Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2

    nagyúr

    MX Linux 19

    Csak nekem tűnik fel, hogy ez a topik témája, ill a róla szóló írás! Minden nyamvadt ragyaf*szról esik itt szó hosszasan, csak a tárgyról qrvára nem. A fele hsz értelmetlen BT akármi agyalgás, másik fele meg megy-e a játék....

    Az érdeklődő meg benéz ide gyakran, mert látja, hogy vannak új hsz-ek a cikkhez! Vannak a lószart! Kicsit lehetnétek belátóak, ha nem érdekel benneteket az MX Linux, akkor legalább ne szemeteljétek tele a topikját. MX-Linux 19 a téma, leírom még egyszer. :R

    köszönettel:

    uby és talán mások is

    (#58) cigam

    Úgy látom neked is kezd már nagyon zavaró lenni, ugyanabban a percben írtunk erről, biztosan nem véletlen.

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz csendes #62 üzenetére

    Szerintem, ha egy disztro az Ubuntu/Mint mellett labdába akar rúgni, akkor specializálódnia kell bizonyos célokra, fehasználói csoportokra.

    Érdekes a kérdésed, de az MX-nek totál semmi köze nincs az említett kezdő/home user célcsoportnak készült említett pároshoz. Nem nagyon értem az egészet, amit célul tűztek ki, mivel 99%-ban olyanok kezdték el használni, akiknek fogalmuk sincs az MX rengeteg plusz opciójának mibenlétéről. Egyszerű Manjaro effektus, megnézte, jujdejólnézki, mennyivel másabb, mint az Ubuntu meg a Mint meg jól néz ki.

    Én már az írás első képénél nem jutottam tovább, mert nem értem, az átlag hype felhasználó hiába is nyomja meg az F4-et és rábambul a rengeteg felugró opcióra.....max arra tud gondolni, uristen, hogy kéne innen gyorsan tovább lépni. Aki már ezekkel az opciókkal tudna operálni, az egyrészt fejből be fogja írni a szükséges kernel opciót a képernyő közepén lévő sorba és megy tovább. Ha! Ha egy ezen a szinten lévő felhasználó egy GUI-s csilivili disztrót akarna. Most, hogy valahonnan előbukkant a dolog, hogy ez nem systemd-s, elkezdik Debianosok felrakni. Na ők értik ezeket a plusz dolgokat, de qrvára nem emiatt fognak MX-et használni.

    Az az első kép egy parasztvakítás, mert beraktak ugyan csomó opciót, amiből el sem tudom képzelni, kinek kéne valamelyik, de millió kernel opció nincs ott, így akinek szüksége van valamelyikre, úgyis beleírja. Én is beleírtam előző laptopomnál minden telepített disztróba a processor.nocst=1 értéket, de azt itt se találtam volna.

    Egyszóval eljutottam az első képig és az alatta felsorolt opciókig és értetlenül állok, ki a célcsoportja ebben a formában az MX-nek? Kezdő biztosan nem, mert Ubuntu-pótlóként használja, haladó szintén nem, mert csilivili GUI-s......nem tudom megfejteni. :F

    Az OK, hogy sokan, akiknek fogalmuk sincs, mi az az init rendszer, de olvastak a systemd ördöngős voltáról, elkezdik a hallottak alapján felrakni, hogy wooow nem kell nekem se az a sz*r systemd-s rendszer, aztán értetlenül vakarja majd a fejét, mikor a leírásokban olvasott pár okos terminal parancs azt írja ki neki, hogy bakfitty koma! ;)

    Szóval már az első kép alatti soroknál tartok, míg meg nem értem, ki a célcsoport, nem is tudok tovább menni.

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Frawly #70 üzenetére

    Én egyébként örülök, hogy az MX népszerű lett. Legalább van egy nagy, népszerű disztró, aki segíti a systemd-vel szemben a többi initrendszer ügyét is, meg hogy a Linux ne váljon Linuxd-Poetteringd-vé.

    Hagyd már ez az örömtáncot a nonsystemd-s superdisztró körül, egyszerűen az Antix az alapja és az még nem tért át systemd-re, ezért nem systemd-s az MX sem, ennyire prózai oka van ennek.

    De a kérdés még mindig az, hogy ki az MX célcsoportja?

