Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Graphics

    Jómunkásember

    válasz dkess #25 üzenetére

    Átlag usernek nem is kell több. Ez tény.

    Nekem van mindenféle SSD a polcon, gépben is.

    Irodai melora a SATA SSD teljesen jó.

    NVME ssd-knel a középszintű nem fog akkora többletet hozni.

    Majd ha a szoftver rendesen kihasználja, akkor már oké.

    [ Szerkesztve ]

    EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

  • sb

    veterán

    válasz dkess #25 üzenetére

    Valami konkrétum kellene, mert most sem hangzott el semmi. Amikor én kérdeztem korábban pár topicban ott sem sikerült felhozni semmit... kivéve ahol tényleg látszik, SQL szerver, videóvágás, stb... de ezek meg továbbra sem az átlagfelhasználások. (Meg tök mást ami irreleváns: alig drágább, másra kellett a 4.0 támogatása, stb... ez is mind igaz lehet, de semmit nem mond el a témáról)

    Nálam ott is van némi tévedés, hogy hogy állok hozzá. Gen4-em nincs még mert a procim se tudja, de tervezem, gen3-ból viszont a leggyorsabb. (meg kb minden gépben, még HTPC-ben is gen3 NVMe megy) De ez a tényen nem változtat: nemigen van érezhető hatása. És ami még fontos: tények-érvek. Én hozok, azt se mondhatni, hogy nem értek hozzá mert foglalkoztam vele. Mint írtam fentebb, reszponzivitásra is tudok egy fél tucat tényezőt amit azonnal érezni - pedig átlagpisti ezekre se kapná fel a fejét, meg se érezné - ellentétben sajnos a többi paraméterrel.

    Röviden összefoglalva:
    1. Nem azt mondom, hogy nem érezhető ha jobb a sebesség vagy kisebb az access time. Épp azt mondom, hogy ez jó (lenne), de sajnos nem lesz mérhetően jobb az újabb/gyorsabb SSD-ktől.
    2. És azt sem mondom, hogy minek gyorsabb. Jöjjenek csak. Épp ellenkező a bajom: azt szeretném tapasztalni átlagfelhasználásban is, hogy a 7GB/s vagy 1M IOPS az 2x gyorsabb mint a 3.5GB/s és az 500k IOPS.

Új hozzászólás Aktív témák