Új hozzászólás Aktív témák

  • Norb79

    őstag

    Ez nagyon egyéni preferencia függő, hogy kinek mi az optimális választás. A cikk címe helyesen nem az lett volna, hogy "Miért vegyél PS4-et?", hanem hogy "Az én géming igényeimhez miért passzol tökéletesen a PS4".

    Az én igényeim mellett pl van otthon gémer pc (1080ti+4k monitor+amikell), van xbox360 (kinect miatt), ipad (handheld géming miatt), és nintendo swicth is (szintén handheld géming miatt). Xbox one és ps4 pl teljesen diszpreferált. Én is tudnék ilyen szép hosszú cikket írni, hogy miért ez az ideális setup, de dióhéjban annyi, hogy 8 és 9 éves gyerekek plusz én, én pc-n játszok, többnyire civ6ot vagy egyéb stratégiai játékokat, elvétve vmi fedezéklövöldét, és emellett már kényelmes vagyok, nem szeretek a gépen netezni, tartalomfogyasztani, szóval egy ipad adta magát mellé, és azon is van csomó gém amit inkább ott tolok, mint pl régi kalandjátékok remasterei, illetve karácsony óta van rá civ6 is, szóval az is jóság, tengerparton civ6 életem álma volt mindig is. Aztán persze ott vannak a gyerekek, nekik a kinect adja le (nem kell kicsavarni a kontrollert a kezükből, elfáradnak, és mennek mást csinálni, így jófej apuka vagyok, aki hagyja őket kockulni, még határt se szab, nem zsémbeskedik, saját teljesítőképességük ott van határnak, nincsenek gép előtt 10 órát naponta, egyet se), meg persze a nintendo, aminek az exclu címei számomra is vállalhatóak, egy 8-9 éves gyereknek meg abszolúte és nem kell félni, hogy na majd mindjárt fröcsög a vér, meg nemtommi, plusz switchen egy géppel két kontroller van, szinte minden gém támogatja az osztottképernyős multit, és ráadásul mindezt a kertben a hintaágyban tudjuk megtenni (ha már kontroller kockul, akkor ne a lakásban), vagy a balatonnál/tengerparton. Az én igényeimnek/adottságaimnak pl ez a tökéletes setup. Telefonon nem játszok, a nextgen konzolok meg teljesen nem kompatibilisek ezekkel az igényekkel.

    De száz szónak is egy a vége, az igények és a körülmények határozzák meg a jó választást. Az egy jó dolog, hogy te is megtaláltad az ideális setupot, és nyilván sok mindenki van akinek hasonló az igény és körülmény setupja, így nyilván széles körben lehet ez a jó megoldás. De nem mindenkinek, vannak ilyen szubkultúrák is, mint én. :)

Új hozzászólás Aktív témák