Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Frawly #103 üzenetére

    megkérdőjelezed a használhatóságát mások számára is.

    Ez nagy marhaság, de neked nem javasolhatom az értő olvasást, mint valakinek a Kezdőben, neked magát az olvasást javaslom, mert gyakorlatilag nem olvasod, legfeljebb nagyon kis szeletét annak, amire válaszolsz.

    Egy betűvel nem kérdőjeleztem meg a használhatóságát, legfeljebb a célcsoportját firtattam, mert a sok örökölt plusz opció sem a kezdőknek sem a haladóknak nem kell bele. Ettől még teljesen jó és használható, nem is írtam, hogy nem az. Más kérdés, hogy mivel Debian alapú, totál kezdőknek nem ezt javasolnám.

    De aki mondjuk Windowsról jön, vagy másik kezdőknek szóló disztróról, ahol elege van a systemd-ből, akkor simán ajánlott bepróbálni az MX-et szerintem.

    Erről a baromságról is leszokhatnál már, hogy kezdő disztrótól valaki azért jön át MX-re, mert elege van a systemd-ből, ezerszer leírták már sokan, hogy a kezdőnek nincs fogalma sem arról, milyen init rendszer fut a disztrója motorháza alatt. Mint ahogy Te is pár hete fedezted fel, hogy ez nem systemd-s, úgy kezdőknek sem ez volt a döntő, ha tudták mi az egyáltalán, ha nem. Én is csak a múltkor olvastam, pedig már évek során felraktam párszor.

    De már ezt a célcsoport dolgot is kiveséztük, egyszerűen benne maradt az Antix alapból. Szerintem feleslegesek bele, főleg a boot során a millió kernelopcióból egy random merítésnyi, de ettől senki nem fogja használhatatlannak találni. Azt írtam viszont a régebbi MX-ről, hogy az install helper enyhén értelmetlen opciókat tartalmaz kezdők számára, de ezt is csak azért írtam, mert erőltetted, hogy ez kezdőknek való. De újra kérdezem, ha ez a topik MX-ról szól, akkor itt nem lehet ilyesmiről írni, amit én írok? Akkor hol a nyamvadt ragyában lehet? :F Tényleg csak annyit lehet írni egy céltopikban, hogy húdesuper?

  • csendes

    őstag

    válasz Frawly #103 üzenetére

    Ez egy olyan dolog szerintem, hogy miután az ember kipróbálta az első húsz-ötven-száz disztrót, utána kicsit ellustul. Örülök, hogy sikerült elindítani az eszmecserét. Arch/Fedora/Mint/Ubuntu négyes mellé még nem kaptam kedvet feltenni. Ha valaki az Arch Linux-ba az rc.conf-ot visszahozná, azt azért kipróbálnám.

    [ Szerkesztve ]

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

Új hozzászólás Aktív témák