    (#67) Jesus_Shaves

    49 nonsystemd-s Linux alapú disztró vagy egyéb OS van, a Void is az, érdekes lenne ha az asztali felülete, amit használ, az meg systemd-s lenne! :)

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Frawly #72 üzenetére

    Az MX célcsoportja eredetileg a gyengébb gépesek voltak, azok számára akartak valami modernebb, használhatóbb, grafikailag is cizelláltabb, kevésbé fapadosabb disztrót.

    Értem, eredetileg így volt, de most, hogy az XFCE már nem light közel sem....., no de a lényeget nem olvastad, ami az első ezzel foglalkozó kérdésemben volt, szóval sem kezdők, sem haladók. A telepítéskori kernel opciókra meg a millió amúgy hasznos GUI-s opcióra gondolok, ami más disztrókban nincs benne, a persistens meg a frugal dolgok.

    Szóval ki most a célcsoport?

    Szóval nagyon helyeslem, hogy van MX, szimpatikusnak is tűnik, hasznosak a linuxos világnak, nem csak egy n+1. disztró jelenleg.

    Ha a systemd vesszőparipádat elfelejted pár percre, akkor pontosan miért is hasznos az MX a Linuxos világnak, tekintve, hogy pont ugyanolyan bloat, mint a Mint Cinnamon?

    Azt kell érteni, hogy a systemd-ellenesek nem ilyen önkényesen nyáladzó tömeg. Igazuk van, a systemd már szinte mindennek dependenciája, rákos daganatként beette magát a Linux világába, kivakarhatatlan, önálló életet él, és elfojta más alternatívák létezését.

    Mikor elkezdtem a Linuxot próbálgatni, akkor éppen azt olvashattam a guruktól, hogy micsoda szörnyűség, hogy jönnek ezek a desktop asztali felületek, vége lesz a Linuxnak(és a világnak) meg hasonló jellemző marhaságok..... Tudjuk kiknek és miért bosszantó a systemd főleg meg azt is tudjuk kiknek tök mindegy. Aki például megkérdezi, hogy neki jó-e, ha nem systemd-t használ, annak aztán qrvára tök mindegy. :D

    Amúgy nem a hsz-t, hanem magamat teszem off-ba már jó ideje.

    A 49 systemd-mentes disztró megtévesztő.

    Nem baj, itt a lényeg az volt, hogy elmagyarázzam a kollégának, miért fura a kérdése a Gnome systemd viszonylatban egy systemd mentes disztrón. :P

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Frawly #74 üzenetére

    A frugal meg a perzisztens mód is a gyenge gépeseket szolgálja, ha nincs elég hely a rendes telepítésnek.

    Mi? 2020-ban?

    Inkább célozza a kezdőket, mint a haladókat.

    OK, a telepítő elején lévő pár kiragadott kernelopcióra gondolsz? Hány kezdőnek van arról fogalma, mi a fenét fognak azok csinálni? Legtöbbről még így sincs fogalmam, hogy +1 kolléga leírta a cikkében.

    Melyik kezdő fog frugal módban telepíteni szerinted? Neki kb olyan lenne ez, mint neked a két ünnep közötti Gentooo telepítés. ;)

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Frawly #77 üzenetére

    Látom, hogy valahogy nagyon ellene vagy az egésznek és érzelmi alapon közelíted meg.

    Érdekes megállapítás, mert egyrészt már bőven a nagy hype előtt is kipróbáltam párszor meg inkább racionális alapon kérdeztem rá a célcsoportra. Akkor én is úgy használtam, mint most a kezdők, hogy igazán nem tudtam hová tenni sok dolgot és nem értettem, hogy nem kezdőknek való dolgokat mi értelme van megcsinálni ilyen kezdőknek való GUI-s formában. :F

    Azt még most is vallom, hogy igazán kezdőknek nem Debian alapú disztró való(mármint Ubuntu vonalon kívülire gondolok), mégis sokan használják talán*, engem kicsit zavar, hogy senki nem tudja igazán, ki a célcsoport és miért kellenek ezek az opciók GUI-ban a disztróba. Ha csak nem amiatt vannak benne, mert Antix skinezve. Szóval ha az értetlenség érzelmi alapú, akkor úgy közelítem meg valóban. Jelenlegi ismereteim alapán, ha valóban nem tudnék a Mint-tel kutyulni valamit, akkor is inkább Debian meg terminalos megoldások. A régi MX-ben is kifejezetten érthetetlen volt a install helper sok opciója, mert akkor is kezdő fejjel gondolkodtam.

    *DW csak érdeklődést számol

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Silεncε #81 üzenetére

    Nekem anno Intel 520 120GB SSD-n 8 darab disztró is békésen elfért és még a szükséges overprovisioning is bőven megvolt a 8x14GB mellett. ;)

    (#82) Frawly

    Szerintem az olyan kezdőknek lenne igazán jó az MX, akik kb az én örök kezdő szintemen vannak és nem akarnak Debianban terminal ügyködni. Másrészt ez is csak egy disztró a sok közül, mert ezeket a plusz képességeket 1000-ből egy ember ha használja és az is max az elején. Normál napi használat során miben másabb a többi desktop disztrótól? Semmiben. Szerintem.

    Csak megemlítem, hogy pár hónapja láttam teszteket, ahol a Mate már lightosabb volt, mint az XFCE. Nincs már light DE, mióta az LXDE is QT alapú lett. Maradnak a neked tetsző pálcikaWM-ek, ha lightosat akar valaki.

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz zoltanz #84 üzenetére

    Értelmetlen DE szinten lightos rendszerről beszélni, mivel ezeken a gépeken használnak böngészőt. Most a Cinnamon és a KDE 450-500MB körül áll fel, bekapcs böngésző, hamar 3-4GB a memória használat, persze a meglévő RAM függvénye. Rájöttek a lightos DE fejlesztői, hogy nincs tovább, szerintem egy lightosra herélt rendszer jóval nagyobbat kell, hogy kűzdjön a böngészéssel, mint egy már bloat rendszer, hogy Frawly koma szavaival éljek. ;]

    Neki a 20-as években meglesz a Gentoo, rak rá Sway-t és boot után 15MB-ot eszik a pálcikaWM!
    Nekem 600MB-ot a Cinnamon. Előbbi beindult böngészővel kb 50%-kal nagyobb erőlködéssel és több RAM-mal fogja behozni ugyanazt a 10 weboldalt, mint a bloat Mint. Akkor most mi jó igazán?

    Anno sokan építkeztek víkend telkeken és vittek 4 zsák cementet Volgában és vittek 4 zsák cementet Trabiban is......érted már mire gondolok?

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz hcl #86 üzenetére

    Ja, tudom, hobbi célokra sokan folytatnak ilyen üzelmeket, én is pendrive-ról néztem tegnap sorozatot, és? Most a nagyétvágyú DE-s disztrókról volt szó, ebben a topikban nem is gondolok másra, Csixy kolléga is mindenféle kerti meg barkácseszközére telepít Linuxokat. Szóval nem kell mérgelődnöd, vissza kell terelődnöd a topik síkjába. De ha 5% alatt van az ilyen minihordozós felhasználás, már akkor sem említésreméltó, legalábbis nem erre terveznek egy disztró arculatot.

    Sorry, ha a lelkedbe másztam.....vagy arra utalsz ezzel, hogy ez a célcsoport? Akkor főleg nem szóltam. :P

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz hcl #88 üzenetére

    Szerintem sokan csinálnak ilyet pedig.

    Nyilvánvaló, elég sok fura elkötelezettségű Linux user van errefelé is. Nekem is megvannak a Linuxban a saját hülyeségeim, szóval én megértem mások fura dolgait. ;]

    Tényleg van még nektek otthon XP? Nem tudod megölni valamivel véletlenül?

    A pendrive-ról sorozatnézés meg egy életérzés szerintem, minap fáradt voltam és alig tudtam bedugni valami vezetéktől a másik pen csatlakozóba a TV oldalába a pendrive-ot, mire megnéztem pár részt, akkor jöttem rá, hogy a film elején ott volt a Netflix logó és a TV oldalába a nemrég vett Chromecast3 fityegett, amit direkt Netflix nézegetésre vettem.

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Frawly #93 üzenetére

    És itt most nem a Mintet akarom bántai, vagy pl. az MX-et fényezni, de ez sose ilyen egyszerű, hogy egy rendszer vagy egy megoldás mindenek felett.

    Én sem akarom bántani egyik disztrót sem, azzal, hogy kérdeztem, ki a valódi célcsoport, bántottam?

