Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    Szerintem ez így kicsit kevés és triviális, már ha nem veszed sértésnek, Kedves Szerző.

    Minden pontról lehetne külön írni. Sztori? Igen, beletartozik a történet, de beletartoznak a megfelelően érdekes karakterek, a jól kidolgozott világ is, sőt mitöbb, a "rendezés" is, mert nem elég jó sztorit kitalálni, elő is kell tudni adni.

    Grafika? Persze van simán a technikai jellege a dolognak, de (szerintem) legalább ilyen fontos, ha nem fontosabb, hogy a designing ne klisékből épüljön fel. A játék külseje legyen koherens, a formavilág, a színvilág minden apró részletéig (erre szerintem remek példa mostanában a Fallout, régebbről a Bioshock vagy a Deus Ex). A special effect-ek használata sem éppen mindegy, sok, kevés, túl teátrális, túl bagatel stb.

    Hangokról és zenékről mukk sem volt, pedig 50%-a az élménynek. Megint a Bioshock-ot, vagy a Witcher szinkronját tudom pölö felhozni. Persze itt is lehet technikai oldalról megközelíteni, manapság effektíve minimum az 5.1.

    Multi: kiegyensúlyozottság a kulcsszó. Legyen annyira élen táncoló az erőegyensúly, hogy valóban a játékosok ügyeskedése billenti a mérleget a győzelem vagy a vereség irányába, nem pedig az, hogy szerencsésebb fegyvert vagy erősebb oldalt választott magának.

    Support és bugosság, na ja. Fejből tudok két játékot, ami szerintem hihetetlenül jó, mégus bughalom (volt): Neverwinter Nights 2 és a Vampire: Bloodlines. Gyakorlatilag játszhatatlan volt mindkettő, amikor kiadták. Manapság már sokszor fontos, hogy legyen modding-lehetőség, extrajó, ha ezt a játék illetve a cég támogatja, elősegíti. Kiegészítők folyamatos érkezése sem árt adott esetben.

    Marketing: ez nem "sajnos" kérdése, a világ így működik. Megérne egy többoldalas irományt az, hogy milyen módszerekkel operálnak a kiadók, a kisebb cégeknél meg a hatékony és találékony gerilla- illetve vírusmarketing-módszerek külön élményszámba mennek.

    Na mindegy, csak pár apróság, lehetne ezt hova duzzasztani.

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák