Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mikk2000

    őstag

    válasz #19617792 #13960 üzenetére

    MCedittel lehet úgy "resetelni" a mapot, hogy minden építményed megmarad. törlöd az építményeiden kívüli összes chunkot. "újra lesz generálva" a map, és ugyanúgy fog kinézni mint előtte, mert seed alapján generálja azt, az pedig szerepel a level.dat-ban (ha nem adtad meg akkor random). legfeljebb abban lesz eltérés, ha egy mod másképp populálja a worldöt (saját maga utólag randomgenerál, ilyen pl. ProjectRedes vulkánok, vagy Thaumcraftos dungeonök).

    Ezt tudom, írtam is. Az a gáz vele hogy a láva, víz, pókhálók, sőt sok esetben blokkok is újra el lesznek osztva, így aztán lehet újra rendet tenni, ami egy összetettebb barlangrendszer esetén (és egy területen nem csak egy barlang van) akár fél nap is lehet... Ami nem kicsit gáz, hogy például a jó kis kedvenc pók szörnyketrecemet eltüntette... tehát ez olyan abnormális megoldás, bár olyan területen ahol nem voltunk, ott nincs gáz, de ennyi erővel egyszerűbb kitörölni a megfelelő region file-t.

    ezért vannak úgy megírva a konfigok modpackokban, hogy ~minden ércgenerálás erre az egy modra van bízva. 1.7.10-től kezdve már annál se látsz ID-t, csak oreDict bejegyzést.

    "Modpack" nem szimpatikus, egy mod önmagában kéne tudja azt amire ki lett találva, egyszerűbb lett volna a neveket egységesíteni, mint modpack használatára kényszerítsék azt, ki ezt az áldozatot bevállalja. Van olyan "modpack" ami csak érces dolgokkal foglalkozik és nem kever bele 100 másik teljesen felesleges modot?

    erre van a Forge OreDictionary feature, az ore-k, gemek, egyebek be vannak regisztrálva ide, így mindegy mi a neve, ID-je, mert ha az oreDict bejegyzésben szerepel, akkor lehet rá azzal hivatkozni.

    Ha használják. Ha. :) Tudsz nekem olyan érces modot mondani (nem modpackot) ami tuti ezt használja? Mert a leírásukban valahogy ezt a legfontosabb dolgot nem említik.

Új hozzászólás Aktív témák