    Én 6 éve használom a Mint-et és rengeteg ember gépére azt raktam, így tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy minden kezdőnek teljesen tökéletes, aki csak leül, bekapcsolja, böngészik, napi érdeklődését kielégíti neten és multimédiázik. Ha publikus lenne a szerencsésen leállított blogfolyamom Mint Manjaro összevetéssel kezdődő része, mindenki értené, mi okból raknak fel sokan Manjarot és nem Mint-et. Egyszerű, felraktam a két default kezdőképernyőt, már a magyarázat is felesleges.

    Abban is biztos vagyok, hogy ha nem Mint-et tettem volna mindenki gépére, sokkal több megkeresésem lenne utóbbi 5 évben, de így a lehető legantitalentumabb embernél is pár perc alatt megoldom telón, hogy mit csináljon, ha valamit nem ért/talál.

    Anno a hype vitte fel a Mint-et, pár éve a Manjaro-t, most az MX van soron. Ez van. Az első kettő célcsoportja számomra világos, az MX célcsoportja is, de ettől függetlenül egyértelműen nem ők használják tömegével. Itt van Apollyon konnektor ft, tudom, miért használja, így meg sem kérdezem tőle, miért nem használja a Mint Debian alapú XFCE-t, mert tudom mi a heppje.

    Ezt a böngészős meg Trabantos példát nem értetted vagy nem értesz egyet vele, de anno ezen már túlestem valakivel, mikor képeken bemutattam, hogy ami alapból több memória használattal áll fel, ugyanannyi lapfülllel indítva a böngészést már kevesebb memóriát mutat a monitorozó program!

    Van egy 45 és egy 90 kilós ember, utóbbi a bloat DE, mindkettőnek fel kell vinnie egy-egy csomagot az 5. emeletre. Csakhogy nem 20 és 40 kilós csomagokról van szó. Ugye nem kell végig vinnem a történetet. :N Böngészésnél sincs feleakkora forrást felemésztő weboldal, csak egyféle. Meglep, hogy a mindennel felbloatolt rendszernek van könnyebb dolga és gyakorlatilag szinte kevesebb erőforrással abszolválja a feladatot?

    Tudom, hogy neked gond, ha 16GB-ból a rendszer képes megenni akár 4-5GB memót is. :P

    Ez nem elitizmus, hanem egy szinten túl csak felesleges plusz munka, és amit nyernél a gyors grafikus telepítővel történő 2-5 perces installon, azt elbukod a +30 vagy +60 perces állítgatáson, sallangmentesítésen, plusz csomagok feltételén.

    5 perc volt a Mint felrakása utáni frissítés és a pár állandóan használt csomag felrakása. Mára elért arra a szintre a Mint, hogy pár csomag felrakásán kívül tényleg semmihez nem kell nyúlnom, font és téma beállítása 15 sec. De ha mást használnék 6 éve, azzal lenne hasonló, ilyen ez. 30 sec, míg az auto indítóban kattintok párat. Nekem ez a bloat lassú Cinnamon teljesen jó, aki nem ismeri/használja, nem tudja mennyit gyorsult a 4.x verzióval. Lusta vagyok ahhoz, hogy egy ennyire jó sőt egyre jobb és 6 éve ismert/használt rendszert lecseréljek. No meg mire? Van jobb? Nincs.

    Ja és nem használok mindenből defaultot, de ezek menet közbeni felrakása nem kerül plusz időbe. Ahogy Te írod, egyfajta rugalmatlan windowsos mentalitással használom, ja. :K
    Érdekli a ragyát, csak ne kelljen hallanom sem a Windows szót, látni meg végképp nem akarom.
    Minap is azon akadtam ki a kezdőben, mikor aszondta a koma, hogy neki csak az számít a Linuxnál, hogy úgy nézzen ki, mint a Winx. :W Persze hogy nem szokott jó vége lenni, ha én ehhez hozzászólok...... :DDD

    (a manó csípjen meg, azt hittem az off-ban írkáltál ennyit)

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Frawly #100 üzenetére

    Ha ennyi mindent nem értesz benne, akkor nyilván nem te vagy a célcsoport, és nem neked csinálják. Ha nem szimpatikus, nem használod. Azt senki nem állítja, hogy most dobd a Mintet és feltétlenül az MX-et használd.

    Már említettem, hogy semmi bajom nincs vele, egyszerűen amikor anno felraktam, mindig megfogalmazódott bennem ez a célcsoportos kérdés, de még soha nem tettem fel sehol. Most már van egy quasi MX topik, de itt se tehetem fel ezt a kérdést. Értem.

