Új hozzászólás Aktív témák

  • old rocker

    veterán

    válasz Crystalheart #910 üzenetére

    Bocs, de csak megkérdezem: az Aranybulla neked azért ilyen fontos, mert kibocsátásának egyik oka a zsidók és szaracénok pénzügyekben való térnyerése? (Az első numerus clausus, ehhehe) Mert a ki...ott nemesi kiváltságokat megszilárdítja, de pl. a jobbágyokról, a parasztok jogairól tudomásom szerint nem sok szó esik... Nekem, dacára annak, hogy nagyanyai ágon kurtanemes meg vitéz meg mi a szent sz.r vagyok, nagyapai ágon meg árja, birodalmi német, csak az a véleményem, ezt a szerencsétlen országot gyakorta a nemessége juttatta oda, aminek következményeit ma is élvezzük.
    Széchenyi meg Kossuth ideológiai különbözőségéről természetesen van némi lövésem, de nem annyi, mint amekkora piedesztálra állítod; s ha azt mondom, nekem a Rákóczi szabadságharc fontosabb, akkor bizonyára nagyon felvonod a szemöldöködet; pedig ideológiai ellentétet aztán ott is szépen lehet találni...
    Sőt, nekem az is fájó pont, hogy Napóleon schönbrunni kiáltványára nem a franciákhoz csatlakoztunk, hanem 1809-ben inkább a nevetségesen felszerelt, s egyben utolsó nemesi inszurrekció az osztrákok oldalán verettette meg magát.
    Martinovitsék, szegények, meg hörögtek a sírjukban.

    "Now the king will rulez, and poor will tie" U2

    [ Szerkesztve ]

    A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

Új hozzászólás Aktív témák