vagyok vele, h. egy random sörözésnél kellemesebb téma azt hallgatni, h. mekkora genyó az MS, múltkor is már aludtak volna sorozatozás után, azt neki állt frissitgetni, minthogy benyaltak egy ransomware-t az smb v1 sebezhetősége miatt.

    ma update után be lett állítva alapértelmezett PDF nézőnek az Edge (!!!), miközben visszaállítani Adobe PDF Reader-re finoman szólva se egyszerű vagy felhasználóbarát. Vagy az, hogy egy összelőtt (szintén orvosi rendelőben működő) rendszernél a Windows önkényesen lecseréli a gyári nyomtató drivert a sajátjára, hazavágva az orvosi szoftver nyomtatási beállításait...

    Mint korábban is emlÍtettem, ezek GPO-ból mint szabályozható dolgok, sőt eleve normál rendszer esetén, még nem is kell enterprise szintnek lenni, de az update delivery WSUS-on keresztül zajlik. PDF esetén, meg nekem is sirtak, mert alapbol az edge-t parositom. Ha valaki tényleg csak megnyit pdf fájlokat, meg nyomtat, vagy olvas, akkor azt tökéletesen tudja. Vagy lehet h. levagyok vmivel maradva valamiről, ellenben nem kell 300 kliensre deployolni adobe reader-t. Annak a kevésnek, akinek meg szerkeszteni meg konvertálni kell, úgyis megvesszük.

    Nyomtató driver, ez még mindenféle management nélkül is csak egy pipa a w10-be h. a device drivereket ne piszkálja az update...

    Ebben van igazság, csak hát ez az adott eset úgy nézett ki, hogy volt egy jól működő rendszer, amely azért f0sta össze magát, mert a Microsoft egy igen agresszív Win10 update megoldást használt. Aki felügyelte a gépeket, pedig pont az ilyen dolgok miatt volt leterhelve...

    Itt szerintem, az a gond, h. mindketten más szempontból közelitjük meg. Te nyilván azért, mert személyesen érintett vagy, és a felsorolt dolgok miatt nem keveset szivtál ezzel az egésszel. Én meg szimplán napi szinten találkozok/találkoztam ilyen és ehhez hasonló esetekkel, és abból élek, h. elérem h. a fentebb felsorolt dolgok ne forduljanak elő és azon tag helyett, aki a leirtak apalján nem igazán ért hozzá, nekem fizessenek.

    Továbbra is tartom, h. ha ráadásul volt felelős IT, az általad vázolt esetben, akkor szimplán mást kell helyette alkalmazni, mert, ha csak annyit cisnál h. kijár tüzet oltani, azzal persze magának bebiztosÍt egy fasza nélkülözhetelen pozit, de ennek nem erről kéne szólnia.

    Make things work

Új hozzászólás Aktív témák