    Az a bajom az ilyen céltopikokkal, hogy megjelenik az írás és ha valaki nem azt írja, hogy húúúúdekafa, hanem megkérdez valamit, hogy ez miért van...... á hagyom inkább a fenébe. Jókor jössz ezzel a ro beírásoddal, mert épp ma akartam felrakni, hogy a tapasztaltak alapján itt majd tudok kérdezni. :U

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Frawly #103 üzenetére

    megkérdőjelezed a használhatóságát mások számára is.

    Ez nagy marhaság, de neked nem javasolhatom az értő olvasást, mint valakinek a Kezdőben, neked magát az olvasást javaslom, mert gyakorlatilag nem olvasod, legfeljebb nagyon kis szeletét annak, amire válaszolsz.

    Egy betűvel nem kérdőjeleztem meg a használhatóságát, legfeljebb a célcsoportját firtattam, mert a sok örökölt plusz opció sem a kezdőknek sem a haladóknak nem kell bele. Ettől még teljesen jó és használható, nem is írtam, hogy nem az. Más kérdés, hogy mivel Debian alapú, totál kezdőknek nem ezt javasolnám.

    De aki mondjuk Windowsról jön, vagy másik kezdőknek szóló disztróról, ahol elege van a systemd-ből, akkor simán ajánlott bepróbálni az MX-et szerintem.

    Erről a baromságról is leszokhatnál már, hogy kezdő disztrótól valaki azért jön át MX-re, mert elege van a systemd-ből, ezerszer leírták már sokan, hogy a kezdőnek nincs fogalma sem arról, milyen init rendszer fut a disztrója motorháza alatt. Mint ahogy Te is pár hete fedezted fel, hogy ez nem systemd-s, úgy kezdőknek sem ez volt a döntő, ha tudták mi az egyáltalán, ha nem. Én is csak a múltkor olvastam, pedig már évek során felraktam párszor.

    De már ezt a célcsoport dolgot is kiveséztük, egyszerűen benne maradt az Antix alapból. Szerintem feleslegesek bele, főleg a boot során a millió kernelopcióból egy random merítésnyi, de ettől senki nem fogja használhatatlannak találni. Azt írtam viszont a régebbi MX-ről, hogy az install helper enyhén értelmetlen opciókat tartalmaz kezdők számára, de ezt is csak azért írtam, mert erőltetted, hogy ez kezdőknek való. De újra kérdezem, ha ez a topik MX-ról szól, akkor itt nem lehet ilyesmiről írni, amit én írok? Akkor hol a nyamvadt ragyában lehet? :F Tényleg csak annyit lehet írni egy céltopikban, hogy húdesuper?

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Frawly #105 üzenetére

    De, kezdőnek is lehet baja systemd-vel.

    Ezt ugyan leírod önigazolásképpen, de annyira semmilyen alapja nincs, de ha tudsz példát meghallgatom. ;)

    A sok bootopció szerintem is felesleges bele, de nem tragédia, hogy benne hagyták. Megint olyanon csámcsogsz, amin nincs értelme. Csupa olyan dologgal jössz, ami valójában nem hiba, meg a használhatóságból nem vesz le semmit.

    Bocs, hogy nem csámcsogok én is már évek óta a bloat meg a systemd fogalmak körül. Amúgy kezdők esetén kifejezetten rossz az a sok opció, ha nem is a boot előtt, de a telepítő segéd beállításai kifejezetten nem kezdőbarátok, könnyen bejelöl a user olyat, amiről azt sem tudja, mire való.A rendszer meg kampeca.

    Egyszóval meg kell értened neked is, hogy bárki is a célcsoport, az nem a kezdő csoport, az tuti.
    Emiatt olvastam pár helyen értetlenkedést, mert nem értik miért használják ezt a kezdők, de engem nem zavar, csak gondoltam ha valami felmerül bennem nagyon Manjaro specifikus, azt a Manjaro topikban kérdezem meg, így is tettem párszor, ha Mint specifikus kérdésem van, azt a Mint topikjában teszem fel. A hiba ott van a fejemben, most már látom, hogy a kifejezetten MX specifikus kérdésem itt tettem fel. Elnézést, ha ezzel itt zavart okoztam volna. :R

    Most jut eszembe, kifejezetten kerülni is akartam itt a hozzászólást, érthető okokból, de nem sikerült, mivel nulla konstruktivítást tapasztalok itt, nem is örvendeztetlek többet téged sem.
    Valahogy olyan savanyú uborka feelingje van így a topiknak, ha csak körbeugrándozni lehet, azt meg nem sokan teszik. Te meg vagy rakd fel vagy Gentooozz tovább.

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    Felraktam újra az aktuális verziót, első lépésként egy particiót csatolnék, megnéztem a cat /etc/fstab kimenetét, de ott említ annyit, hogy uDev valami.....hogyan tudok ebben a disztróban particiót csatolni? MX Linux fórumon How to Automount Partitions in MX címen lévő topikból őszintén megmondva semmi nem derül ki.

    Ebből kéne kihámoznom a lényeget?
    Writing udev rules

    Elakadtam sajna már itt az elején, de nem azért raktam fel, hogy bárkivel tovább vitassam, mennyire kezdő disztró ez......

    (eddig még sehol nem találkoztam csak az fstab szerkesztéssel, ha auto mount-ot akartam csinálni)

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz cigam #115 üzenetére

    Értem, köszönöm. Az értelemszerű, hogy ezt a sort így írom be, csak abban nem voltam biztos, hogy hová......
    Ez zavart meg...

    Sajnos ez az összes disztróban rész már nem igaz mert totál másként kell egy ideje az Ubuntu alapúakban is auto csatolást szerkeszteni. De akkor lehet ebbe az egysoros fstab-ba szerkeszteni, értem. Akkor majd megoldom. :R

    (Szóval az FSTAB tartalmi részével tisztában vagyok még mindig, azt nem tudtam, hogyan és mit szerkesszek az auto mount-hoz.)

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    Kicsit rossz, hogy minden kérdést támadásnak vesztek, mert most ahogy elkezdem belakni, jönnek sorban a kérdéseim, ami szerintem épp ebben a topikban lehetne jó, ha minden lépés szóba kerülne. Lehet nem értitek, de valóban azért raktam fel, hogy amit tapasztalok vagy nem értek, azt megosszam egy ezzel foglalkozó írás hozzászólásiban. Szerintem kifejezetten érdekes lett volna, de ez a wines flame légkör...... :(

    Tényleg csak én gondoltam, hogy mindent részletekbe menően ki lehetne itt tárgyalni?

    Ez az MX csomagtelepítő érdekelt volna, ami pkexec alapú, de közben van Synaptic is.....na jó, hagyom a fenébe, majd rájövök, mi miért van. Azt hittem egy ennyire népszerű disztróval kapcsolatosan sokakat érdekelnek a részletek is. Azért köszi ezt a lightosabb segítőkészséget is. :R

    Utolsó kérdésem, tudtok olyan fórumot, ahol foglalkoznak az MX-szel magyar nyelven? Sajna a saját fóruma......

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz cigam #118 üzenetére

    Azt meg hogy? Nincs is fstab? Vagy mi a difi?

    Anno a grafikus sudo használata változott, amit addig megszoktam, de ez itt off lenne.

    Mindegy, ha nincs ötlet arra, itt hogyan működik az auto csatolás, majd egyszer tesztelem az MX-et, ha lesz üres meghajtóm, Debian alap egyszer kísérletezéskor újrakezdte az összes meglévő torrentemet tölteni, mert rutinból csináltam a beállításokat. Úgy meg nem látom értelmét egy új rendszer kipróbálásának, ha nem ugyanazokat a lépéseket alkalmazom, mint az összes más disztrón. Kár érte, mert épp kezdett érdekelni, hogyan működnek benne a dolgok. Ha nem drágultak még nagyon az SSD-k, egyszer rendesen kipróbálom az MX-et is. Ez most kicsit rövid teszt lett.

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz zoltanz #120 üzenetére

    Még te tanítottad nekem, de íme:

    Már megérte akkor! :Y Köszi!
    Amúgy magával a tartalmi résszel elbogarásznék, amit nem tudtam, az az, miként és hová szerkesszem MX-nél az auto mount-ot, de akkor csak ez az egysoros FSTAB zavart meg, meg az uDev-re való hivatkozás. Mivel itt annyira minden más, én meg tudatlan systemd-s disztró user vagyok......
    Így akkor már tiszta, nyugodtan szerkeszthetem az FSTAB-ot. Szóval köszi, majd megnézem ha kijön az MX 20, jó lett volna most kipróbálni.

    egörg

    Itt ezek a megoldások nem segítenek?

