Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    válasz Darmol #111 üzenetére

    Nézd, ez ugyanaz a parttalan érzelmi vita, mint amikor a Linux-ot szokták anyázni meg fitymálgatni azok akik vagy nem értik vagy megszerettek egy régi állapotot amihez ragaszkodnak és minden ami változik ehhez képest az "visszalépés" és "szar". Nekik sincsen igazuk szerintem, Windows-al kapcsolatban most neked sem. Ez egy érzelmi álláspont, amiről pont ugyanannyira értelmetlen vitázni, mint a "szépségről". Mondom: szerintem.

    Nem akarlak meggyőzni az ellenkezőjéről, elfogadom ha szerinted úgy rossz az egész ahogyan van, viszont abban meg lehetnél te nyitottabb (vagy elfogadóbb), hogy egyrészt van akinek tetszenek ezek a változások, másrészt meg azért technológiai szinten azt állítani, hogy nem fejlődött semmit a kezdetek óta, sőt visszafejlődött...

    92 óta foglalkozom PC-vel, végigéltem a Win 3.1-től napjainkig az összes kiadást, ezek egy jó részét üzemeltetve is cégeknél. Nem mondom, hogy minden tökéletesen és pont úgy változott, ahogyan tetszett volna (minden lépcsőnél nekem is hagyták el cifra mondatok a számat), de ha objektíven nézem végig, akkor nagyságrendekkel jobb ma a Windows mint mondjuk 10 évvel ezelőtt. Minden hibájával együtt is ezt gondolom.

    Ami pedig a problémák kezelését illeti, itt sem állítom, hogy tökéletes. De szerintem nincs még egy ilyen mélységében és részletességében dokumentált rendszer, gyakorlatilag csak akkor nem találod meg valaminek a pontos beállítását, leírását, migrálási lépéseit stb. ha direkt nem akarod megtalálni. És ez nem csak magára a Windowsra igaz, hanem az összes termékükre. Emellett külön oktatási rendszere is van az MS-nek, ahol az összes technológiájuk szakszerű használatát el lehet sajátítani és akár minősítést szerezni belőle. (Ezt csak azért mondom, mert nagyon sok hiba valóban user error, illetve tudatlanságból, hanyagságból fakad.) De akár lehet arról is beszélni, hogy hány különféle egyéb tool-t készítenek (pl. sysinternals) és tesznek elérhetővé, hogy hibát keress vagy különféle spec feladatokat oldjál meg vele. Nem akarom tovább sorolni, sem győzködni téged, csak arra szerettem volna rámutatni, hogy ha objektívebben próbálod megnézni, akkor nem ennyire fekete-fehér a világ.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák