Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz sb #23 üzenetére

    ha az alaplapot quickbootra állítom, akkor benyomom a power gombot és 1-2 másodperc alatt bent van az oprendszer. nem alvásból, cold bootból. ha ráklikkelek a böngésző, libreoffice, ide indítására, akkor azonnal az arcomba tolja, nem kell várnom semennyit sem. mondjuk nekem van pár nagyobbacska adatbázisom, nekem ott is számít, hogy ramot is tudok adni neki, meg a blokkos io is gyors.

    A pcie 4.0-nak nem csak az az előnye, hogy gyorsabb, hanem az is, hogy kisebbek a késleltetések. két ilyen (a cikk témáját adó) meghajtót raid0-ba raktam, 4500MBps-sel olvas és 2500 körül ír.

    persze sokat javít a saját személyes minőségérzetemen az, hogy régi gépről váltottam. ahhoz képest igen pattogós.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • dkess

    őstag

    válasz sb #23 üzenetére

    Az igazsághoz hozzátartozik, hogy azokban a topikokban csak olyanok szokták ezt a "SATA SSD -knél nincs értelme többet" mantrát tolni, akiknek nincs PCIe gen4 SSD -jük. Amikor ez a dolog nagyon "elburjánzik", akkor ahhoz a "magamfajták" (akiknek viszont van) már nem szoktak hozzászólni. Azt meg mindenki eldöntheti, hogy a gen3 -hoz képesti dupla sebesség, a SATA -hoz képest pedig a tízszeres illetve a késleltetések az jelent-e Neki bármit avagy sem. Nekem van a gépben SATA is (ez a régi PC -mből jött át) meg gen4 is - hááát, nem bántam meg ... :)

    Az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy annak idején amikor vettem a mostani gépemet (majd másfél éve), akkor a mostani Corsair Force Series MP600 PCIe Gen4 1 TB meg mondjuk egy Samsung 970 EVO Plus 1TB (ami az alternatíva lett volna gen3 alapokon) alig pár ezres volt a különbség ... Ki melyiket vette volna egy X570 mellé? :) Az is igaz, hogy most már nagyobb a különbség a példaként hozott két meghajtó között - most már vagy 8K HUF a különbség ebben a méretben ...

Új hozzászólás Aktív témák