Új hozzászólás Aktív témák

  • PrometheusX

    aktív tag

    válasz Micsurin #37 üzenetére

    Itt teljesen más volt a probléma. Az elképzelés jó volt amit a Valve/Bethesda kitalált, de a kivitelezése megbukott. És ennek semmi köze a CS:GO-hoz szvsz, a kettő nem ugyanaz. Hasonlítanak, de nem ugyanaz.
    Tudod, gondolj bele, hogy megalkotsz egy modot. Tegyük fel, hogy egymagad alkotod meg, senkinek a modjára nem építed rá, és tartalmat sem sértesz vele mert ez a te szellemi tulajdonod. Jön a Valve/Bethesda, azt mondják, hogy szeretnének kipróbálni egy új, izgalmas dolgot. Belemész, nem ismersz részleteket, beleegyezel a mindenbe, amit kérnek.
    És ekkor jön a meglepetés: tegyük fel, hogy 8 euróért adnád a mododat, tudod hogy valamennyit a Valve/Bethesda levesz belőle. Aztán jön a döbbenet, hogy csak 2 eurót kapsz kézhez. A többit a Valve/Bethesda kapja megosztva. És már semmit sem tehetsz ellene, gyakorlatilag az, amit megalkottál, már nem teljesen a te tulajdonod, és nem döntheted el mit szeretnél tenni vele.

    Itt nem azt kell látni, hogy ez sz@r ötlet volt. Itt azt kell látni, hogy ez igenis jó ötletnek indult, de a kapzsisága a Bethesdának/Valvenek megölte az ötletet teljesen. Gondolj bele hogy a Valve szolgáltatja az infrastruktúrát, az a 30% okés, de hogy a Bethesda kapja meg a 45%-át a modod árának, úgy hogy ők semmit sem tettek érte... ez borította ki a bilit sok embernél.

    Figyelj, én szívesen adományoztam volna így a készítőknek pénzt a modokért. Viszont mikor megláttam, hogy a Bethesda legalább a felét megkapja a modok árának, úgy, hogy ők a mod létrejöttéért azon kívül hogy annak idején elkészítették a Skyrimet kb. semmit sem tettek.. elundorodtam az ötlettől. És az egész Valvetől úgy ahogy van.

    Ez nem a moddereket szolgálta volna. Ez a Bethesdát szolgálta volna főként. És még volt pofája a Bethesdának azt hazudni, hogy ők csak a moddereket akarták támogatni. Na persze... bullsh!t a köbön...

Új hozzászólás Aktív témák