Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apaf3j

    tag

    válasz tomi5244 #11641 üzenetére

    Szia. A PCX-től rendeltem (mást is vettem amúgy a szállítás drágább lett volna a ventinél :D).

    A beszerelés nagyon egyszerű volt: hátlap le, régi venti ki (csak két műanyag pöcök rögzíti, nem kell csavarozni). A venti csatlakozóját kihúztam (itt nem árt vigyázni, amikor először csináltam, a foglalat is megindult kifelé a nyákból, szóval a foglalatot jobb ellentartani). Utána elvágtam a drótokat, (az új venti vezetékét is) összekötöttem a feketét a feketével, a pirosat a pirossal, a sárgát meg a fehérrel. Bepattintottam a helyére a ventit, felraktam a hátlapot (itt vigyázni kell, hogy a drót ne szoruljon a venti alá), és kész.

    Sokkal csendesebb, gyakorlatilag nincs ventilátorhang.

    Két dolog van még: a venti fordulatszám kijelzés nálam nem működik, és azért ennek a ventinek lényegesen kisebb a levegőszállítása, mint az eredetinek. Ez hőmérsékletben az eredetihez képest nálam 5 fok pluszt jelent a CPU és a HDD hőmérsékletében is. (Szerintem ez elhanyagolható, hacsak nem a sütőben akarod tartani a NAS-t)

    Ügyesebbek (vagy igényesebbek) a venticsatlakozó forrasztásával sokkal szebben is megcsinálhatják.

    Sok sikert!

    [ Szerkesztve ]

    Climate is what you expect, weather is what you get.

Új hozzászólás Aktív témák