    Nekem a FF kieg autoscrollos megoldása jobbgombbal mindenütt egész jól bevált. Ha egerezek egyáltalán, mostanában tapipadot használok, mert döglenek az egerek középső görgői a sok beillesztés-től.

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz zoltanz #122 üzenetére

    anorche1 Winx-ről áthozott módszerét alkalmaztad? Végül is a FF az itt is csak ugyanaz majdnem! Örülök, ha legalább ilyen általános dolgok előbányászásával tudtam segíteni! ;)

    Mindjárt le is tesztelem ezt a módszert én is MX......ja már UbuMate 20-on. Rájöttem, hogy nekem olyan disztrót nem szabad felraknom, ahol nekem kell kérdeznem, mi hogyan működik. :N (talán a népszerűségem miatt ven ez) :U

    Érdekes ez a Mate, mindig hullámzanak a sorok itt a PH-n. XFCE is szokott hullámzani, ha jól rémlik, az a tegnapi MX 19-en nem volt.....most már késő megnéznem, nem tudod milyen kompozitort használ?

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz zoltanz #124 üzenetére

    Ezek szerint az XFCE 4.14 tényleg ennyivel jobb, mint a 4.12, mondjuk majd 5 év különbség sokat számít.

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Frawly #126 üzenetére

    Nem tudom mikor raktál fel MX-et utoljára, nekem most volt fenn pár napig. Előtte az összes eddigi disztró FSATB-ja pontosan ugyanúgy nézett ki, ez most nekem kicsit meglepő volt és rákérdeztem, mivel szinte minden teljesen más, így nekem nem tűnt akkora baromságnak megkérdezni, mint említettem, anno veszett oda párszáz giga adatom idióta automount megoldás miatt. Ennek qrva kevés köze van ahhoz, hogy nekem tetszik-e az adott disztró vagy nem, ami így megszívatott, az épp tetszett. Azt meg, hogy ki mit vesz támadásnak és egyáltalán hogyan állnak emberek xy kérdezőhöz, hadd ítéljem meg én, szokott sikerülni. Meg tudom majd magamnak is válaszolni a kérdéseimet, de mint említettem, inkább egy üres meghajtón próbálgatom, mivel Te ugyan próbálsz érdemi választ adni, de életedben nem láttál MX-et, Debian alapú disztrót is max kisdedóvós korodban. Azért köszönöm. Feleslegesen nem nagyon irkálnék ide többet.

    Mellesleg volt egy szintén nagyokos disztró, aminél nem figyeltem és minden más particiót kinyírt, ami út nem érdekelte. Ez meg az előbb említett dolog késztetett arra, hogy kérdezzek, gondolván vannak itt olyanok, akik használták már és tudnak is konkrét választ adni. Gondolom én sem segítek senkinek, ezért én sem kapok segítséget. Csak hát így meg idiótaság ide bárkinek is írnia, hogy ő használja, mert ugye a fórum/topik profilja nem a magamutogatás, hanem a segítségnyújtás. szerintem

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Frawly #129 üzenetére

    Az FSTAB szerkesztgetéssel elvagyok, ha nagyon muszáj, akár saját magamnak is linkelhetek, de mivel itt annyi szokatlan dolog volt, gondoltam rákérdezek, így is tettem.

    Az fstab mindenesetre nem automount. Pont az a lényege, hogy fix mountolást tesz lehetővé, már a boottól kezdve. Míg az automount meg ideiglenes, amíg csatlakoztatva van az eltávolítható meghajtó a géphez.

    Kár, hogy csak most szólsz, mert én 6 éve automount-ra használom. Mivel, ha nem rakom be ide a meghajtót, akkor manual csatolás van, gondoltam, ha boot után nekem az FSTAB elvégzi ezt a feladatot, akkor auto mount-nak nevezem, egyébként, hogy a ragyába kéne neveznem?

    Pont ilyen volumenű dolgokba szoktak a Windows userek is belekötni.

    Szerintem nem lehet itt párhuzamot vonni, akárhogy is győzködsz, hogy ugyanolyan idióta vagyok, mint a WIndózerek.

    Egyébként nem értem ezt az egyszerűsített felfogást, mivel anno is teljesen megváltoztak alapdolgok, mikor systemd-re tértek át disztrók, akár gondolhatunk itt az SSD fstrim ütemezés kezelésére is, mivel ezt ismered. Akkor miért annyira qrva meglepő, ha én azt hiszem, hogy mivel rég láttam systemd nélküli disztrót, azt hittem, valami szintén alapvető dolog megváltozott?

    Nyugtass meg, hogy végre megérted, miért is kérdeztem, amit kérdeztem! Ha most sem, akkor tényleg feladom. Bár az is igaz, hogy én vagyok a marha, hogy nem a Látóasszonyok topikjába írtam inkább.

    Vagy akár a Kezdő topikba beírt 149 db FSTAB-ra szűrt hozzászólásomban is találnék választ, ha annyira akarnék, de azt hittem valami alapvető változás volt MX-ben.

    automount tényleg más, csak hogy neked is igazad legyen. Ettől még így fogom hívni az FSTAB csatolást, mivel funkciója szerint az.

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Frawly #132 üzenetére

    a TRIM-nek megint nincs összefüggése az initrendszerrel.

    Annak sincs, jól van. No de mivel én nem vagyok annyira nagytudású, mint ti systemd haterek, bizony engem az is eléggé összezavart meg ez a mostani dolog is. Ez van/volt, 1bites Windowsos gondolkodással mire megy az ember? Persze így még tovább tudatlan maradok, mert ugye attól nem biztos, hogy tisztábban fogok látni, ha a kérdésemre az a válasz, hogy hülyewindowsos gondolkodású meg, hogy ugyanúgy, mint eddig......ha tényleg ugyanúgy kéne valamit megoldani, mint eddig, akkor tényleg megkérdezném!? (ez is egy quasi hülyének nézés)

    zoltanz kolléga legalább próbált konstruktívan segíteni, de ti +1 kollégáddal csak értetlenkedtek. No mindegy, én megpróbáltam megismerni egy systemdtlen disztrót. Nem sikerült. Persze a pszichológiai metodikát ismerem, hogyan kell megágyazni egy témakörben való érdeklődésnek, no majd legközelebb. Se.

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Frawly #134 üzenetére

    Egyébként meg ne hogy azt hidd, hogy az MX számodra furcsának tűnő dolgai amiatt vannak mert nem systemd-s.

    Dehogy, nem emiatt gondoltam én furcsának az MX-et, rosszul fogalmaztam biztosan akkor. Ne feledjük, hogy a 6 év első x évében jó pár tucat disztrtó használtam én is a systemd előtt, akkor se tűnt fel, hogy az nem systemd-s, utána se tűnt fel, hogy most már azok, kivéve az említett dolgokat, mint a services meg egyéb apró változások.

    Egyébként meg ezzel a windowsos gondolkodással nem hülyének akarlak nézni vagy bántani, de amiket most a legutóbbi időben felhoztál, az mégis a wines gondolkodásra emlékeztet. Felhívtam

    Hülyének titulálhatsz bármikor, az nem zavar túlzottan, én is nézek időnként hülyének másokat és említést is teszek eme tényről szofisztikáltan. De ez a wines gondolkodás kicsit erős volt. ;) Nem is emlékszem már a 6 évvel ezelőtti Win7-re.....

    Neked azért tűnik ennyi minden furcsának, mert túlzottan hozzászoktál az egyféle Mint, egyféle Cinnamon koncepcióhoz.

    Ebben lehet valami, szoktam is emlegetni, hogy jó ideje csak felrakom a Mint Cinnamont és használom, bár belegondolva ez nem is tűnik annyira rossz dolognak. Mrt ugye mi van, ha pont ez a célja a galád Minteseknek? Én meg ugye várom évek óta, hogy a sok áldozat, akinek a gépére felraktam, hívjon, hogy jajjjmicsináljon most, de nem hívnak. Szóval jó ez így.

    Most mivel valami teljesen eltérőt szeretnék és nincs már MX-em, másik topikról beugrott, hogy Winx-et rakok fel. Ez nektek is jó, mert benneteket tuti nem foglak kérdezgetni, Winx topikosokat meg főleg nem.

    Ugye systemd-mentes oprendszer kell most, márpedig a Winx is az! Szedhetem is szét a 850 EVO-s pendriveomat.....

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Frawly #146 üzenetére

    A végén már csak ő meg ubyegon fogják használni

    Valami gond tutira lehet az arányérzékeddel. ;]

Új hozzászólás Aktív témák