Új hozzászólás Aktív témák

  • Robitrix

    senior tag

    válasz Chaser #879 üzenetére

    ok de melyik játék az, ami kihajt 12 szálat PC.n? Én jelenleg nem ismerek olyat. a legtöbb játék a mai napig 4 magot használ, szaporodik a 6 magos játék illetve fehér holló szerűen feltünt pár 8 magot(szálat) használó. na most ha átlagban az új játékok is 6 magot(szálat ) én amúgy nem fél vagy harmad proci terhelést okozó játék alatt mondtam az órajel esést, hanem asmikor szát van hajtva a proci, ami a csövön kifér.
    a mai játékok többnyire 4-6 magot használnak(a 12 szálból) és csak félig terhelik le a procit ergo az nem melegszik annyira még így képes a proci tartni a 4 Ghz-et a névleges 4,3 Ghz boost helyet. De terhelj meg még fullra 6 szálat rögtön jó ha 3,7 vagy 3,8 Ghz lesz a maximum. ás a 65 watt TDP-ből rögtön lesz 120-30 watt.....
    Nekem 3600-osom van otthon és futtatok rajta olyan progit, ami kihajtja mind a 12 szálat. gyakran órákon át.... olyankor a boost úgy a 3950-4000 Mhz-et tartja. vagyis órákon át kihajtva mindent a prociból is csak 200-250 Mhzel esik vissza a boost. miközben a szoftveresn mért fogyaztás 81,2 watt.
    Amikor játszok valami játékot, akkor a teszt programok szerint a boost tipikusan(WOT, Warzone, warthunder, BF, TC div 2, stb. melyek azért 4-6 magos programok. olyankor a boost orajel tipikusan 4125-4150 Mhz. időnként megjelenik a a 4175 illetve rövid pillanatokra a 4200 mhz maximális boost órajel is. Amúgy egy 10 ezer forintos középkategóriás léghűtés van rajta semmi extra. Nincsen meghúzva a proci így a 3600/4200 Mhz az alap és a boost órajel.

Új hozzászólás Aktív témák