Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz Döglött Róka #70 üzenetére

    ismerős kevesebb, mint két éve vett új insigniát. tehát nem 50 éves technológia, hanem opel szinten a legfrissebb. 2 literes turbó, automata. az adatlapja szerint egy villámgyors autó, mégis, amikor kipróbáltam, egy lomha, tohonya dögöt éreztem. először is nehéz, mint a sár, másodszor turbó, harmadszor ótvar automata van benne. mire megindulna egy előzéskor, addigra a mostani autómmal (szívó benzines, kéziváltó) háromszor körbekerülöm. persze mikor megindul végre, megy, mint a barom, csak ezt nehéz észben tartani, mikor szemmagasságban jön szembe az m.a.n. felirat.

    konklúzió: az állítás, hogy a régi rossz, az új biztosan jó, nem igaz. az újban van olyan, ami jó, váltók terén a pdk, motorok terén pl. az m5-ös előző motorja, de a költséghatékony megoldások nagy valószínűséggel nem jók.

    (#69) Tsebacsi: "Hidd már el, hogy nem tudsz okosabb és tehetségesebb lenni egy olyan rendszernél, amit pont azért csináltak, hogy csúszós úton/padlóféknél ne blokkoljon a kerék és csússzál mint egy kő a jégen, hanem irányítani tudd a kocsit.": ez az állítás is csak korlátozottan igaz. Oké, hogy csináltak olyan rendszert, amit arra szántak, hogy csúszós úton ne blokkoljon a kerék, csak kimaradt az állításból, hogy ezt a célt vajon elérték? Az előző autómban (céges autó volt, vadiúj fóccvágen) olyan abs volt, aminél ezt a célt nemigen érték el, teljesen reális volt, hogy jobban is lehet vezetni, mint amit az tudott. megint a költségtakarékosság. lassú volt a blokkolásgátló, kevésszer és túl nagyot avatkozott bele a folyamatba, így nem érte el a célt. ezzel szemben láttam a hungaroringi tanpályán m3-as bmw-t a sport blokkolásgátlójával és esp-jével a műjégen, az már olyan volt, ami tényleg segít.

    "Az újabb 7-8 sebességes ZF-ek és DSG-k már csak a jéghegy csúcsai": jaja, a múltkor is hajtottam egy corsát, 8 sebességes zf volt belerakva az 55 lóerős félmotorjába... oh wait.

    maradjunk annyiban, hogy neked abban van igazad, hogy miket lehetne belerakni, megvenni az autóba/autóval, neki meg abban van igaza, hogy ami jelenleg átlagos járműként futkos az utakon, az milyen.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák